Резултати от 1 до 12 от общо 12

Olympus Digital Camera ...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    808
    #1

    Olympus Digital Camera ...

    Изправен съм пред трудния проблем да си взема ли този апарат или не ...

    http://www.olympusamerica.com/cpg_se...duct=1189&fl=4

    Искам мнение за него и да ми кажете кой е по - добър той или ето този

    http://www2.panasonic.com/webapp/wcs...00000000008054

    Ако някой ги е тествал още по - добре . Ами ще чакам коментари. Ако някой има идея за по - добър апарато до $450 нека пък даде мнения. Но нека да е от тези по - професионалните, а не от ония сапунерки .

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #2

    Re: Olympus Digital Camera ...

    FZ5 се представя много по-добре. Стабилизация ...
    Мисля, че го побеждава по-много показатели.

    Погледни и Konica Minolta Z5.

    Също ако можеш да си позволиш и FZ30 ...

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    216
    #3

    Re: Olympus Digital Camera ...

    Най-добре да питаш и във фото форума!!! Обърни внимание на РАЗМЕРА НА МАТРИЦАТА и гледай ако можеш да си вземеш с по-голямата матрица (1 1/8), че тези двата са с малка!!!

    http://photo-forum.net/

  5. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #4

    Re: Olympus Digital Camera ...

    @CreatoR - ползвам същия модел на Panasonic от около 4 месеца и мога да кажа само добри думи за него. Ако те интересува нещо конкретно ще ти отговоря.
    На пръв поглед от сравнението с конкретния Olympus, Panasonic-а печели от ръчните настройки на бленда и скорост на затвора, стабилизацията на изображението и по-силния обектив (като приближение 12х срещу 10х и светлосила 2,8-3,3 спрямо 2,8-3,7 - разликите са малки, но технически погледнато ги има) и по батерията (Li-Ion срещу 4АА - тук си е важно личното отношение - някои предпочитат драдиционни батерии, други - не, важното е че 4 добри батерии + зарядно добавят до 50 лв към цената). Плюсовете на Olympus-а пък са в по-голямата матрица и по-големия дисплей.

    Това, което винаги съм твърдял при избора на цифров фотоапарат, е че само реалното качество на снимките има някакво значение! В много случаи на хартия характеристиките са високи до небето, а представянето на самата машина е супер куцо!!

    И нещо последно - има обстойни, ама много обстойни, ревюта и на двата апарата в мрежата, които са много по-акуратни от всяко мнение, изказано по форумите (ето и моето е повлияно от това, че имам единия модел и за него почти всичко ми е ясно, а за другия - не). Що не се доверите на специалистите, през чиито ръце са минали хиляди апарати, като чететете първо там?

    steves-digicams.com
    dcresource.com <- тук екстрата е "Distortion & Vignetting Test"
    imaging-resource.com <- с култовите им тестове "Shutter Lag & Cycle Time"
    megapixel.net
    dcviews.com

  6. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #5

    Re: Olympus Digital Camera ...

    FZ5 е стабилизиран, другия не е . 12х срещу 10 ... въобще няма място за сравнение.

    Във Фото-форум 100% ще го потвърдят

    П.П. я като си там питай и за Бенк VS А95

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #6

    Re: Olympus Digital Camera ...

    Kакто писах в една друга тема, ОЛИМПУС са една прехвалена круша и нищо повече!!! Досега съм имал 5 техни модела и мога да кажа че само единият ставаше, обче цената му е по-висока от тази на КАНОН апарат *. Другите 4 модела са пълна скръб. Мажат снимките, много шум и т.н. Имах подобен на този само че доста по стар модел 725 мисля, че беше. Един голям проблем им е XD картата, тея хора нямат спирка цената и е 2 пъти цената на SD карта със същият размер *:knuppel2:. Има само 10 МБ вградена памет и то за 6 МП апарат *. матрицата му е малка за 6 МП 1/2,5, това е неприемливо. Не може размера да е като половинка нокът, а отгоре да си сложил 6 МП, просто не става!!! Виз ако са 3 става, но все пак на един и същи размер имаш 2 пъти повече пиксели, следователно, се увеличава шума и грешките в снимките. Аз това животно няма да си го взема, лично мое мнение. Но само по характеристики е лесно да се приказва ей така на ИЗУСТ! Затова ако го има някъде иди и го виж. Освен това помоли да ти покажат снимката на LCD монитор, а не на СRT, понеже кинескопа "крие" голяма част от шума!!! Освен това ЦЕНАТА на ОЛИМПУС в БГ е неоправдано висока!!! *:knuppel2:

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    808
    #7

    Re: Olympus Digital Camera ...

    Малее направо ме раздвоихте, разтроихте и т.н. Наистина, че на мен панасоника също ми харесва повече, макар, че един познат ми каза, че матриците им не ставали. Направо взех много да се чудя. Повече от $450 не ми се дават за апарат. Все пак аз не съм професионален фотограф за да си вземам кой знае какво. Просто искам да се кефя на яко качество, това е . Но като гледам така ще се спра на панасоника. Ако има още мнениея пишете, не отказвам и ако ми предложите други модели по - добри от тези, за горе-долу такава цена.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #8

    Re: Olympus Digital Camera ...

    Матриците на Panasonic не били добре ? Matsushita дето правят матрици за половината голями марки ? (другите са от Sony) ....

  11. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    216
    #9

    Re: Olympus Digital Camera ...

    Просто искам да се кефя на яко качество
    @CreatoR,
    за ЯКО качество трябва да се бръкнеш много ЯКО за DSLR!!!
    За прилично качество минимума е МАТРИЦА 1 1/8"!!!

  12. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #10

    Re: Olympus Digital Camera ...

    Цитат Първоначално публикувано от JoroM
    @CreatoR,
    за ЯКО качество трябва да се бръкнеш много ЯКО за DSLR!!!
    За прилично качество минимума е МАТРИЦА 1 1/8"!!!
    От известен производител, комбинирана с добър процес оптика ....

  13. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    808
    #11

    Re: Olympus Digital Camera ...

    И в крайна сметка реших да си взема този
    http://www2.panasonic.com/webapp/wcs...00000000005702

    В техномаркета в Търново го има - 999 лв .
    Малко множко ми се види, но май това е най - доброто решение.
    Ако някой има коментари относно този модел да пише .

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    808
    #12

    Re: Olympus Digital Camera ...

    Първи впечатления от апарата - отлични. Много малко шум, има шум само на ИСО 400, но като цяло е добре. Доста настройки, както и ръчни настройки. Литиево йонна батерия, което ще ми спести доста пари за обикновенни. А бе честно казано, до сега съм го тествал вкъщи и 1 , 2 снимки навън и мога да кажа само добри неща за него. Другата седмица ще пусна едно линкче със малко снимки за да видите какво може . Общо взето FZ20 е доста добро решение на доста добри пари.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Става ли за начинаещ OLYMPUS E-PL1+M.ZUIKO DIGITAL ED 14-42mm?
    От bobitovn във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 3
    Последно: 13-02-12, 22:57
  2. HDV-18A 5.1 Digital Audio Decoder Dolby Digital DTS AC3
    От martosblack във форум Аудиотехника
    Отговори: 18
    Последно: 11-12-10, 14:02
  3. USB i digital camera
    От djm във форум Windows
    Отговори: 4
    Последно: 15-05-04, 09:35
  4. Chronos digital camera
    От some_fuchkin_user във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 13-10-03, 17:59
  5. DIGITAL CAMERA PANASONIC DMC-LC20
    От BobyTT във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 20-12-02, 23:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе