Резултати от 1 до 2 от общо 2

Питане за FX1, FX7, FX1000

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    13
    #1

    Питане за FX1, FX7, FX1000

    Здравейте, оглеждам се за камерка
    До сега съм снимал с SONY 2100 и малко с FX1. честно да ви кажа не бях много очарован от FX-са, но всетъки е HD макар и компресиран. За другите камери нямам никакво впечатление, но като най-добър и това, което прочетох из нета дават FX1000.
    Според вас кой модел е най-подходящ като бюджетно решение. Смисъл хората в нещо време купуват какви ли не буклуци с неща в тях, които изобщо не им трябват. FX1 е стар модел в сръвнение с другите два, но си мисля че като характеристики не се различават много.
    Основно смяната на сензора от CCD в CMOST
    оптично увеличение
    като гледам и снимане при по-малко осветление 1.5lx при FX1000 и 3lx при FX1.
    Това, което ми направи впечатление и не мога да разбера е video signal PAL color, CCIR standards
    1080/50i specification при FX 1000 и NTSC color, EIA standards, 1080/60i
    specification при FX1. Дайте ми разяснение ако може

    FX7 си мисля че е компромис спрямо FX1000-прав ли съм ?

    Стигаме и до цената Милсля си че доста трудно ще може да се намери FX1
    цените в БГ са доста по-високи, какво мислите за опцията да се купи от чужбина (САЩ, ДУБАЙ) и ако може да ми предложите евентуални начини как може да се уреди това.
    Въпроса с гаранцията също някак си при закупуване от чужбина ми е мъгляв.

    Да вметна и евентуална покупка на старо, какво мислите вие за това. Има доста рискове, защото не говорим за 50-100 лева.
    какво бихте ме посъветвали вие ?

    Приемам всякакви съвети, защото не съм професионалист и много от нещата не са ми ясни (затова и ви пиша).




  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    527
    #2

    Re:Питане за FX1, FX7, FX1000

    пич объркал си въпроса със тези камери защото се водят полупрофесионални. Пиши ми на лични ще ти дам линк къде да питаш повече.
    Та на въпроса, тези камери с които си снимал са си сватбарски и доста здраво направени и издържливи. Ако имаш предвид HD1000E рамената тя е с 1 CMOS матрица и снима на 5 лукса. Въпреки това превъзхожда по резолюция FX1 която е 1440-1080i и е доста стар модел, а рамената е фул. Сони имат и вариан на тази камера с 3 CMOS FX1000 но е три пъти по-скъпа и оптиката на цайс е заменена на сони от серията G. А това е най- големия модел от същата серия тук вече оптиката е сменяема и е DVCAM:
    http://eshop.uvt.bg/sony-videokamera...70e-p-748.html
    Не се лъжи по-камери от серията Z на сони нещо не са доизпипани и масово се продават настаро след 3-4 месеца употреба. Ако не бързаш почакай сони са произвели камера която от м. март ще влезе в продажба а и цената е народна,
    аз също планирам закупуването на модела HDR-AX2000
    http://news.ecoustics.com/bbs/messag...81/612940.html
    та тази камера е 1080/24P което значи прогресивна развивка и е по-добре от I
    търси на камерите под серийния номер да пиши PAL а ако няма след серията трябва да има буква Е накрая на модела която значи европа/за европа стандарта е пал/
    Не ти споменавам за камерите от този клас на Панасоник и Канон защото въпроса ти е зададен само за сони !

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Питане
    От loszetas във форум Климатици Osaka
    Отговори: 7
    Последно: 31-01-12, 12:05
  2. Питане
    От Maleficus във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 20-01-12, 19:51
  3. питане за wi-fi
    От kemo във форум Мрежи
    Отговори: 8
    Последно: 11-06-10, 10:44
  4. питане
    От tankia във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 16-11-08, 20:33
  5. Питане
    От DPetrov във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 1
    Последно: 31-12-01, 00:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе