Резултати от 1 до 7 от общо 7

За камера...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    15
    #1

    За камера...

    Нуждая се от вашата помощ. Купих си камера SONY DCR-SR36E, 0.8 мегапиксела, записва на хард диск. Като си сваля клипчетата на компютра са с не много добро качесво - проблема е че насякаде има някакви линиики, чертички малки по края на предметите. Нали не е в камерата проблема, или тя просто прави такова качество картина...? Самнявам се в това... 650 лв камера, хубава, нова... Просто не може да прави такава гадна картина с тея четрички... Мисля, че проблема е как свалям клипчетата на компа си, свалям ги с УСБ-то което дойде в пакета, знам че при камери които са с касетка клиповете се свалят с "fireware" 1934 (не помня много как беше, може да са збъркал името или цифрата), така ли е и при камерите с хард? Моля помогнете :[

  2.  
     
  3. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #2

    Re: За камера...

    Качи някой кадър да видим за какво става въпрос.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    15
    #3

    Re: За камера...


  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    15
    #4

    Re: За камера...

    е...? някой мoже ли да ми помогне с тая много важна информация? моля ви спасете ме...

  6. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #5

    Re: За камера...

    Не виждам проблем в клипчето. Освен, че ти трепери ръката и правиш много резки движения. Вследствие на това се получават замазани изображения, но това не е дефект а ефект
    Освен това, най-вероятно това за което говориш се дължи на следното:
    CCD сензор с 800 000 пиксела - запис в Standard Definition
    Това нещо прави презредов запис - interlaced

    Не знам на какво и с какво го гледаш, но ако го пускаш на компютър с плеар или кодек който не прави Deinterlacing, ще се наблюдават точно такива чертички по крайщата на движещите се обекти.
    При мен най-добре се вижда записа с WMP11 (използва хардуерната поддръжка на видео картата) - осезаемо по-добре от MPC и КМPlayer. Даже WMP сложи черните черти понеже си задал формат 16:9 но всъщност при теб матрицата си е 4:3 (720х 576) - т.е. широкоекранният формат се получава чрез изрязване на нормалния (4:3).

    Подробности за гореспоменатите явления (Interlaced vs Deinterlaced)
    http://www.100fps.com/
    http://neuron2.net/LVG/interlacing.html


  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    15
    #6

    Re: За камера...

    Боже Господи, Пат, благодаря ти, опраих го :>>> каам ти, ако не беше ти сигурно немаше да го оправя тва скоро... ако идваш в София ми званни задалжително да те черпа нещо. екстремно много сам ти благодарен. 2рия линк е просто превазходен :> от него разбрах кво тряа да праа пак ти благодаря... ако беше от София щях да те издиря и да ти дам 20 лева нененене просто не знам кво да ти кажа... прекрасно е, че помагаш така на хората :п пак 10х обичам те :]

  8.  
     
  9. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #7

    Re: За камера...

    Има неща които не можеш да си купиш с пари - чувството което изпитвам като чета подобни редове е едно от тях - искрено се радвам, че съм ти помогнал!
    Винаги си добре дошъл

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Камера до 500 лв
    От Drozi във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 12
    Последно: 14-04-10, 18:13
  2. Камера
    От dj_didaka във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 1
    Последно: 18-08-09, 20:23
  3. DVD Камера DVD или VR
    От Tores във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 4
    Последно: 01-02-07, 17:31
  4. камера
    От krasunka16 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 01-04-06, 01:15
  5. DVD Камера
    От Tores във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 9
    Последно: 13-09-05, 21:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе