Резултати от 1 до 7 от общо 7

Покупка цифров фотоапарат от USA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    195
    #1

    Покупка цифров фотоапарат от USA

    Интересувам се заслужава ли си да се закупи цифров фотоапарат от USA
    има ли някакви допълнителни такси които трябва да се плащат това крайни цени ли са, има ли някакви подробности при закупуване и пренасяне на апарата???
    иначе моделите на които съм се спрял са :
    http://www.digitalcamera-hq.com/digi...0_reviews.html
    и
    http://www.digitalcamera-hq.com/digi...0_reviews.html

    Благодаре ви предварително

  2.  
     
  3. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #2

    Re: Покупка цифров фотоапарат от USA

    По принцип си заслужава за внасяне на по-скъпи модели... винаги трябва да се сравнява цената с тази на българския пазар, защото понякога разликите са малки. Ето един добър сайт за проверка на актуалните цени в щатите: http://www.pricegrabber.com По принцип при вноса на стоки над $100 се дължи ДДС, мито и акциз (не винаги и трите, зависи от стоката и цената), но от ддс-то няма мърдане. Затова ако внасяш нещо гледай да минеш незабелязано или ако те питат се прави на ударен/разсеян/незнаещ и т.н.
    Имай пред вид, че американските гаранции не важат в България и че трябва да се внимава с волтажа, а и щепселите са различни та се налага купуване на преходници.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #3

    Re: Покупка цифров фотоапарат от USA

    SPaun, има и по лесен начин. Преди година РАТ от форума си купи от Хамерика едно CANON IXUS 50 и му излезе 100-150 лева надолу от цената в БГ. Освен това ползва услугите на един пич който има нещо като фирма за точно такива покупки, и е българин живеещ в USA. Пиши един РМ на РАТ и не вярвам да не ти даде някакви координати. Надявам се да съм ти помогнал.
    Продавам и 530 и 540, но от колеги и от познати по другите магазини не чувам много добри думи за 530 и 540, повечко шум, не така качествени снимки, като на предходните модели и т.н. Вземи си IXUS или както са американските модели Power Shot SD.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    195
    #4

    Re: Покупка цифров фотоапарат от USA

    Аз имам кои да ми го донесе проблема в това, че ако си го сложи в ръчния багаж дали ще плаща някакви такси допълнително
    Последно съм се спрял на Canon PowerShot A620 или Canon PowerShot A610
    тъй като апарата ще е подарък за мен не искам и да набутвам много човека
    все пак е отишъл на бригада за да изкара някои лев и гледам да се огранича с парите.


  6. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #5

    Re: Покупка цифров фотоапарат от USA

    Кажи на човека да носи фактурата за апарата, но на скришно място. Ако го спрат може да се прави на ударен, че не е знаел че се плаща и може и да го пуснат. Ако се заядат е добре да има фактурата за покупка, защото иначе ДДС-то се начислява по митнищеска оценка, която обикновено е доста над покупната цена ;-) Най-вероятно няма да има никакви проблеми, особено пък за подобна нескъпа стока.

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    195
    #6

    Re: Покупка цифров фотоапарат от USA

    Ето ви ISQ-то на човека, който се занимава с внасяне на такава техника от щатите 175337875. А сайта за сравнение, избор и т.н. е www.bhphotovideo.com.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #7

    Re: Покупка цифров фотоапарат от USA

    Щом имаш кой да ти го донесе нямаш проблеми. Аз лично досега, за мен или мои познати, съм купил от САЩ 4 цифрови апарата и 1 цифрова камера. Случвало се е човека, който ми го носи да пътува с 2-3 апарата и никой не го пита нищо.
    Скоро правих една аритметика колко пари са спестени от тези покупки и се оказа, че сумате е страховита - над 3000 лева. Разбира се това работи само ако техниката е по-скъпа. За модел, който струва 200$ не си струва разправията. Все пак тука нямаш гаранция и ако му стане нещо трябва да го връщаш обратно.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. проблем с покупка на фотоапарат
    От VPM във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 5
    Последно: 09-01-10, 12:53
  2. Цифров фотоапарат за 69 лв.
    От taralion във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 2
    Последно: 10-01-07, 19:21
  3. фотоапарат покупка
    От connect във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 22
    Последно: 23-05-06, 12:59
  4. Съвети за покупка на ц. фотоапарат
    От Tai-Pan във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 12
    Последно: 21-06-05, 18:06
  5. Цифров фотоапарат
    От stefandimitrov във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 23
    Последно: 23-10-03, 17:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе