Резултати от 1 до 4 от общо 4

Става ли за начинаещ OLYMPUS E-PL1+M.ZUIKO DIGITAL ED 14-42mm?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    99
    #1

    Става ли за начинаещ OLYMPUS E-PL1+M.ZUIKO DIGITAL ED 14-42mm?

    Бюджета ми е около 600лв. и реших ,че искам нещо различно от сапунерка.Днес правих снимки с Canon Ixus 220HS, но явно имам високи очаквания за сапунерките, затова се насочих към безогледалните фотоапрати, поради по-малките им размери(жена ми ще го ползва доста често) и по-ниската цена.
    Ако има предложение, което да си струва повече, бих дал до 700лв., но държа да е ново.Искам тялото да има стабилизация, след време ще надграждам с обективи(от финансова гледна точка не мога да ги взема на един път иначе това е добра оферта май http://www.digicam.bg/models-Olympus-pen-e-pl1.html тяло+M.ZUIKO DIGITAL ED 14-42mm +M.ZUIKO DIGITAL ED 40-150mm =850лв.Тялото струва ли си,за да се напъвам да събера 850лв. за да го взема комплект с 2 обектива или не.
    Ще снимам семейството основно на открито, по-малко на закрито и много рядко пейзажи, търся нещо наистина любителско, непрофесионално, но да може да размазва добре задния фон, много ми допада ефекта.
    Ще се радвам ако се вместя в първоначалния бюджет, за надграждане след 2 3 месеца ще мисля.Просто ми е нужен апарат в близките дни и затова бързам с покупката.
    Изчетох доста ревюта, разгледах и снимки правени с тази машинка и честно казано ме впечатлиха доста, но бих се вслушал в съветите на вещите лица.С помощта на тзои форум си избрах ТВ-то, сега се надявам и с апарата да е така.Мерси предварително на отзовалите се.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #2

    Re:Става ли за начинаещ OLYMPUS E-PL1+M.ZUIKO DIGITAL ED 14-42mm?

    Приятелю не си хвърляй парите за тая джаджа, освен странният дизайн нищо друго не струва тази сума пари. За около 840 лева се намира Canon EOS-1100D със стабилизация на обектива. Че и това дръвце искаш да го надграждаш, ми то не си заслужава, ограничени обективи, малка матрица, бавен и т.н. и т.н.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    99
    #3

    Re:Става ли за начинаещ OLYMPUS E-PL1+M.ZUIKO DIGITAL ED 14-42mm?

    Прав си за това пише го по ревютата(аз като начинаещ няма да усетя разликата, но след като се обуча малко ще забележа тези недостатъци), но от къде в БГ мога да го намеря на тази цена със стабилизация на обектива, в техномаркет е 950лв. онлайн.За 836лв. е с DC обектив.И аз доста се замислих за този модел, но искам поне два обектива, после ще трябва да инвестирам и в още един със стабилизация.
    Знаеш ли някаде да се продава само тяло да кажем за около 600лв. ново, после по мой вкус да надграждам с обективи.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1329158668[/time]_________________________________________________

    Знаех си че ще трябва да мина на варианта втора употреба.Почвам да търся втора ръка Canon EOS-1100D до 2000 кадъра, бих заделил добра сума за комплект със стабилизация на обектива разибра се, ако ви изпадне нещо пишете.Държа да си е от БГ с остатъчна гаранция.Опитвах се да се навия че е по-добре нов, но ще се прежаля щом си заслужава.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #4

    Re:Става ли за начинаещ OLYMPUS E-PL1+M.ZUIKO DIGITAL ED 14-42mm?

    Ами виж фотофорума там за тези пари и 3 цифрено тяло ще намериш. 1100 е твърде нов за да го намериш втора ръка, но със сигурност ще намериш нещо заслужаващо си.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Продавам ATA/IDE хард диск 40 GB Western Digital както и 80GB Western Digital
    От joro_thexfiles във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 09-02-11, 16:34
  2. Отговори: 0
    Последно: 11-01-11, 08:20
  3. HDV-18A 5.1 Digital Audio Decoder Dolby Digital DTS AC3
    От martosblack във форум Аудиотехника
    Отговори: 18
    Последно: 11-12-10, 14:02
  4. Въпроси от начинаещ
    От Drilling във форум Linux
    Отговори: 3
    Последно: 04-11-10, 19:08
  5. Olympus Digital Camera ...
    От CreatoR във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 11
    Последно: 02-12-05, 15:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе