Резултати от 1 до 13 от общо 13

Камера до 500 лв

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    11
    #1

    Камера до 500 лв

    Здравейте,
    Харесала съм си тази камера, като бюджета ми е до 500 лв. Искам лесно да мога да прехвърлям - на компютър и да записвам на дискове филмчетата, като естествено искам най-доброто за тези пари

    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09036517

    Моля за вашето мнение, като благодаря предварително за отговорите!

    П.П. Един дилетантнски въпрос - на мемори стика записва ли филмчета, или само снимки

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    527
    #2

    Re:Камера до 500 лв

    не ти препоръчвам камера която записва на диск при условие че ще обработваш на компютър, по-добре за твоите изисквания ще е да избереш камера която да записва на твърда памет или по-стария вариянт да записва на-мини дв касета което е най качествено за момента. МР2 формата с който записва това сони на диска/а и камерите с хард диск също/ е силно копресирано/всеки шести кадър по подразбиране/ и е трудно за обработка при директно копиране на компютъра а и сони си имат и допълнителни защити. Двд диска е най не трайния носител! С една дума тази камера е за мързеливи - вадиш диска, поставяш в двд плеера и гледаш но не и за обработка! Между другото снимал съм с подобно сони и качеството на записа на бавна скорост е по-зле от VHS запис!!! и не очаквай камерата да прави снимки като фотоапарат!

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    527
    #3

    Re:Камера до 500 лв

    PS към темата ако се снима на най-доброто качество с горепосочената камера някъде 6 до 7 малки записани диска се побират на 1 нормален двд диск с битрейд 6000!!!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    11
    #4

    Re:Камера до 500 лв

    Благодаря за бързия отговор!
    Като казваш твърда памет - какво да гледам в описанието на продукта (че съм малко профан на тема техника, пък за камери да не говорим... та ми се иска да избягам от запис на касети).

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    527
    #5

    Re:Камера до 500 лв

    гледай параметрите на камерата/прочети тука по-старите теми/ набелижи няколко модела и попитай./и не се вързвай на рекламите на самсунг от продавачите от техномаркет, политиката на магазина е да рекламира самсунг!!!/

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    11
    #6

    Re:Камера до 500 лв

    Такааа, след като прегледах малко инфо се спрях на флаш камера.
    Определено съм фенка на Сони, та акво ще кажете за тази:

    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09051983

    Това JVC също ме изкушава, че е в бюджета:

    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09052428

    Благодаря предварително

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    55
    #7

    Re:Камера до 500 лв


  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    11
    #8

    Re:Камера до 500 лв

    Благодаря yavor_dz - спрях се флаш сонито и съм много доволна - снимах вече детето в градината и изкара хубави цветове и осветеност въпреки че снимах в стая. В добавка има и мемори стик още 4 GB, което ми е предостатъчно - не пътуваме много и 3 часа филмчета ми стигат

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    10
    #9

    Re:Камера до 500 лв

    Здравейте, за да не отварям нова тема и аз съм с тоя бюджет като автора на темата който моля за разрешение да продължа дебата в този ценови диапазон .
    И аз търся видеокамера , както вече споделих, искам да попитам, тази камера : http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09051983 с една матрица ли е, изчетох една доста подробна статия, относно матриците в която е описано, че тя и оптиката са най важните неща, не съм достатъчно компетентен затова Ви моля да ме насочите.
    Камерата ще се ползва за клипчета от абсолютно начинаещи, единственото ми предпочитание е да може лесно да се прехвърля на компакт дискове съдържанието без много играчка на компа с разни програмки в достъпен формат за по старите ПЛЕЙЪР
    Абе с две думи, моля за предложения, посочил съм отправна точка, предварително благодаря на всички отзовали се

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    55
    #10

    Re:Камера до 500 лв

    Имам такава и съм доволен. За тези пари едва ли има нещо по-добро. Голяма оптика и добра матрица за 400 лв са две несъвместими неща, в случая оптиката е 60х, така, че не очаквай чудеса от матрицата. Но за начинаещи като нас камерата е много добра.
    Клипчетата ги прави в MPG и направо може да си ги гледам на компа или плеъра.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    10
    #11

    Re:Камера до 500 лв

    мколега yavor_dz като ги свалиш на компа, за да ги запишеш на двд компресираш ли или направо копи/burn и на плеара play, сори ако е тъпо от моя страна но не съм в час, а тая вътрешна памет, 4gb като времетраене на колко се равнява при най добро качество

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    55
    #12

    Re:Камера до 500 лв

    ползвал съм convertXtoDVD - лесна е и клипчетат ги конвертира в двд формат, но нямам време и напоследък направо ги записвам на диск без да ги конвертирам.
    Мисля, че 60 мин.
    цитат:
    Да споделя първите си впечатления от горепосочената камера SХ31 (разликата е само във вътрешната памет - 8 гб):
    1. затварянето/отварянето на оптиката става ръчно (понякога я забравям отворена Yikes);
    2. качеството на видеото при слабо осветление не е много добро (очаквано, а и още не съм добър в настройване на режимите);
    3. снимките в стая са отвратителни (очаквано, само исках да пробвам)
    4. батерията издържа само 2 часа (след първото зареждане);
    5. при външно снимане качеството на видеото е много добро (при условие, че времето е мрачно и вали дъжд);
    6. паметта (8 ГБ) засега ми е достатъчна – стига за 2-6 часа, в зависимост от филомовото качество (3,6 или 9 Mbps);
    7. свалянето на филмите на компютъра е много лесно и бързо (точно затова се насочих към flash камера);
    8. още не съм сравнявал качеството при 3,6 или 9 Mbps, но мисля да ползвам само последния битрейт;
    9. тъчскрийна е много удобен, но се притеснявам ако се прецака какво правим ( в Техномаркет предлагаха допълнителна гаранция – 80 лв за 5 години и покрива всякакви рискове, но ние нали сме си бай ганьовци ми се досвидяха...)

  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    10
    #13

    Re:Камера до 500 лв

    Благодаря колега, значи трябва да се преработи за да са гледа на домашна система, ще съм благодарен ако някой предложи алтернатива, дори и да не е с флаш памет, ма като чета това май е най подходящо / не казвам най доброто/

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Камера
    От dj_didaka във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 1
    Последно: 18-08-09, 20:23
  2. За камера...
    От MasteRMind във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 6
    Последно: 10-12-08, 00:29
  3. DVD Камера DVD или VR
    От Tores във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 4
    Последно: 01-02-07, 17:31
  4. камера
    От krasunka16 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 01-04-06, 01:15
  5. DVD Камера
    От Tores във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 9
    Последно: 13-09-05, 21:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе