Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 29 от общо 29

Olympus или Canon

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #16

    Re: Olympus или Canon

    Айде стига с тези ръчни настройки. Повечето потрбители незнаят както в това бленда и скорост пък камоли да им го слагат да се настройва ръчно. За обикновенния любител са предостатъчни вградените програми. А ти ако си печен и знаеш кое за кокво е сикупуваш фотоапарат висок клас и си снимаш на ръчни настройки, а явно знаеш кое какво е.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #17

    Re: Olympus или Canon

    Цитат Първоначално публикувано от JoroM

    Малките матрици са специалитет главно на Панасоник......затова никога няма да достигнат СОНИ например!!!
    Самсунга поне са се ориентирали правилно и залагат като Сони и др на голямата матрица!!!
    Като си се влюбил в тази ГОЛЯМА МАТРИЦА та непропускаш пост без да натъртиш на нея.Аз мисля че потребителя го интересува бързо,лесно и евтино да направи качествени снимки,а не каква е матрицата на собствения му апарат.Няма значение дали ще събереш 6+4 или ще умножиш 5*2,важното е крайния резултат-десетката!А Panasonic {напр.модел DMC-LC80 )отлично "събира и умножава" за улучи десетката :coolsmiley:

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    216
    #18

    Re: Olympus или Canon

    Ами тези фотоапарати който харесвам аз (с Голяма матрица и Ръчни настройки), СЪЩО ИМАТ АВТОМАТИЧЕН РЕЖИМ! И като оставим настрана ползването или не на ръчните настройки.............те отново са по-добри, щото са с по-голяма матрица и шума в изображението е по-малко!

  5. Novice
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    2
    #19

    Re: Olympus или Canon

    Благодаря на всички, които изказаха мнението си по моя въпрос, защото аз съм така да се каже* "доста боса" в това отношение. Днес направих тур по магазините и чесно казано се спрях на моделите на Canon IXUS 55 или 50. Харесаха ми защото са много компактни, а и в Germanos единият имаше в комплекта и карта 256 МВ*
    Интересува ме и още нещо, в отговорите често ставаше въпрос за матрица. Моля да ми разясните за какво точно става въпрос.
    Що се отнася до цената мои познати си купиха такъв от САЩ и ми казаха, че там цената била доста по-малка, но уви!!!

  6. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #20

    Re: Olympus или Canon

    off
    JoroM хубаво zoom-а не помага за изображението, ама как тея ръчни настройки помагат - не се научи да пишеш и продължаваш да си плямпаш твоето - дали само на мен си ми антипатичен ?
    А и както казаха горе не показа нито "много качествени снимки от голямата ти матрица" нито "много арт снимки от ръчните ти настройки" ... само лалаш.
    //off

    D_esi: погледни и класът на Panasonic "FX" - също предлагат хубави джобни модели - на пример FX7 .. но не съм сигурен за разликата в цените

  7. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #21

    Re: Olympus или Canon

    оттук нататък ще има само мнения по темата!

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    216
    #22

    Re: Olympus или Canon

    Mod EDIT Cko: Както казах, мнения оттук нататък ще има САМО по темата! Можеш сам да публикуваш линка към снимките си в темата за обсъждане на всякакви апарати. Личните нападки - на РМ!

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    158
    #23

    Re: Olympus или Canon

    JoroM се е изказал много точно по темата, като не мога да се съглася само с положителната му оценка на Самсунг. Корейците дори с помощта на Пентакс няма да успеят да направят нещо добро, те просто не умеят. JoroM се обосновава особено добре при това безпристрастно.
    В челото са Канон, Никон, отчасти Сони и Пентакс.

    Колкото до ръчните настройки, не мога да се съглася, че не са важни. Имал съм редица случаи, когато точно ръчните настройки са ми помагали да направя добра снимка. Един пример: при опит да направя макро снимка в тъмно помещение на ауто резултата е ужасяващ. На ръчно управление намалям силата на светкавицата на мин, увеличавам фокусното разстояние, нагласям си скоростта след няколко опита и се получава нормална снимка.

    Нека дамата да не си губи времето с търсене на топлата вода. Милиони хора по света са я открили и името и е Канон в случая, Олимпъс имат да гонят доста откъм качество

  11. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    216
    #24

    Re: Olympus или Canon

    Евала, най-накрая човек който е наясно с нещата! Аз на няколко пъти споменах,че марката Самсунг не я уважавам и не мисля да си купувам уреди от тая марка! Но понеже изпитвам почти същото към Панасоник, съм безпристрастен по отношение на тези две марки!!! Е, към Канон и Никон имам пристрастия! Същите пристрастия имам и към MERCEDES и BMW, ама кой ги няма?
    Нека да не отписваме Корейците толкова бързо, все пак това е ПЪРВИЯТ им апарат от този клас! Единственото което му липсва е оптичен стабилизатор, ама той е просто едно допълнение! ДА не би всички марки да имат оптична стабилизация на камерите си от подобен клас? Предстои сътрудничество с Пентакс, и се надявам скоро да ни изненадат приятно с още по-добри и конкурентноспособни модели! Всеки ще има интерес,ако на сцената се появи още един конкурент!

  12. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    216
    #25

    Re: Olympus или Canon

    Mod EDIT Cko: Както казах, мнения оттук нататък ще има САМО по темата! Можеш сам да публикуваш линка към снимките си в темата за обсъждане на всякакви апарати. Личните нападки - на РМ!
    Абе ти какъв си в тоя раздел!!! ТИ НЕ СИ МОДЕРАТОР НА БИТОВА ТЕХНИКА!!! Защо изземваш функциите на* Lupus,Raid,Tazmaniak???

    * *Към модераторите на ТОЗИ раздел: Защо модератори от други раздели правят това което само вие трябва да правите???????????????????

    Adm EDIT Slero: Щом модераторът @Ско е редактирал мнението ти, значи има права и в този раздел. Така е преценил SiteAdmin-а. Точка[size=20px].[/size]

    Тя работата стана като приказката: "Много вожд, малко индианец"!
    В ТАКЪВ СЛУЧАЙ ЩЕ ПОМОЛЯ УПЪЛНОМОЩЕНИТЕ ЗА ТОВА ЛИЦА ДА ПРЕМЕСТЯТ ПОСТОВЕТЕ НИ В ТЕМАТА "ЦИФРОВИ ФОТОАПАРАТИ", ТАМ ЩЕ Е ПО НА МЯСТОТО СИ СПОРЕД МЕН! Защото някой, на който не му харесва тезата която защитавам, ми трие постове под предлог че не били по темата!?! Благодаря предварително!

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    39
    #26

    Re: Olympus или Canon

    Един въпрос?
    Какво против имате Olympus ?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    216
    #27

    Re: Olympus или Canon

    Какво против имате Olympus ?
    Ами, освен че са им много надути цените, иначе лично аз нямам нищо против!!! Все пак са една от най-добрите ФОТОГРАФСКИ марки!!! По цени минават Канон, за съжаление като качество......НЕ!!!

  16. Novice
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    5
    #28

    Re: Olympus или Canon

    В момента и аз се колебая, между Canon IXUS 700, Olympus mju 800 и Samsung Digimax V700! Някой може ли да ми даде съвет?

  17. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    216
    #29

    Re: Olympus или Canon

    Олито има ръчни настройки за разлика от Канона! Като качество, по ревютата май са на едно ниво, големи матрици 1 1/8" ! Ако не ти трябват ръчни настройки.....Канона е по-добрия избор, а и на вид е по-готин!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Canon EOS 1000D или Olympus E-PM1
    От Teodor777 във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 2
    Последно: 20-08-13, 17:22
  2. CANON IXUS 220 HS vs. CANON POWERSHOT SX130 IS , моля за съвет
    От shapala във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 2
    Последно: 20-08-13, 15:09
  3. Olympus или Canon
    От adgj във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 2
    Последно: 08-06-13, 12:40
  4. CANON VS OLYMPUS
    От bo4o във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 14
    Последно: 27-03-12, 20:35
  5. Отговори: 0
    Последно: 17-07-08, 22:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе