Резултати от 1 до 14 от общо 14

Избор между,или Canon SX40 vs Sony DSC-HX20V ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #1

    Избор между,или Canon SX40 vs Sony DSC-HX20V ?

    Здравйте.
    Някои биха казали-за тези пари по добре Canon Eos 1100d,но ако трябва да избираме м/у споменатите два модела и защо,като апарата ще се ползва основно за любителски снимки.Видяхме,че модела Sony Cyber-shot DSC-HX20V взе награда от EISA,но тук в съревнованието печели Канона?:
    http://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&...2bsOS444T8JZsg

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,172
    #2

    Отговор: Избор между,или Canon SX40 vs Sony DSC-HX20V ?

    Разликата в големината на апарата е в полза на Сони - ако наистина ти трябва за любителски снимки компактността е предимство. Трудно ще забележиш разлика в качеството на образа при повечето ситуации. Видеото на Сони е просто великолепно - имам HX9V и всички които са гледали клиповете, които съм правил са били очаровани.

  4. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #3

    Отговор: Избор между,или Canon SX40 vs Sony DSC-HX20V ?

    Цитат Първоначално публикувано от bisval Виж публикацията
    Видеото на Сони е просто великолепно - имам HX9V и всички които са гледали клиповете, които съм правил са били очаровани.
    Това добре,но от линка се вижда,че точно във видеото е по силен Канона/Сонито?
    Supports 24p Yes vs No

    Records high-speed movies 240 fps vs None

    А от друг сайт с транслейта за Сонито:
    Видео част (сега w/AVCHD 2.0 ) сега е 1080p при 60 кадъра/секунда, е изключително приятен и изглежда изумително на голям HDTV (24p запис е също на разположение). А сега де?
    Този пост е редактиран от diksanal; 26-10-12 в 15:57.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,172
    #4

    Отговор: Избор между,или Canon SX40 vs Sony DSC-HX20V ?

    Сони снима в 4 формата AVCHD и 2 формата MP4 - избираш си по свой вкус и възможност за възпроизвеждане . От 240 к/с на Канана голяма файда няма.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    48
    #5

    Отговор: Избор между,или Canon SX40 vs Sony DSC-HX20V ?

    Цитат Първоначално публикувано от diksanal Виж публикацията
    Здравйте.
    Някои биха казали-за тези пари по добре Canon Eos 1100d,но ако трябва да избираме м/у споменатите два модела и защо,като апарата ще се ползва основно за любителски снимки.Видяхме,че модела Sony Cyber-shot DSC-HX20V взе награда от EISA,но тук в съревнованието печели Канона?:
    Aз от седмица ползвам Сонито ( https://forum.setcombg.com/%D1%84%D0...%BA%D1%81.html ). За любителско фото е уникален.

    EDIT: Само не забравяй, че за да можеш с Cannon_a да направиш макро ти трябва един обектив, за панорама друг, за голямо оптично приближение - трети, за..... и т.н.

  7. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #6

    Отговор: Избор между,или Canon SX40 vs Sony DSC-HX20V ?

    зенит-е,видях,че говориш за малко по другия модел SONY DSC-HX200VB,но май няма големи съществени разлики със Sony DSC-HX20V в характеристиките?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    48
    #7

    Отговор: Избор между,или Canon SX40 vs Sony DSC-HX20V ?

    Във магазините Техномаркет и Технополис се продава SONY DSC-HX200VB. Не знам каква е разликата с HX200V. Знам, че без буквата V означава, че няма GPS. Не знам какво означава липсата на буквата В.

  10. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #8

    Отговор: Избор между,или Canon SX40 vs Sony DSC-HX20V ?

    Не ставаше въпрос за буквите,а за цифрите... в моделите.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    48
    #9

    Отговор: Избор между,или Canon SX40 vs Sony DSC-HX20V ?

    сега видях къде греша.
    Това е пряко сравнение между двата апарата ( Сравнение на продуктите | Компактни цифрови фотоапарати - Cyber-Shot | Фотоапарати и камкордери | Преглед | Sony ). Разликата в цената е около 50лв

  12. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #10

    Отговор: Избор между,или Canon SX40 vs Sony DSC-HX20V ?

    Чуденето приключи,но малко в по друга посока:Canon PowerShot SX240 HS.Не ми се даваха още 200лв. в полза на сонито DSC-HX20V.
    http://snapsort.com/compare/Canon-SX...shot-DSC-HX20V
    Прилично апаратче,единствено е малко неудобен захватът-палецът попада между дисплея,и колелцето за смяна на режимите,а и светкавицата стряска малко с това изскачане,особено,ако придържаш и с лявата ръка-докато се свикне.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #11

    Отговор: Избор между,или Canon SX40 vs Sony DSC-HX20V ?

    Цитат Първоначално публикувано от diksanal Виж публикацията
    Чуденето приключи,но малко в по друга посока:Canon PowerShot SX240 HS.Не ми се даваха още 200лв. в полза на сонито DSC-HX20V.
    Canon SX240 HS vs Sony DSC-HX20V - Our Analysis
    Прилично апаратче,единствено е малко неудобен захватът-палецът попада между дисплея,и колелцето за смяна на режимите,а и светкавицата стряска малко с това изскачане,особено,ако придържаш и с лявата ръка-докато се свикне.
    Хм, не съм специалист по фотография, но не е ли твърде тясна апретурата /f stop 3.5/, както и 1080p@24 fps?:rolleyes:

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    77
    #12

    Отговор: Избор между,или Canon SX40 vs Sony DSC-HX20V ?

    pilot а обесни 24fps с какво са по-зле от 25 ??? При условие че се правят апарати и камери да снимат 50 fps. Всичкото опира до какъв телевизор ще се гледа.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #13

    Отговор: Избор между,или Canon SX40 vs Sony DSC-HX20V ?

    Ами аз не го сравнявам с 25, а с 30fps:rolleyes: По мои наблюдения мазането е по-малко и аз лично виждам разлика. A, вече доста любителски апарати поддържат 60fps, при резолюция 1080p, макар и малко по-скъпи си заслужава разликата, според мен. А, пък повечето поддържат 30fps. За телевизорът, донякъде си прав, но качеството на материала е по-важния компонент.
    Този пост е редактиран от pilot; 28-12-12 в 22:19.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    77
    #14

    Отговор: Избор между,или Canon SX40 vs Sony DSC-HX20V ?

    Кинематографското качество е 24 кадъра. Всичко останало е нещо си. Наскоро в голямото кино измислиха 48 кадъра при видеозаснемането. Проблема е че много малко кинозали имат възможност да прожектират филми по този начин заснети. На 30 кадъра снимат и най евтините сапунери. Иначе ако сте забелязали филмите които дърпате от торентите са 29.9За мазането - в повечето случаи е от херците на телевизора и лага на матрицата. И 25 кадъра създават илюзия за по-голяма плавност и замазване при движенията отколкото при 24. Освен това имеме прогресив и интерлейс- означават се със- Р и I

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ с избор между SONY, SAMSUNG и LG
    От mmx21st във форум Sony телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 19-08-14, 17:36
  2. избор между Sony и Samsung
    От vas_bo във форум Sony телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 10-12-13, 20:43
  3. Помощ за избор между Canon EOS 1100 D и Nikon D 3100
    От tzetzo_ във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 17
    Последно: 07-06-13, 14:03
  4. Продавам камера Sony Handycam DCR-SX40
    От pakan във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 14-03-11, 17:05
  5. Помощ при избор между Fuji FinePix S1500 или CANON POWERSHOT A1100 IS
    От anatolias във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 2
    Последно: 15-02-10, 20:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе