Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 35

Голямо намаление на КОНИКА МИНОЛТА фотоапарати

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #16

    Re: Голямо намаление на КОНИКА МИНОЛТА фотоапарати

    В Метро, както казах (ако не се лъжа).
    Крис11, доколкото знам си от Варна - като влезеш - втория щанд в ляво (зад този на който са "уредби" и DVD ... там има чанти и зарядни за батерии и в края му има car audio.

    Много компактен "калъф", но аз нещо няма да си взема, че не ми се дават $$ като си имам Lowepro-то.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #17

    Re: Голямо намаление на КОНИКА МИНОЛТА фотоапарати

    @CrossBlade
    Мерси щесе поогледам.
    Като гледам в : http://www.dpreview.com/reviews/read...nolta_dimagez5

    Image quality 3.65 Не е висока оценката.
    А това е важен параметър. С опции, конструкция човек се нагажда, но с качеството на снимките и шума на тъмно няма как. Сподели товите впечатления моля те.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    137
    #18

    Re: Голямо намаление на КОНИКА МИНОЛТА фотоапарати

    При когото не е наложителна покупката на камера в момента може да изчака "известно" време. В Германия например Z5 се намира за ab € 225 , а Z6 за € 227, току виж у нас цените са паднали още.

    Между другото, един въпрос за SD картите - гледам че най-евтината SD 256Mb в Метро е Apacer, а има и Practica, която се води Ultra High Speed и е десетина лева по-скъпа - има ли действителна разлика в скоростите или е рекламна измислица?
    Би трябвало скоростите да са написани на опаковката. В доста от случаите обаче тия стойности не се достигат, ако магазина е добър и им докажеш че скоростта не отговаря на рекламираната, трябва да можеш да върнеш стоката.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #19

    Re: Голямо намаление на КОНИКА МИНОЛТА фотоапарати

    Цитат Първоначално публикувано от kris11
    @CrossBlade
    Мерси щесе поогледам.
    Като гледам в : http://www.dpreview.com/reviews/read...nolta_dimagez5

    Image quality 3.65 Не е висока оценката.
    А това е важен параметър. С опции, конструкция човек се нагажда, но с качеството на снимките и шума на тъмно няма как. Сподели товите впечатления моля те.
    Според мен качестовото е повече от достатъчно. Не вярвам да печаташ повече от 10х15, а 20х30 ще излезе

    Най-добре виж семплите от някой от добрите за това сайтове


  6. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    295
    #20

    Re: Голямо намаление на КОНИКА МИНОЛТА фотоапарати

    Добре, де. Четох, четох темата и си купих Dimage Z5.
    Изненадата е, че няма никакво ръководство за потребителя в комплекта.
    На страницата konikaminoltasupport.com като "manual" има само една рекламна брошура.
    Моля, дайте някой линк с някакво ръководство!!!

    Благодаря предварително!

  7. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #21

    Re: Голямо намаление на КОНИКА МИНОЛТА фотоапарати

    И моя няма - в Метро ми казаха - елате другата седмица (това беше миналата седмица) - отивам преди два дена - "ъъъъ, ми то май беше за следващата седмица". Ще отида следващата седмица и ако ръководството пак го няма, ще има интересен разговор. Не че съм припрял за него, ама да не се правят на луди...

    http://kmpi.konicaminolta.us/eprise/...MAGE_Z5_Ea.pdf


    или тук: http://webvideo.data.bg/Konika-Minol...MAGE_Z5_Ea.pdf

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #22

    Re: Голямо намаление на КОНИКА МИНОЛТА фотоапарати

    @ dmanov
    @Eddie

    A как е при вас матрицата?? Някакви проблеми?

  10. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #23

    Re: Голямо намаление на КОНИКА МИНОЛТА фотоапарати

    Матрицата си е шибана отвсякъде, що се отнася за снимки при слабо осветление. Другата слабост е максималното време за експонация - да ги питаш защо са го намалили на 4 сек, и при Z6 е така, при положение че на Z10-ката е до 30 сек.

    Но аз като абсолютен аматьор в областта, който иска да се понаучи, не исках да взимам сапунерка само с програмируеми режими, се спрях на Кониката заради пълния ръчен режим, както и оптичния зуум и стабилизацията.
    Тъй като мисля да я използвам предимно навън, шума при слаба светлина не ме притеснява - още повече на светло апарата има доста бърз автофокус. Не знам как са другите апарати за толкова пари - предполагам че и те имат някакъв шум, при сравнението с Панасоник F5 Кониката е доста по-слаба, но за момента повече пари не ми се даваха - Панасоника в Техномаркет е почти 700лв, а и докато се науча от коя страна на обектива се снима, току-виж паднала цената на DSLR-ите

    В интерес на истината при мен шумеше и при снимки със светкавица, занесох го на един приятел който е малко по в час с нещата, той си го направи на ръчни настройки, пипна тук-таме, направи няколко снимки - шум не видях. За да ме успокои после, ми показа няколко ужасни снимки от неговия Canon 350D - всичките бяха със шум. Предполагам че CrossBlade ще го потвърди - фотоапаратите не снимат сами :coolsmiley:

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    295
    #24

    Re: Голямо намаление на КОНИКА МИНОЛТА фотоапарати

    Първо: Много благодаря на @Eddie!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Май точно това ми трябва, но ще го чета подробно утре.
    Само да кажа: върху кутията, в описа, не се съдържа "user manual". Да не говорим, че и на site-а няма такова!?!
    @Eddie, какъв е смисъла за "интересен разговор", при положение, че повечето хорица там определено са "box movers"?

    @kris11
    Не разбирам за какви проблеми с матрицата питаш. Ако е за физически дефекти - няма такива.
    Все пак го имам от около 3 часа и съм снимал само при изкуствено осветление.
    Държа да отбележа, че съм само home-user, но в сравнение с досегашният ми HP635, този е класи напред.
    Чудесни цветове (не знам защо HP мислят, че снегът е с червен отенък).
    Много добре снима на лампа в къщи на Auto (не знам как да управлявам дугите режими). Не съм забелязал "шум" при относително слабото осветление, за което пишат по някои от форумите.

    Като цяло съм много доволен, въпреки, че ми ясно, че все още е твърде, твърде рано да се каже!

    Още веднъж, балгодаря на @Eddie!!!

    //edit
    Току що (докато пишех) видях post-а на @Eddie.
    Подкрепям неговото мнение, но го уверявам - и вътре стават снимки. Пак отбелязвам, че базата за сравнение ми е слабичка.

    P.S. Единственото, което прочетох в чуждите форуми и го подкрепям, е че при голям zoom автофокусът наистина не се справя добре.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #25

    Re: Голямо намаление на КОНИКА МИНОЛТА фотоапарати



    100% кроп. Как е шума ? Мен ме урежда Който иска по-добре - slr.

    Успех.

    П.П. 10х ту бат Драшку за позьорстване за снимката

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #26

    Re: Голямо намаление на КОНИКА МИНОЛТА фотоапарати

    Проблемът с MANUAL-те идва от доставчика. Метро е само продавач. Просто апаратите бяха освободени от митницата и веднага изпратени по магазините. Ще говоря утре и ще пиша кога се очакват дисковете. Ако пак няма, ще копна един от длужебните и ще го пусна някъде да го източите!

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2001
    Мнения
    50
    #27

    Re: Голямо намаление на КОНИКА МИНОЛТА фотоапарати

    Я споделете на какъв брой снимки със светкавица мога да разчитам с 1 комплект батерии. Тези които вървяха с апарата успях да ги изхабя за отрицателно време.
    Имам 4 броя по 1900 милиамперчаса и смятам да си взема още 4 , но не знам дали ще ми стигнат защото времето за зареждане им е 24 часа.

  16. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #28

    Re: Голямо намаление на КОНИКА МИНОЛТА фотоапарати

    В МЕТРО има UNIROSS коплекти - 6X2000mAh + зарядно за 2,5h за 36 лв.
    Батериите може би не са съвсем 2000, ама зарядното работи!

  17. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #29

    Re: Голямо намаление на КОНИКА МИНОЛТА фотоапарати

    Цитат Първоначално публикувано от echo
    В МЕТРО има UNIROSS коплекти - 6X2000mAh + зарядно за 2,5h за 36 лв.
    Батериите може би не са съвсем 2000, ама зарядното работи!
    Тъкмо мислех да си взема същото и аз от Метро, но исках да поразпитам малко ..... Та наистина ли ги зарежда за 2,5часа? Казваш батериите не са съвсем 2000 mA/h - на какво ги пробваш и колко издържат. Предполагам не е проблем зарядното да зарежда и други марки батерии, пак за това време (2,5h za 2000mA/h) ?

  18. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #30

    Re: Голямо намаление на КОНИКА МИНОЛТА фотоапарати

    Значи за толкова ги зарежда - от зарядните им съм с много добри впечатления!
    За това, конкретно, се твърди, че при AA пуска 1000mA ток, като ефективно зарежда на 800mA /не съм електроинженер/ - при мен ги зарежда за приблизитебно същото време, като при 700mA NiCd ги зарежда за под 1h.
    Пише, че освен по ΔV изключва и по таймер на 2,5h, което може да е гадно за по-големи по капацитет - не съм пробвал още... Но 1800mAh ги `оправи` за малко над 2 h
    Забележката, че `може да не са 2000` е понеже преди време сравнявах Uniross и Varta с еднакъв капацитет при еднакви условия и Varta изкараха с 15-20% повече, но не беше в лаборатория, макар, че имам 1 на ум...
    И едно недоволство от МЕТРО - купих на прИмоция комплекта за 35.99, а сега е 35.99 без промоция - поне 36 да го бяха направили...
    Но за тея пари 6 батерии - то зарядното излиза бе пари

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Брюксел гласува поредно намаление на роуминга
    От Lupus във форум Коментирай новина
    Отговори: 1
    Последно: 13-05-12, 13:04
  2. Отговори: 90
    Последно: 07-06-10, 13:34
  3. Отговори: 4
    Последно: 06-02-08, 17:49
  4. Проблем с машина Коника - Минолта 162/210
    От fireball във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 30-07-05, 20:36
  5. Намаление - Всичко по 90$
    От trastikata във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 8
    Последно: 07-02-04, 13:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе