Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

Фото дилема, Сони или Панасоник/Лумикс

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    48
    #1

    Фото дилема, Сони или Панасоник/Лумикс

    Порових се тук и там, поразпитах този онзи да изкажат мнение... Но колко повече мнения, толкова повече мнения.

    Спрял съм се на два компактни фотоапарата (в случая думата "компактни" не е много удачно да се ползва).

    Първия е PANASONIC/LUMIX DMC-FZ48EP-K. Подробни ТТ данни има тук.

    Втория е SONY DSC-HX200VB. Подробни ТТ данни има тук.


    На мене нищо не ми говорят тези неща затова питам Вас. Апарата ще се ползва най-вече в режим AUTO.


    EDIT: Тук фактора цена не е с особена тежест.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #2

    Отговор: Фото дилема, Сони или Панасоник/Лумикс

    А за DSLR не си ли се замислял? От двете турбо сапунерки Сонито е по-добро, но пък за тази цена Nikon P510 го отвява по някой показатели. Когато аз бях пред твоята дилема се насочих в крайна сметка към DSLR, там свободата е голяма за обективи, настройки, надеждност,а в крайна сметка си има и режим AUTO.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    48
    #3

    Отговор: Фото дилема, Сони или Панасоник/Лумикс

    Мислил съм за DSLR апарати, НО за да докарат възможностите на тези "сапунерки" (вярно е че резултата ще е значително по-добър) ще трябва да инвестирам почти още толкова за обективи, раница за тях и др. подобни. все пак няма обектив, който и да е за МАКРО снимки, за супер зуум и т.н. Нали?

    Затова предпочитам апарат много в едно...

    Цитат Първоначално публикувано от blue1 Виж публикацията
    но пък за тази цена Nikon P510 го отвява по някой показатели.
    По кои показатели?
    Този пост е редактиран от зенит-е; 30-09-12 в 17:09.

  5. Member Аватара на Bivola
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    547
    #4

    Отговор: Фото дилема, Сони или Панасоник/Лумикс

    Имам панасоник от същата серия но по-стар FZ8 и нощните снимки са ужасни,включително и сумрак, почне ли да се стъмва и качеството пада стремглаво.Носил съм го с мен и в много пещери и пак същата работа.
    Сега ако трябва за режим "Ауто" бих си купил някое компактно Канон-че.


    П.П.
    ...как е маршрутката ;-)

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #5

    Отговор: Фото дилема, Сони или Панасоник/Лумикс

    Никона е с по-добра оптика, приближението му е значително по-голямо, скоростта на снимане на видео е по-голяма, по-високото ISO на Сони е практически неизползваемо, менюто е много по-интуитивно и по-бързо се борави, снимал съм със Сони и за мен си е муден апарат. Дисплея на Сони дава доста нереални цветове, това си е при повечето модели на марката. Като цяло апаратите са на кантар, но Никона се обезценява по-бавно и е по-надежден според статистиките.
    За DSLR не си прав, всеки Никон или Канон с китовият обектив е в пъти по-добър тези сапунерки. Не се заблуждавай с широките параметри на сапунерските обективи пълни са с компромиси. Най-важното качеството на снимката при DSLR даже и с китака е по-добро, не е за пренебрегване и RAW ,който липсва при сапунерките. Сега ще дадеш 900 лева за щракалката и край, от следващият ден цената почва да и пада, няма никаква възможност за надграждане, а след две години е вече стара. При DSLR не е така. Съветвам те да събереш повече мнения, ако има вариант поснимай с DSLR и с някоя турбо сапунерка от високият клас и сравнявай. АКо държиш на детайла избора ти знам какъв ще е.

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    211
    #6

    Отговор: Фото дилема, Сони или Панасоник/Лумикс

    И аз бих препоръчал DSLR щом ще се дават толкова пари, но ако предпочиташ турбосапунер, то ето ти още едно предложение за размисъл: CANON POWERSHOT SX40 HS BLACK :: Фотоапарати - компактни :: Фотоапарати :: Фото & Видео :: Technomarket Bulgaria

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    48
    #7

    Отговор: Фото дилема, Сони или Панасоник/Лумикс

    EDIT:
    Цитат Първоначално публикувано от Bivola Виж публикацията
    П.П.
    ...как е маршрутката ;-)
    Слуша ме.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    77
    #8

    Отговор: Фото дилема, Сони или Панасоник/Лумикс

    И нещо ново,изватка от нета относно олимпусаSony вече бяха споменати веднъж като вероятния спасител на Olympus и изглежда, че това ще се окаже точно така. Двете компании вече са сключили споразумение, според което Sony ще инвестира 650 милиона долара, срещу които ще получи 51% от ново съвместно предприятие с Olympus за медицинска визуализираща техника. Освен това Sony ще получи от Olympus фотографски обективи, а на свой ред Sony ще осигурява Olympus фотосензори."или накратко казано олимпусите ще правят обективи на сони а пък сони матриците и и електрониката. Разбира се японец се купува от японец / корейците самуняци ще почакат/

  11. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    348
    #9

    Отговор: Фото дилема, Сони или Панасоник/Лумикс

    Ако държиш на сапунер погледни и Olympus XZ-1.
    Сензора е голям като за сапунер,обектива е светлосилен,по компактен е,има стабилизация и мисля и РОУ формат,пълни ръчни настройки.Компромиса ще е с големия зум , но така или иначе без статив е неизползваем.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    48
    #10

    Отговор: Фото дилема, Сони или Панасоник/Лумикс

    iwoto, в момента апарата който ползвам e със 6 оптичен зуум и ти казвам снимките си стават доста добри и без статив. А и едва ли в близко бъдеще ще снимам в RAW формат. Може би най-важното според мен е фотото да има възможност за ръчен фокус.

  13. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    348
    #11

    Отговор: Фото дилема, Сони или Панасоник/Лумикс

    Доста добри е относително понятие,зависещо от критериите.Също и от светлината - ако снимаш по обед вероятно ще са ок но при по-лоши светлинни условия..
    Иначе сестрата има XH100 и си е доста добър апарат.Просто мисля ,че споменатия олимпус е едно ниво нагоре,с по-ниска цена -по-добър вариант ако жертваш мега зума.
    Но ако пък това ти е приоритет....

    http://photo-forum.net/index.php?APP...ARTICLE_ID=173

    http://photo-forum.net/index.php?APP...ARTICLE_ID=191
    Този пост е редактиран от iwoto; 02-10-12 в 11:08.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    48
    #12

    Отговор: Фото дилема, Сони или Панасоник/Лумикс

    Проблема не е дали да рискувам мега зуума, а това че Олимпуса има само 4х зуум. Това за мен е супер малко.

  16. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    211
    #13

    Отговор: Фото дилема, Сони или Панасоник/Лумикс

    OLYMPUS XZ1, който е предложил колегата е също доста добро предложение. А на теб всъшност защо ти е голям зуум? Освен ако не снимаш гарги или за папарашки снимки. Аз лично в 95% от случаите ползвам "китовия" 18-55 (~28-88мм) което си е 3x зуум. С другия обектив 55-250 ми идва около 14x спрямо най-широкия ъгъл.
    Според мен заложи на голяма матрица и светлосилен обектив. Този Олимпус е с f1,8 което е доста добре и ще можеш да правиш дефокус на фона.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    48
    #14

    Отговор: Фото дилема, Сони или Панасоник/Лумикс

    Няма да откажа никакво предложение. Като отида в магазина ще гледам, ще пощракам и ще видя.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    48
    #15

    Отговор: Фото дилема, Сони или Панасоник/Лумикс

    - - - Обновено - - -

    От вчера съм със това бижу.

    Взех го на промоция с карта памет 8ГБ и чанта за фотото (тази промоция).


    Сега започвам разучаване на многото му функции. Днес даже пробвах и GPSa

    EDIT: Пробвах да снимам клип със всичко на МАХ (видео режим PS - записва с най-високо качество 1920х1080 50 кадъра)... 1мин клип = 184МБ

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Панасоник или Сони?
    От joro94 във форум Sony телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 26-01-15, 22:52
  2. дилема между : сони и нокиа
    От keymaker във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 3
    Последно: 04-01-13, 22:21
  3. Ръководство на български за Панасоник Лумикс GF1
    От DSR1972 във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 3
    Последно: 10-10-10, 15:59
  4. Фото Олимпус Д 410
    От BEAR1 във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 0
    Последно: 06-12-08, 12:37
  5. фото и SD памет
    От eror във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 3
    Последно: 15-11-07, 15:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе