Резултати от 1 до 8 от общо 8

Мога ли....

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    22
    #1

    Мога ли....

    Здравейте! Имам дигитален фотоапарат Canon Powershot A550/на година и половина, естествено с изтекла гаранция, която беше 1 год/. Преди 2 седмици при опит да го включа, на дисплея ми се появи съобщение "Lens error. restart camera" Смених батериите с напълно заредени, но пак същата история. Обадих се в 3-4 сервиза, цената е от 100 лв нагоре - пари, за които ще си купя нов, в гаранция. Та въпроса ми е-мога ли да направя нещо, за да го рестартирам, или да забравя за марката Canon?!
    На всички отзовали се-благодаря!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    527
    #2

    Re:Мога ли....

    канон е водеща марка и с най-много продажби в сравнение с конкуренцията
    пробваЙ от менюто намери къде е резета - при правилен резет ще ти поиска настройка на дата и час и би трябвало е да се оправи
    ти не казваш къде е питано за ремонт но пробвай в Зентекс аз съм много доволен от тях въпреки че щракам с доста по скъп канон

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    22
    #3

    Re:Мога ли....

    Лошото е, че въобще не мога да включа апарата. След като изкара съобщението и се изключва. Иначе питах и в Зентекс-ако е платка, което било много вероятно/явно дефекта е често срещан и хората си знаят/ - 170 лв. Това че Canon са водеща марка, не ми пречи да съм тотално разочарован.

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Re:Мога ли....

    ivec, забравяш нещо МНОГО важно - в България няма гаранция 1 година
    съгласно Закона за защита на потребителя минималният й срок е 2 години и всеки продавач е длъжен да уважи направена рекламация в този срок. Цитат:

    "Чл. 105. (1) Продавачът е длъжен да предаде на потребителя стока, която съответства на договора за продажба.
    (2) Продавачът отговаря за всяка липса на съответствие на потребителската стока с договора за продажба, която съществува при доставянето на стоката и се прояви до две години след доставянето й, дори и да не е знаел за несъответствието.

    Чл. 115. (1) Потребителят може да упражни правото си по този раздел в срок до две години, считано от доставянето на потребителската стока.
    (2) Срокът по ал. 1 спира да тече през времето, необходимо за поправката или замяната на потребителската стока или за постигане на споразумение между продавача и потребителя за решаване на спора.
    (3) Упражняването на правото на потребителя по ал. 1 не е обвързано с никакъв друг срок за предявяване на иск, различен от срока по ал. 1.

    Чл. 126. (1) Рекламацията на потребителска стока може да се предяви до две години от доставката на стоката, но не по-късно от два месеца от установяване на несъответствието с договореното. Рекламацията на услуги може да се предяви до 14 дни от откриване на несъответствието на услугата с договореното.
    (2) Ако на потребителя е предоставена гаранция и срокът на гаранцията е по-дълъг от сроковете за предявяване на рекламацията по ал. 1, рекламацията може да се предяви до изтичането на срока на гаранцията."

    така че никакви 100 лв, никакви 170 лв.... хващаш си фотото под ръка заедно с горния цитат и отиваш при продавача. държа да подчертая и още един детайл - ПРОДАВАЧЪТ ти е дал гаранцията, а не да те препраща към сервизи, доставчици и т.н. - цялата въпросна хамалогия си е негово задължение, а не твое

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #5

    Re:Мога ли....

    И ако продавача се опита да те метне му кажи че ОТношенията му със сервиза не са твоя работа !!!

    Само да не е купен от Метро , че тогава забрави за "потребителска гаранция"
    там си на търговска - т.е колкото ти дадат

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    367
    #6

    Re:Мога ли....

    Тук има описани някакви съвети , ако не си ги пробвал може да са от полза:
    http://www.e18error.com/repair.html
    http://menthol.hit.bg/E18.html

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    22
    #7

    Re:Мога ли....

    Апаратът е закупен на 19.12.2007 от "Технополис" , Младост 4, София. Ето какво пише в " Canon European Warranty System (EWS) Photo-Video:
    т.1 Период на гаранцията
    Тази търговска гаранция е валидна за срок от ЕДНА ГОДИНА, считано от датата на първоначално закупуване на продукта от купувача. Датата на първоначално закупуване се удостоверява с изброените по-горе документи.

    Изброените по-горе документи са: че трябва да ти е попълнена гаранционната карта ствоето и на продавача име, касова бележка, модел и номер на продукта и т.н.

    Няма поправено на две години. Споменатият чл.105 откъде е взет, за да мога евентуално да го цитирам и съответно да съм убедителен? Да не би да е влязло в сила това от 2008 г?
    Но така, или иначе, това дава нов развой на събитията.! Благодаря Ви!

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    22
    #8

    Re:Мога ли....

    Извинявай FearMe! Няма кой да прочете, че е цитат от "Закон за защита на потребителя"

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 09-05-11, 19:30
  2. Мога ли да свържа ?
    От Bilbo във форум Аудиотехника
    Отговори: 1
    Последно: 15-03-08, 10:53
  3. Мога ли по ЕГН или по име....
    От DerekMTN във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 7
    Последно: 05-10-06, 15:03
  4. Не мога да изтрия ....?!?
    От mxkolev във форум Windows
    Отговори: 4
    Последно: 16-10-04, 13:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе