Резултати от 1 до 15 от общо 15

Canon IXUS 220 HS - Проблем или не?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    46
    #1

    Canon IXUS 220 HS - Проблем или не?

    Здравейте,преди месец закупихме въпросният апарат.
    При снимане се получава следната ситуация,апарата трябва да се държи много точно вертикално защото ако е наведен хората излизат с големи глави и малки тела,или пък обратното,направо смешно!Пробвах различни опции,навсякъде се получава така.Всичко което е в центъра на експозицията е с нормални размери а в края се уголемява!Така ли трябва да бъде или си има дефект,или не съм уцелил опцията.
    Макар че му давах ресет.

  2.  
     
  3. Member Аватара на boiski
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    251
    #2

    Re:Canon IXUS 220 HS - Проблем или не?

    не е от апарата според мен е до настройка.... но каква?

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    211
    #3

    Re:Canon IXUS 220 HS - Проблем или не?

    Я виж да не си пуснал режим FishEye:
    Творчески режими на снимане
    Творческите режими за снимане ви позволяват да експериментирате. Ефектът "Fish-Eye" пресъздава изкривяването на изображение, заснето с "fish-eye" обектив

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    46
    #4

    Re:Canon IXUS 220 HS - Проблем или не?

    Режима FishEye съм го изключил,не е от него!
    В характеристиката пише че е с широкоъгълен обектив и точно там май е някъде проблема.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    176
    #5

    Re:Canon IXUS 220 HS - Проблем или не?

    при fish-eye ефекта е обратен,на описаният от теб...ако и на auto снима така,явно е проблем с апарата.

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    527
    #6

    Re:Canon IXUS 220 HS - Проблем или не?

    Описаните "дефекти" са "симптоми" на широкия обектив. Снимаш групата хора или човека от по-голямо разтояние и приближаваш с вариото, като приближаваш примерно 40-50 мм на обектива. Или накратко казано, леко приближаваш с вариото и няма да имаш изкривяване. Пример: ако снимаш един или двама човека поне от 5-7 метра разтояние а ако по-голяма група хора от 10-15 и нагоре .
    Направи няколко проби и пак пиши за резултата.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    46
    #7

    Re:Canon IXUS 220 HS - Проблем или не?

    GMIR,напълно сте прав.
    Когато приближа малко изкривяването изчезва.Явно не е дефект а си е такъв апарата.

  10. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #8

    Re:Canon IXUS 220 HS - Проблем или не?

    Това означава ли, че постоянно трябва да се използва вариото?

  11. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    527
    #9

    Re:Canon IXUS 220 HS - Проблем или не?

    щом са поставили варио значи трябва да се ползва. Широкия ъгъл се ползва за обекти, като изкривяването или се пренебрегва или се постига определен художествен ефект.

    http://www.digital-photography-schoo...e-angle-images

    Във всяка фотографска книга е написано: Група хора се снимат с нормален обектив 40-50 мм. или същите мм приравнени към вариото. На тези милиметри отговаря и виждането на човешкото око. Светлината също трябва да е под ъгъл около 45 -60 градуса. Затуй когато се снима по обяд когато слънчевите лъчи падат вертикално се получават сенки под очите а фигурите изглеждат ниски и дебели. В този случай се компенсира с допълнителното светване на вградената светкавица.

  12. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #10

    Re:Canon IXUS 220 HS - Проблем или не?

    Цитат Първоначално публикувано от GMIR
    щом са поставили варио значи трябва да се ползва.
    Извинявай, ама това твърдение ми звучи много

    Все едно аз да ти кажа, щом ти е поставен клаксон във волана, си длъжен да го ползваш. Несериозно е. Аз от една сапунерка очаквам само едно нещо. Като натисна копчето за снимане, да си прави всичко сама, без да се налага аз да ръчкам по варио, фокуси и исота. Ако искам ръчни настройки, тогава няма да си купувам сапунерка, нали?

  13. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    527
    #11

    Re:Canon IXUS 220 HS - Проблем или не?

    по добре си вземи джсм и те правят снимки и не искат никакви настройки. Ако нямаше нужда от настройки сапунерките щяха да са само с 1 копче без меню и други екстри.
    И клаксона да натискаш глух ли е човека.....

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #12

    Re:Canon IXUS 220 HS - Проблем или не?

    Цитат Първоначално публикувано от GMIR
    Ако нямаше нужда от настройки сапунерките щяха да са само с 1 копче без меню и други екстри.
    Я ми кажи на режим Auto, какви настройки правиш на сапунерката?

    Но въпроса не е в това. Ти ми твърдиш, че за да избегнем проблема в първия пост, трябва да ползваме варио.

    Аз питам, задължително ли е ползването на варио, конкретно с този модел фотоапарат, за да избегнем същата ситуация. Защото според мен, описаното в първия пост си е дефект на самия апарат, а не е резултат от ползване, или неползване на варио.

  16. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    527
    #13

    Re:Canon IXUS 220 HS - Проблем или не?

    нямаш и елементарни познания за да седна да ти обеснявам. Снимай си на ауто и да знаеш има такава народна мъдрост: "Човек колкото по-малко знае по-добре живее"!

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    46
    #14

    Re:Canon IXUS 220 HS - Проблем или не?

    В интерес на истината ходих и до сервиза на Канон.При тях нямаше същия модел за да се сравни,но извадиха от по-новите IXUS.Отново с широкоъгълен обектив и положението при него е същото.
    Самите техници ми обясниха същото което каза и GMIR.Трябва да приближа с вариото.

  18. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #15

    Re:Canon IXUS 220 HS - Проблем или не?

    Цитат Първоначално публикувано от GMIR
    нямаш и елементарни познания за да седна да ти обеснявам. Снимай си на ауто и да знаеш има такава народна мъдрост: "Човек колкото по-малко знае по-добре живее"!
    Няма и нужда вече да обЯсняваш. Можеш да продължиш с поговорките, явно ги знаеш повече.

    Ето ти една и от мен: "Не е важно колко знаеш, а как го знаеш."

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. CANON IXUS 220 HS vs. CANON POWERSHOT SX130 IS , моля за съвет
    От shapala във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 2
    Последно: 20-08-13, 15:09
  2. Продавам Canon IXUS 105
    От tiff във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 05-01-11, 00:30
  3. мнения за фотоапарат за canon ixus 100
    От tanito1886 във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 0
    Последно: 01-04-10, 20:17
  4. CANON IXUS 100
    От gogocuk във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 5
    Последно: 11-12-09, 14:17
  5. Мнения за Canon IXUS 100 IS
    От bukke във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 3
    Последно: 11-10-09, 10:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе