Страница 1 от 7 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 91

Цифрови фотоапарати (обсъждане на всякакви цифрови фотоапарати)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    216
    #1

    Цифрови фотоапарати (обсъждане на всякакви цифрови фотоапарати)

    .

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #2

    Цифрови фотоапарати (обсъждане на всякакви цифрови фотоапарати)

    Айде дай снимка от тоя велик БЕНК, щото аз съм сигурен, че и при 2/3" матрица пак няма да стават
    Имам един нисък клас
    Имам и "слаба сапунерка" 5мпх с 1/2.5" матрица ....

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #3

    Цифрови фотоапарати (обсъждане на всякакви цифрови фотоапарати)

    Цитат Първоначално публикувано от JoroM
    ...
    Как да ти дам снимка като те са по 3MB а за да я кача тука трябва да е 128кб???
    ...
    :coolsmiley: Качи я другаде и дай линк

  5. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #4

    Цифрови фотоапарати (обсъждане на всякакви цифрови фотоапарати)

    Тази снимка какво показа ?

    Ето от моя проста "маркова" сапунерка


  6. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #5

    Цифрови фотоапарати (обсъждане на всякакви цифрови фотоапарати)

    Цитат Първоначално публикувано от JoroM
    Снимките от моя Бенк-2броя са пратени на Slero, той ще ги качи, а тук ще кача снимки от друг Бенк с който са снимали за теста му в един Китайски сайт! На тези от Китайския Бенк само съм намалил килобайтите за да се вместя в ограничението, резолюцията е оригиналната, друго не е правено по тези, а моите изобщо не са обработвани! Мои не слагам тук поради простата причина че не снимам на тази смешно малка резолюция за разлика от Китайците!
    Папката била пълна да я ...! Затова само една снимка!
    http://www.slero.org/pics/PICT0001.JPG
    http://www.slero.org/pics/PICT0002.JPG

    Снимките са по 2.5 МВ

  7. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #6

    Цифрови фотоапарати (обсъждане на всякакви цифрови фотоапарати)

    Определено не съм ти в категорията ... показах снимка в отговор на твоята - мисля, че това е достатъчно красноречиво и всеки може да си направи заключение...

    А да сравниш един доказал се апарат като А95 със бенка ....*


  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #7

    Цифрови фотоапарати (обсъждане на всякакви цифрови фотоапарати)

    JoroM, много те моля смекчи си тона. Разбираемо да защитаваш позицията си, но не и с този тон. ТОВА НЕ СЕ ТОЛЕРИРА В ТОЗИ ФОРУМ!!! Мноого много не отбирам от фотография, но все пак продавам цифрови фотоапарати и съм видял това онова. А95 е бих каал вече доста стар модел на КАНОН. ОЛИМПУС за мен са една прехвалена круша и нищо повече. Виж БЕНК не съм продавал и не съм виждал, но и по какъвто лиценз да са направени все пак си е БЕНК *. Нямам никакъв нет та да ги видя снимките ти за да кажа нещо.
    Бих казал че познавам човека зад ника CrossBlade, и мога да кажа, че макар да са му малки годинките все си има на акъл какво е фотография. Той може да не казва, но аз ще кажа какво му е "сапунерката" - KONIСA MINOLTA Z5, oт може би 6-7 месеца. цена в момента някъде към 750-780 лева в БГ. Фотоапарата има всичко за непрофисионални снимки, че даже и пълни ръчни настройки.
    *Мисля че доста разводнихме ТЕМАТА за ПРАКТИКА-та!!! Мога да се похваля че продавам и няй големият аосртимент от ПРАКТИКА с изключение на доставчика. ПЪЛНИ БОКЛУЦИ. Поне тези които са в БГ. И за чеп за каца не стават!!! * :knuppel2:
    От 20 и повече модела, които имам в наличност, стават 1 или 2 и то с много уговорки!!!
    ДО писане и със здраве, и ако може без мерене на п....и...

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Живее в
    София - Младост
    Мнения
    171
    #8

    Цифрови фотоапарати (обсъждане на всякакви цифрови фотоапарати)

    JoroM
    От кога Тошиба станаха специалисти във фотографията, та техните производни да се считат за дастатъчно добри. Така и така се дават пари, по-добре да се заделят още 50-100 лв. и да се вземе нещо, произведено от фирма с традиции. Евтините решения не са най-добрите.

    As they say, size isn't everything and, in the case of the PDR-5300, the 5-megapixel imager is not able to overcome the color balance and shooting performance issues we experienced; we honestly can't recommend this camera.
    www.steves-digicams.com/



    По-темата
    Както казаха, Практика не е това, което беше. Не се лъжи по параметри. Вземи си по-стар модел, с по-малко пиксели от фирма, която разбира от фотография. Ако се разтърсиш по сайтовете за фотография, ще ти е доста трудно да го намериш като модел, даже в
    http://www.imaging-resource.com/
    не съществува и като марка /за разлика от Тошиба или Бенк, за който пък никой не се и опитва да направи ревю, явно убедени в превъзходството му/.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #9

    Цифрови фотоапарати (обсъждане на всякакви цифрови фотоапарати)

    Подкрепям мнението за Toshiba, не си спомням да имат традиции във фотографията, нито добър модел дигиталка.

    JoroM: след като Ludia написа какъв ми е апарата какво стана с твърдението "женска сапунерка без ръчни настройки" ? Ти май обичаш да си приказваш без покритие.

    --

    Истината е Практика и Скъп бенк не купувайте вторите се справят прилично в ниския клас

  12. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #10

    Цифрови фотоапарати (обсъждане на всякакви цифрови фотоапарати)

    ? Аз лично съм запознат с този модел от около 8 месеца ?
    Не виждам нещо забелижимо.

    А защо не дадеш ревю от dpreview, steves-digicams, imaging-resource, megapixel или друг голям сайт

    Успех с BENQ и фотография :Super:

  13. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    421
    #11

    Цифрови фотоапарати (обсъждане на всякакви цифрови фотоапарати)

    Цитат Първоначално публикувано от JoroM
    мислиш че "марково" ЖЕНСКО фотоапаратче без ръчни настройки и с матрица 1/2,5“ прави по-добри снимки от фотоапарат по лиценз на Тошиба с матрица 1/1.8” и "PASM" (Program AE/Aperture Priority/Shutter Priority/Manual) ПРОСТО НЕ СИ ПОЗНАЛ!!! Моя го взех за 330лв и в комплекта имаше: литиева батерия, зарядно/адаптер,карта Sandisk - 32MB, кожено калъфче!
    А за качествени снимки имам Зенит, за моментни снимки имам Полароид, така че не съм опрял само до Бенка! А ти май ще е по-добре да се пробваш на някой друг, че нещо май не си ми в категорията!!!
    Да това имат евтините апарати за мъже...Ми за Leica кво ши каиш?

    Цитат Първоначално публикувано от JoroM
    Със сигурност разбирам повече от теб - избора ти на фотоапарат го потвърждава!!! Занимавам се от 15години с любителска фотография и имам необходимите знания за да сравня апарати от един клас, само че нямам излишни пари за МАРКОВ апарат, но Бенка върши добра работа за непретенциозни снимки!!!
    Съотношението цена/качество винаги е в долната част на високия клас а не в средния /то май въобще няма такъв, ама айде/

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #12

    Цифрови фотоапарати (обсъждане на всякакви цифрови фотоапарати)

    А95 е МНОГО класи над този бенк и всеки който разбира, би ти го казал. Още малко тоя Бенк ще го приравниш на 5D ....

    Защо Бенка го няма в сериозните сайтове за фотография ? Не ми отговори .... Не показа и снимка от твоя велик Бенк, която да е по-добре от моята "разфокусирана" "от женски апарат без ръчни настройки" ...
    -------

    Leica един апарат ли е ?


  16. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #13

    Цифрови фотоапарати (обсъждане на всякакви цифрови фотоапарати)

    Когато ние снимахме със зенитите .... пу и тогава явно ги е нямало още Canon и Nikon .... разбирач.

    Това, че ти си се набутал с Бенка си е твой проблем.

    И разликата е, че аз имам и Бенк и КМ и правя обективно сравнение, защото и много други апарати са ми минавали през ръцете. Ти си се радвай на ефтиния буклук и го хвали. Отдавна знам, че да наливам ъкъл на човек, който не иска - няма смисъл. Остани си непросветен и се радвай на "качествената тошиба" ...

    А това, че не знаеш къде да upload показва отново, колко си просветен ... и в тази насока.

    Поздрави, за мен темата е изчерпана.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Живее в
    София - Младост
    Мнения
    171
    #14

    Цифрови фотоапарати (обсъждане на всякакви цифрови фотоапарати)

    JoroM
    Не мислиш ли, че може да обидиш някоя съфорумка с определението "женски". Има и жени фотографи, и то работещи професионално от повече от 15 години.
    Сигурен съм, че един Никон, Канон или Кодак, съизмерим по цена с великия БенК може да прави по-добри снимки, въпреки ръчните му настройки.

    Отново ще цитирам, дано го прочетеш
    ...PDR-5300....we honestly can't recommend this camera.
    www.steves-digicams.com/

    Става дума за Фотография, която зависи първо от Оптиката, а след това от матрицата. И е много важно как се обработва резултата от тази матрица, преди да получиш снимката. А с оптиката и обработката може да се справи само производител с традиции знаещ какъв трябва да е резултата и как да го постигне.
    Вярно, че Тошиба беше /а може и още да е/ най-големият производител на електронни елементи, но това не го прави фактор във фотографията. Не случайно* Панасоник и Сони дръпнаха напред в дигиталната фотография, но благодарение на Лайка и Карл Цайс.

    Когато тръгна да купувам компютърни компоненти, ще се обърна към цитираните от теб сайтове, но за фотография ще се придържам към steves-digicams, imaging-resource, dpreview
    Не е лошо да скокнеш примерно до imaging-resource да видиш как се прави ревю.

    И моля, не се ядосвай толкова на чуждите мнения, ще се изхабиш млад.*

  18. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    216
    #15

    Re: Цифрови фотоапарати (обсъждане на всякакви цифрови фотоапарати)

    Нивото на фотографията тук, в този форум е толкова ниско, че е безсмислено да се опитвам повече да ви отворя очите!!!!!!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 7 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Продавам цифрови фотоапарати
    От mr_garchev във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 29-09-10, 20:07
  2. Сервиз за цифрови фотоапарати
    От lggk във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 1
    Последно: 06-09-07, 11:47
  3. Linux + цифрови фотоапарати
    От zloRadi във форум Linux
    Отговори: 2
    Последно: 13-08-07, 22:57
  4. Препоръчайте ми два различни типа цифрови фотоапарати
    От stancho_75 във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 29
    Последно: 13-09-06, 15:13
  5. Цифрови фотоапарати?
    От Yas във форум Общ - хардуер
    Отговори: 28
    Последно: 28-07-02, 08:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе