Резултати от 1 до 6 от общо 6

ИЗБОР МЕЖДУ Olympus SP-510 UltraZoom И PANASONIC DMC-TZ2EG-S

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    60
    #1

    ИЗБОР МЕЖДУ Olympus SP-510 UltraZoom И PANASONIC DMC-TZ2EG-S

    Помогнете ми да избера между тези два / три / фотоапарата -
    1. Olympus SP-510 UltraZoom
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09024467
    479 лв.



    2. PANASONIC DMC-TZ2EG-S
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09027282
    499 лв.

    или PANASONIC DMC-TZ1EG-S - който аз харесвам повече от TZ-2 поради цената 439 лв., но в момента не го виждам в техномаркета

    Първият е по впечатляващ но вторите два са по компактни което е важно за туристическо фото

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    60
    #2

    Re: ИЗБОР МЕЖДУ Olympus SP-510 UltraZoom И PANASONIC DMC-TZ2EG-S

    а ето и малко повече инфо за Олимпуса
    1. http://www.photo.store.bg/c/p-p/m-76...&latconvused=0


  4. Member Аватара на sclera_bg
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    475
    #3

    Re: ИЗБОР МЕЖДУ Olympus SP-510 UltraZoom И PANASONIC DMC-TZ2EG-S

    Ами преди всичко избора е в зависимост от това за какво искаш да използваш апарата и какво очакваш от него.

    Имам Panasonic TZ-1 - доволен съм от него и ще споделя защо купих такъв:
    1. Голям оптичен зум 10Х на максималната резолюция и 12.5Х на по-малките (режим EZ)
    2. Превъзходен оптичен стабилизатор (механичен)
    3. Литиево йонна батерия
    4. Компактен

    Има си и доста трески за дялане - ето нещата от които не съм доволен:
    1. Никакви ръчни настройки - има режими за идиоти, за обикновени хора и 24 сценарни режима, но това е.
    2. Непредсказуеми резултати (по скоро много лоши) при снимане със светкавица в помещения с лампи с нажежаема жичка. Имам чувството за страхотен бъг в софтуера.
    3. Доста цветен шум
    4. Снимането на плажа и въобще на силно слънце си е малко приключение - екрана е голям и ярък, но недостатъчно и липсата на друг визьор е голям недостатък.
    5. Литиево-йонната батерия се зарежда само с външно зарядно устройство, дори и да си включиш адаптор към апарата батерията не се зарежда (което е абсолютна простотия, моделите на SONY си се зареждат без да вадиш батерията)
    6. USB-то му е версия 1, тоест като започнеш да сваляш 2 гигабайта снимки (да речем) спокойно можеш да брадясаш, то затова е и предвидено включването на външно захранване на апарата - за да не му свършат батериите, докато сваляш инфото. Решението е card-reader.
    7. Звука на клиповете е лош. Клиповете са страхотни, но звука е лош, мисля че е направено нарочно, защото ако звука беше както на SONY нямаше да има нужда да си купуваш камера...

    Ами това е горе-долу.

    Въпреки изброеното съм доволен от апарата - дори бих казал че е много добър за обикновеното работническо-селско всекидневно използване без очакване на някакви чудеса. Обективът Leica е чудесен, стабилизатора върши отлична работа, апарата е компактен, с метален корпус и много удачно разположени контроли. TZ-2 е продължението на серията, би трябвало да е по-добър.

    Но и Olympus-a изглежда чудесно. Опитах да намеря ревю за него в dpreview.com , но има само за по-модерния му събрат SP-550, като отзивите са добри.

    Не ти помогнах много, исках да споделя моите наблюдения над Panasonic-а, дано да са полезни на някой.

    Успех в избора.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    135
    #4

    Re: ИЗБОР МЕЖДУ Olympus SP-510 UltraZoom И PANASONIC DMC-TZ2EG-S

    Бочо, понеже наблягаш на туристическо фото, да ти обърна внимание, че за снимане на архитектурни забележителности, а и пейзажи е особено желателно обективът да започва от 28мм. TZ1 не е такъв. Такива са TZ2 и TZ3. За съжаление TZ2 не се внася вече и едва ли ще го намериш...

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    135
    #5

    Re: ИЗБОР МЕЖДУ Olympus SP-510 UltraZoom И PANASONIC DMC-TZ2EG-S

    А за олимпуса имай предвид, че няма оптична стабилизация и снимането на дългия зум от ръка можеш да го забравиш... Т.н. електронен стабилизатор е рекламен трик и означава че форсира снимането при високо ISO. Обаче високото му ISO не е добро, както при някои от моделите на Фуджи...

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    60
    #6

    Re: ИЗБОР МЕЖДУ Olympus SP-510 UltraZoom И PANASONIC DMC-TZ2EG-S

    Цитат Първоначално публикувано от pitagor
    А за олимпуса имай предвид, че няма оптична стабилизация и снимането на дългия зум от ръка можеш да го забравиш... Т.н. електронен стабилизатор е рекламен трик и означава че форсира снимането при високо ISO. Обаче високото му ISO не е добро, както при някои от моделите на Фуджи...
    Много благодаря за инфото
    Не знаех тези неща

    ТЗ-2 мисля че го има в техномаркета - http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09027282

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор между LG47LB671V и PANASONIC 47AS650
    От Tampico във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 11
    Последно: 23-04-15, 12:29
  2. Избор между Panasonic и Philips 3D LCD от среден клас
    От kirooooooviva във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 17-07-13, 20:49
  3. Помощ за избор между SONY HDR-CX250EW и PANASONIC HC-V100EG-K
    От sapati във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 0
    Последно: 17-02-13, 11:41
  4. Избор между LG 32LM620S и PANASONIC TX-L32ET5E
    От davidian във форум LG телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 22-12-12, 21:26
  5. Избор между Panasonic TX-P50U30 и Panasonic TX-P42UT30E
    От eriki във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 13-02-12, 15:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе