Резултати от 1 до 6 от общо 6

Софтуер за видеообработка

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    180
    #1

    Софтуер за видеообработка

    Кой е най-подходящия софтуер за видеообработка на AVCHD формат?
    Четох доста мнения за Sony Vegas, Pinnacle Studio, Adobe Premier и някои други. Иска ми се обаче някой ползващ да сподели плюсовете и минусите.
    Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    41
    #2

    Re: Софтуер за видеообработка

    То си зависи от тебе колко си навътре в нещата и колко време имаш да се занимаваш с тия програми.Принципно не е зле да почнеш с нещо по-простичко да кажем с Ulead Video Studio.Актуалната версия е 11.5

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    123
    #3

    Re: Софтуер за видеообработка

    Всичките, които си изброил са в любителския клас. Само Adobe Premier се опитва да минава в клас Про. Него го използват масово за монтаж и обработка в кабелните телевизии. Той е най-използвания за монтаж в БГ по мое мнение (не гарантирам). Като основни функции и менюта всички изброени са горе-долу еднакви. Моите предпочитания са за Премиер по следните причини:
    Мисля, че най-много плъгини и библиотеки с ефекти има за Премиер.
    Адоб имат и After Effects и още полезен софт на темата (и за правене на ДВД) - та не се налага случайно преконвертиране на формати и се поддъжа Drag-Drop от едната та в другата
    В нета се намират видео уроци за Премиер - ако закъсаш с нещо.

    Мнението ми е базирано на работа с Премиер и Ulead Video Studio. Виждал съм и Sony Vegas. Не се занимавам професионално с монтаж - просто от време на време накълцвам някое домашно филмче и го пиша на ДВД с меню и т.н.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    295
    #4

    Re: Софтуер за видеообработка

    Никой не спомена Avid http://www.avid.com/products/Media-C...ware/index.asp , които са наистина напред в живота.
    Преди около 2-3 години закупиха Liquid Edition, който е професионалният продукт на Pinnacle Studios.

    Но наиситна трябва време и нерви за работа с него.
    За домашни нужди също се пропуска CyberLink PowerDirector, който притежава може би най-много вградени ефекти.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    44
    #5

    Re: Софтуер за видеообработка

    Pinnacle 12-та версия. Излезе преди месец някъде.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    123
    #6

    Re: Софтуер за видеообработка

    Avid не го споменах, точно защото са "напред в живота" и "наиситна трябва време и нерви за работа с него" (съвпада с мнението на познати занимаващи се сериозно с монтаж), а човека е начинаещ. Имаше и нещо друго професионално, но дори не съм го запомнил.

    Длъжен съм да спомена, че отговора ми не е съвсем полезен, защото не знам дали изброените от мен продукти работят с AVCHD формат. Но пресполагам, че е едва ли не е задължително да го поддържат.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Конфигурация за видеообработка
    От visokiq1984 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 18-04-11, 19:55
  2. Помощ относно видеокамера JVC gz-mg57ek(видеообработка)?
    От junta във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 1
    Последно: 01-06-08, 13:26
  3. Избор на монитор за видеообработка
    От Jenny във форум Общ - хардуер
    Отговори: 10
    Последно: 19-01-05, 10:50
  4. Отговори: 7
    Последно: 23-08-04, 18:06
  5. Софт за видеообработка ?
    От Ofink във форум Общ - софтуер
    Отговори: 7
    Последно: 31-08-02, 10:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе