Резултати от 1 до 5 от общо 5

до тези, които са работили с видеокамери Panasonic

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    538
    #1

    до тези, които са работили с видеокамери Panasonic

    здравейте,
    от скоро имам тази видеокамера Panasonic NV-GS27EP-S
    http://www.panasonic.bg/browseProduct.jsp?entityId=3553

    навън заснимането е с добро качество, но на стайно осветление пикселите играят /има шум/. настроена е на автоматичен фокус.

    това от опциите може ли да се коригира

    10х

  2.  
     
  3. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #2

    Re: до тези, които са работили с видеокамери Panasonic

    Не, толкова си може камерата! Все пак е една от най-евтините - не може да искаш много от нея. Една матрица, при това малка и с малко пиксели, прибави към това и малкия обектив и резултата го виждаш сам.

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    538
    #3

    Re: до тези, които са работили с видеокамери Panasonic

    а този "резултат" дали се поддава на някяква лека корекция /не му трябва много/

    тези опции не ми говорят много - за какво служат те

    баланс на бялото
    скорост на затвора/отвора на блендата

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    538
    #4

    Re: до тези, които са работили с видеокамери Panasonic

    някой ще каже ли две думи тези опции

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    195
    #5

    Re: до тези, които са работили с видеокамери Panasonic

    АЗ имам камера Панасоник GS 300. С три матрици е, но пак шуми на тъмно. Просто това са възможностите й.
    Баланс на бялото се прави при ръчен режим на снимане. За разлика от автоматичния, който автоматично си определя кое в снимката е бяло, при ръчния баланс на бялото се дава възможност на оператора да определи кое е бяло. Прави се по следния начин, след като си готов да снимаш, взимаш бял лист, покривка на маса, ако искаш даже и вратата на хладилника може да ползваш, насочваш камерата към тях, преминаваш на ръчен режим, после - баланс на бялото и натискаш. Камерата се колебае известно време и хваща бялото. Може да забележиш, че има известна разлика между така зададен баланс на бялото и автоматичен режим. При мойта камера цветовете стават по-реални. Баланс на бялото използвам, когато не ми стига светлината и виждам на дисплея, че има разлики в цветовете.
    Скорост на затвора не те интерерусав когато снимаш филм, а само когато използваш камерата като фотоапарат. Означава че може сам да зададеш скоростта, с която затворът да се отвори/затвори. Примерно 1/25 означава, че за 1/25 част от секундата ще бъде отворен затвора. Или 1/1000 - за една хилядна част от секундата ще бъде отворен затвора. Добрите фотографи променят скоростта на затвора, за да постигнат даден ефект или направят по-качествена снимка. За такива като мен това означава, че при слабо осветление мога да намаля скоростта, за да може затворът да остане отворен по-дълго време и от там да влезе повече светлина. Дано си ме разбрал.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Sharp AY/AE-XP12LSR ;FUJITSU ASYG-12LEC ;Panasonic CS/CU-E12MKE-3 - кой от тези?
    От MisterT във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2
    Последно: 27-04-12, 21:54
  2. Отговори: 30
    Последно: 11-02-07, 15:46
  3. Passware Kit - за тези които си забравят паролите
    От ru-boy във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 02-06-06, 13:28
  4. За тези, които харесват Age of Empires 2
    От Sertys във форум ИГРИ
    Отговори: 1
    Последно: 05-06-04, 16:48
  5. Отговори: 1
    Последно: 30-01-03, 01:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе