Резултати от 1 до 11 от общо 11

Мнение за Canon eos 1000

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    91
    #1

    Мнение за Canon eos 1000

    Какво мислите за това:
    http://technomarket.bg/products/0904...0-ef-18-55-kit

    Търся нещо за аматьорска и семейна фотография. Заслужава ли си този Канон или едно примерно Panasonic FZ48? Като знам, че се коренно различни фотоапарати.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    211
    #2

    Re:Мнение за Canon eos 1000

    Имам такъв малко повече от година. И аз също съм любител и ми върши работа за снимки на семейството и пейзажи. "Лошото" е че тази цена от 800лв. е само началото. Като се зариби човек и като попрочете започва едно купуване на допълнителни обективи и аксесоари. Обектива, който е в този комплект е без оптична стабилизация. Аз продадох моя от комплекта след някой и друг месец и си взех такъв със стабилизация втора употреба, в отлично състояние срещу доплащане от 100-на лева.
    Ако се регистрираш във http://photo-forum.net и зададеш същия въпрос веднага ще ти кажат, че това тяло не струвало и да си вземеш втора употреба някое двуцифрено на незнайно колко кадъра в състояние "неразличимо от ново"
    Всеки си преценява де. Ако искаш изчакай и други мнения по въпроса, но накрая сам си реши, защото ти си този, който дава парите.
    Иначе и аз бях пред твойта дилема и гледах ревюта и снимки на Panasonic FZ серията. На новите модели не ми харесва особено картинката. Иначе сестра ми имат FZ18 и е с доста добро качество, което обаче не може да се мери с EOS1000D. Все пак ако искаш с EOS-a да покриваш същите разстояния като панасоника (напр. да снимаш птици) ще ти трябва поне още един обектив - например EF-S 55-250IS (~350лв. втора употреба).

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    527
    #3

    Re:Мнение за Canon eos 1000

    за семейна фотография и пътешествия панасоника ще ти върши по-добра работа но за по-истинска фотография канона, но не този модел, а 1100 D със стабилизирания китов обектив ! Другия вариянт е 1100 D с уневерсален обектив например сигма 18-200DC но за сигмата в никакъв случай втора употреба само нов купувай.

  5. Banned
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    121
    #4

    Re:Мнение за Canon eos 1000

    Здравейте.
    Сега, за аматьорска и семейна фотография това моделче Panasonic FZ48 е идеално да си цъкаш из къщи и по екскързиики. Но както е написал колегата фотографията може да е доста зарибяваща, а с панасоника си ограничен с това което имаш, докато с канона имаш варианти. Вярно че ще излезне по-скъпо, но качеството на снимките е несравнимо. В крайна сметка ти на какво държиш, да има сменяема оптика или да има само достатъчно ръчни настройки?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    91
    #5

    Re:Мнение за Canon eos 1000

    По скоро държа на ръчните настройки. Не мисля, че ще навляза чак дотолкова "навътре", че да почна да купувам обективи. По скоро търся нещо, което ще прави качествени снимки без да нося пълно бойно снаражение с мен. И Канон да купя, ще го ползвам само с един обектив.

  7. Banned
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    121
    #6

    Re:Мнение за Canon eos 1000

    ОК ще си позволя да ти предложа тези два модела CANON POWERSHOT SX40 HS и Canon EOS 1100D. Просто отиди в магазина с някаква карта и поцъкай малко с двата модела, после си разгледай снимките в къщи и си прецени кое ти харесва повече и с кой модел ще ти е по удобно да работиш

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    8
    #7

    Re:Мнение за Canon eos 1000

    1. По дорбре Canon-а, защото е DSLR. Само заради бързия фокус си заслужава, без да отчитаме останлите предимства.
    2. Ако ще е Canon-a, по-добре 1100D, защото е по-новия модел в този клас.
    За +40 лв. (ако не поръчваш 1000D онлайн) и ако ще е без IS:
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...F-S18-55DC-III

  10. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    211
    #8

    Re:Мнение за Canon eos 1000

    Направо вземай 1100D, щом почти му се е изравнила цената с 1000D. Няма и смисъл да сравняваш DSLR с компактен с малка матрица (1/2,3). При ISO 400 и нагоре разликата в качеството е очевидна.

  11. Banned
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    121
    #9

    Re:Мнение за Canon eos 1000

    И аз мисля, че тъка ще е най-добре

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    91
    #10

    Re:Мнение за Canon eos 1000

    Има ли нещо, за което да се притеснявам ако ми донесат SX40 или 1100D от САЩ. Имат ли разлики моделите там?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    106
    #11

    Re:Мнение за Canon eos 1000

    не би трябвало да има разлика в моделите там и тук. аз преди години така си поръчах от приятели DSLR - цената беше около 30% по-ниска от България, единствено за гаранцията не съм сигурен как са нещата в момента (ако е международна някаква, не би бил проблем).

    Ако все пак си се спрял на 1100D, почти сигурно е, че 18-55 обектива няма да ти стигне и ще търсиш или 18-200 като по-универсално решение или пък допълнителен към китовия обектив (примерно 55-250). Затова добре си помисли преди да решиш дали ще е SX40 (usd400) или 11000D (usd650 с 2 обектива).

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. CANON IXUS 220 HS vs. CANON POWERSHOT SX130 IS , моля за съвет
    От shapala във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 2
    Последно: 20-08-13, 15:09
  2. Фотоапарат, избор??Canon powershot3200 is или Canon ixus130
    От mitaka681 във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 4
    Последно: 08-05-11, 19:18
  3. Canon FS200 - вашето мнение за тази камера
    От Етъреца във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 0
    Последно: 15-12-09, 19:24
  4. Мнение за Canon PowerShot A560
    От tany във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 1
    Последно: 22-09-07, 21:55
  5. Дайте мнение за Canon A-430
    От HD във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 4
    Последно: 31-08-06, 09:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе