Резултати от 1 до 10 от общо 10

Фотоапарат Sony DSC-W350

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    28
    #1

    Фотоапарат Sony DSC-W350

    Здравейте колеги !
    Имам проблем с моя фотоапарат Sony DSC-W350 , който закупих преди няколко месеца ... Проблема се изразява в качеството на снимките, и по-точно някои от тях излизат разфокусирани и "зрънчести" ако ме разбирате какво имам предвид Това се получава най-вече когато снимам в стая при изкуствена светлина , и при намалено осветление.
    Подозирам че проблема може би е в режима който използвам (автоматичен). Ще помоля за съвет от хора които са по-наясно с нещата, или имат същия модел Сони да ми дадат кажат в какъв режим да снимам когато съм в стая. Разгледах с какви сцени разполагам, но няма режим "Indoor" който според мен би ми свършил работа...
    Нека ако някой има мнение по въпроса да го сподели, за което ще съм много благодарен !
    Мерси предварително
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1318182384[/time]_________________________________________________

    Чудя се още дали не сбърках като дадох 300 лева за тоя фотоапарат, защото има вероятност просто това да са му възможностите или пък да е дефектен нещо

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    211
    #2

    Re:Фотоапарат Sony DSC-W350

    Най-добре пусни някоя примерна снимка в оригинал, да видим дали наистина има проблем. По принцип не очаквай чудеса от "сапунерка" с малка матрица при лоши светлинни условия.
    Друг вариант ако снимаш неподвижни обекти в стая да ползваш статив и да избираш по ниска стойност на ISO от менюто на апарата напр. ISO 100 или ако има и по-малка стойност.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    28
    #3

    Re:Фотоапарат Sony DSC-W350

    Благодаря ти че се отзова DigiPro !
    Наясно съм че не трябва да очаквам чудеса от този фотоапарат, но искам да ти кажа имам и един Канон от преди 5 години с по-ниски характеристики , и ме тревожи факта че прави по-добри снимки от Сонито. Вчера ги тествах (за пореден път) , и се оказа че при еднакви условия и еднакви снимки Канона се представи макар и с малко , но по-добре.
    Колкото до снимката която искаш да ти кача ... не успях защото максимално позволения размер на прикачените файлове е 1 МБ , а снимката е малко над 2 МБ . Ако имаш идея как да я кача моля те сподели !

  5. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    211
    #4

    Re:Фотоапарат Sony DSC-W350

    Старият ти Канон най вероятно е със същият (физически) размер матрица, но с по малко мегапиксели. Повечето мегапиксели в новият реално не заснемат повече детайли (полезна информация) и затова снимката не е по-добра.
    Иначе може да качиш снимка на http://imageshack.us Даваш бутона Browse и намираш снимката която искаш да качиш. После избираш отдолу от падащото меню Do not resize и накрая бутона Upload now. След като ти се покаже снимката на екрана копираш адреса отгоре от полето в браузъра ти и го пускаш тук във форума.
    Ще видим има ли проблем със снимката, както и на какви настройки на ISO, скорост и бленда е снимана.

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    527
    #5

    Re:Фотоапарат Sony DSC-W350

    снимай ръчно на ниско исо и дръж възможно неподвижно апарата. Високото исо не е за ссд а твоето е Super HAD CCD нещо измислено или подобрено. На ауто обикновено е около 400 исо.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    28
    #6

    Re:Фотоапарат Sony DSC-W350

    Благодаря ти за идеята !
    Станаха нещата, ето ти линка към снимката (дано да съм се справил с качването ).
    http://imageshack.us/photo/my-images...sc00169bo.jpg/
    Инъче мегапикселите на Канона ми са 4 . На Сонито са 14.1 , но аз снимам на 5 в момента защото и според мен не ми е нужна такава резолюция, а и размера на снимките е много голям което не ми е нужно .
    Както и да е, виж снимката и ще чакам мнение
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1318276004[/time]_________________________________________________

    GMIR , благодаря и на теб за съвета !
    Пробвах да снимам и в ръчен режим ,но когато намаля ISO-то на 80 или 100 снимката става много тъмна ...почти нищо не се вижда защото е в стая и на изкуствена светлина. Снимките са със светкавица, но въпреки това са много тъмни. Трябва да поясня че тази снимка която съм качил е снимана с оптичния зуум (не че без него качеството се подобрява кой знае колко). Хубави снимки стават само когато снимам от близо. Тогава ISO-то е 80-100.
    Цитат Първоначално публикувано от GMIR
    снимай ръчно на ниско исо и дръж възможно неподвижно апарата. Високото исо не е за ссд а твоето е Super HAD CCD нещо измислено или подобрено. На ауто обикновено е около 400 исо.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    527
    #7

    Re:Фотоапарат Sony DSC-W350

    не се притеснявай, шума е в рамките на нормалното /за толкова пари, толкова /не е болка за умиране , показаното ако се копира на фотохартия въобще няма да се вижда.
    Все пак трябваше да вземеш пак канон. От канонска А серия дето е между 100-200 лв. шума е още по-малко. Всичко е до софтуер за шумоподтискане, а кусурите на матрицата другото наум.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    28
    #8

    Re:Фотоапарат Sony DSC-W350

    Ок, благодаря ти за мнението. Поне да не се притеснявам че апарата е дефектен

  11. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    211
    #9

    Re:Фотоапарат Sony DSC-W350

    Цитат Първоначално публикувано от ivailoh
    Благодаря ти за идеята !
    Станаха нещата, ето ти линка към снимката (дано да съм се справил с качването ).
    http://imageshack.us/photo/my-images...sc00169bo.jpg/
    Колегата GMIR ти е отговорил. Конкретно тази снимка е на ISO800 и пак изглежда прилично. Забелязах, че блендата е F5,7 a фокусното разстояние 18,8мм. Снимал си на максимален зуум, а там обектива е "най-тъмен" Снимай на възможно най-широко (1Х зуум сигурно се води) където обектива е най-светъл (F2,7). Колкото по-отворена е блендата (по-малко число F) толкова по-ниско ISO и по-висока скорост при същите светлинни условия.
    Ето ти и едно полезно четиво: http://photo-forum.net/ebook/start.htm

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    14
    #10

    Re:Фотоапарат Sony DSC-W350

    Ползвам същата сапунерка. Като цяло съм доволен. Видеото е сносно на 720p. Снимките не винаги са хубави. Като цяло компенсира с размер, като след това ги намалям поне на половина. За ежедневна работа е супер. Да снимам нещо за форум или поредната снимка на домашни любимци и прочие. Със статив го пробвах и снимките са супер. Имаше някакво обновление, но ще те излъжа на софта за снимките, които идва с него ли е или firmware.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Фотоапарат Sony w570
    От w570 във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 06-07-13, 20:49
  2. Фотоапарат SONY W-310 за част
    От airfors във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 19-06-12, 18:04
  3. Nikon Coolpix S5100 / Sony DSC - W350 / Fujifilm FinePix JZ 300
    От klim във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 4
    Последно: 18-01-11, 21:36
  4. Ремонт на фотоапарат SONY
    От hecoat във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 0
    Последно: 29-05-10, 20:22
  5. Фотоапарат. Sony или Canon.
    От VladkYy във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 20
    Последно: 04-12-06, 15:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе