Резултати от 1 до 9 от общо 9

Да ме насочите при избор на CCTV камери(и с-ма за управлението им)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    251
    #1

    Да ме насочите при избор на CCTV камери(и с-ма за управлението им)

    Здравейте,

    Като по кадърен технически от родата ме помолиха да измисля какви камери да се подберат, да кажем цяла система за охрана. Ще се използва за охрана в бензиностанция. Човека хич не е наясно с нещата и единственото му условие беше през камерата да може разчита автомобилен номер на 15метра разстояние. Аз ще добавя от себе си изискването камерите да са цветни, HD и да се оправят на тъмно.

    Грамотен съм и мога да чета и на английски ако ме насочите. Проблема ми е, че не знам нито откъде да започна, нито дори какви въпроси да задавам.

    Също така ме интересува какви системи за управление на камерите и складиране на записите съществуват. Нещо цяло ли е добре, или може с някакво разумно усилие човек да спретне нещо и сам?

    Някой има ли опит с подобна техника? Помагайте моля

    Поздрави,
    Георги

  2.  
     
  3. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #2

    Re:Да ме насочите при избор на CCTV камери(и с-ма за управлението им)

    Без да се обиждаш, но от написаното си личи, че наистина нямаш никаква представа от такава техника.
    Кажи първо с какъв бюджет разполагате защото: "...камерите да са цветни, HD и да се оправят на тъмно" цената на такава камера започва от 1000 евро, записващаото устройство ще е поне 2000....
    Цените на обикновените камери НЕ HD за засичане на номера започват от 250-400 евро.

    Могат да се използват и обикновени камери, но трябва да се настроят от хoра които имат опит в тази дейност. Разположението им е също от съществено значение, разстоянието, осветлението... най-добре се обърни към някоя фирма за видеонаблюдение и охрана - да направят оглед и да ти изготвят оферта.

    Ако си от Варна или региона - мога да ти съдействам.

  4. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #3

    Re:Да ме насочите при избор на CCTV камери(и с-ма з&

    Подкрепям мнението на колегата. Система за видеонаблюдение не се прави със бегли познания. Най добре се насочи към фирма която се занимава с това. Иначе има голяма вероятност да направиш нещо което не става за нищо
    Ако посочиш какво горе долу трябва да представлява системата(колко камери, външни вътрешни), мога да ти кажа приблизителна цена.


  5. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    251
    #4

    Re:Да ме насочите при избор на CCTV камери(и с-ма за управлението им)

    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    Без да се обиждаш, но от написаното си личи, че наистина нямаш никаква представа от такава техника.
    Кажи първо с какъв бюджет разполагате защото: "...камерите да са цветни, HD и да се оправят на тъмно" цената на такава камера започва от 1000 евро, записващаото устройство ще е поне 2000....
    Цените на обикновените камери НЕ HD за засичане на номера започват от 250-400 евро.

    Могат да се използват и обикновени камери, но трябва да се настроят от хара които имат опит в тази дейност. Разположението им е също от съществено значение, разстоянието, осветлението... най-добре се обърни към някоя фирма за видеонаблюдение и охрана - да направят оглед и да ти изготвят оферта.

    Ако си от Варна или региона - мога да ти съдействам.
    Не се обиждам. Напротив, след незнамсиколко часа ровене в което попаднах предимно на магазини с безкраен брой камери, платки и DVR-ри вече осъзнавам колко съм извън водите си. Явно ще се ползва услугите на фирма...
    Мерси хора

  6. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #5

    Re:Да ме насочите при избор на CCTV камери(и с-ма за управлението им)

    Между другото, по добре е да се използва хардуерен DVR(според мен). PC с платка е по нестабилно и са възможни повече проблеми...

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    251
    #6

    Re:Да ме насочите при избор на CCTV камери(и с-ма за управлението им)

    А, за такива системи доколко е важно да се гонят кадри в секунда? На мене примерно и 10 кадъра в секунда ми се струват добре за видеонаблюдение...

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #7

    Re:Да ме насочите при избор на CCTV камери(и с-ма за управлението им)

    Камерите са аналогови.(в повечето случай) Кадрите не ги бъркат. Кадрите влияят на DVR-a и ХДД-то в него. 10 кадъра са достатъчни в повечето случай.
    Кажи какво са ти предложили като цена, марки и брой камери да ориентираме горе долу...

  10. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #8

    Re:Да ме насочите при избор на CCTV камери(и с-ма за управлението им)

    Зависи какво ще се наглюдава и доколко е важно да се забележи изменението на обстановката във времето.
    Абсолютният минимум е 6 кадъра за секунда, но за мен всичко под 12кадъра е голям компромис.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    251
    #9

    Re:Да ме насочите при избор на CCTV камери(и с-ма за управлението им)

    Какво мислите за тези три камери.
    1. SCB-2000 : http://www.samsungsecurity.com/prd/p...ctv&cat_lev=AA
    срещу
    2. http://avi7.net/box-%D0%BA%D0%B0%D0%...%B8%D0%B8.html
    срещу
    3. avi7 AVI7 IR200VC
    Цветна WDR камера DAY/NIGHT с инфрачервено осветление до 40 метра
    Sony 1/3" Super HAD CCD sensor 600 tvlines, 0.01lux/F1.2, B/W
    0.001lux/F1.2 ,DNR and Motion detection function ,Day & Night-Auto / Color /
    B/W / External Control,Electric shutter speed 1/50~1/120,000 adjustable,DNR-
    High / Medium / Low / Off <AGC,BLC меню ,професионално изпълнение с
    обектив2,7-10 мм OSD menu
    И, изобщо, има ли кой знае какво значение какви са камерите ако характеристиките им са достатъчно близки?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с управлението на Клима 2000
    От georgi_bg1 във форум Отопление
    Отговори: 16
    Последно: 09-02-14, 09:58
  2. Отговори: 5
    Последно: 24-03-12, 10:29
  3. съвети за избор между няколко камери
    От jojobix във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 1
    Последно: 22-08-09, 21:57
  4. Отговори: 5
    Последно: 26-11-08, 00:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе