Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17
Like Tree1Одобрявам

Помощ при избор на за първи DSLR фотоапарат.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #1

    Помощ при избор на за първи DSLR фотоапарат.

    Искам да си закупя качествен фотоапарат. Това като за начало...Не разбирам от тази материя и познанията са ми от инфо в нета и от познати и приятели използващи такива фотоапарати. В общи линии, харесал съм си два модела и се чудя към кой да се насоча. Ето ги и тях - Canon EOS 600D kit (18-55mm III + 75-300mm III)(тази комбинация е на добра цена) и Nikon D5100+18-55mm VR+55-200mm VR+8GB SDHC + 52mm PROTECT FILTER (в момента тази комбинация е на промоция).
    Та очаквам мнения, към какво да се насоча. Разбира се, не съм професионален фотограф - просто искам да не сбъркам с покупката и да притежавам наистина добър апарат. Знам, че и двата марки имат + и - и затова пуснах тази тема. Мисля, че повечето мнения ще ми дадат по обективна преценка към какво да се насоча.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #2

    Отговор: Помощ при избор на за първи DSLR фотоапарат.

    Сашо, точно между тези двата, Никона е категоричен лидер- по-малък шум при високо ISO, значително по-добро качество на изображението, по-голям динамичен обхват, по-добра дълбочина на цветовете, .......ето ти линк към сравнението между моделите Canon 600D vs Nikon D5100 - Our Analysis Никона е просто класа над Канона.

  4. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #3

    Отговор: Помощ при избор на за първи DSLR фотоапарат.

    започни с нещо скромно докато навлезеш в ръчните настройки ( тука има и доста теория трябва да почетеш ) и да почнеш да постигаш това което искаш от кадъра ,ще мине доста време докато техниката почне да те ограничава .. ако пък ще щракаш основно на auto има доста добри компактни модели няма смисъл да разнасяш апарат от 700-900 грама
    lazarus18 одобрява това.

  5. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #4

    Отговор: Помощ при избор на за първи DSLR фотоапарат.

    Казаха ми, че никона не бил силен в нощните снимки?! Ти на мен цената ми допада, а също така, + е че е с два обектива...

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #5

    Отговор: Помощ при избор на за първи DSLR фотоапарат.

    Защо не погледнеш този? За любител е отличен: http://www.technopolis.bg/b2c/detail...RSHOT-S100-BLK

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #6

    Отговор: Помощ при избор на за първи DSLR фотоапарат.

    защо му е подобен сапунер за 800 лв като за тия пари има доста сносни ДСЛР ..

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #7

    Отговор: Помощ при избор на за първи DSLR фотоапарат.

    Ами, прави доста добри снимки и може да го сложиш в джоба. Според мен за по-капризен любител е перфектен.

  10. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #8

    Отговор: Помощ при избор на за първи DSLR фотоапарат.

    прави някакви снимки ,каквито той си реши .. ако искаш нещо по специално да постигнеш - замазан фон при портретна снимка примерно ,най елементарното - не можеш ..

  11. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #9

    Отговор: Помощ при избор на за първи DSLR фотоапарат.

    В момента използвам този фотоапарат. Понякога прави хубави снимки, но като направих малко снимки с един Nikon D3000 ми идваше този да го пенсионирам... Разбира се, няма база за сравнение между двата и затова пуснах тази тема.
    a570-460.jpg

  12. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #10

    Отговор: Помощ при избор на за първи DSLR фотоапарат.

    Цитат Първоначално публикувано от pilot Виж публикацията
    Ами, прави доста добри снимки и може да го сложиш в джоба. Според мен за по-капризен любител е перфектен.
    Капризните любители си купуват DSLR-и. Никона е чудесен избор за пръв огледално-рефлексен апарат. Сашо,това за снимките не е вярно. Все пак при високо ИСО Никона има по-малък шум, а ако снимаш с вградената светкавици и с китовите обективи на Канона и Никона разлика няма да намериш

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #11

    Отговор: Помощ при избор на за първи DSLR фотоапарат.

    Да си купуват.... за мен е важна и компактността. А, като искам нещо по-добро, няма да взема DSLR за 800лв., но ще го ползвам постоянно, а не от дъжд на вятър, като повечето любители. Както и да е, не ми се влиза в полемика, всеки сам си решава.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #12

    Отговор: Помощ при избор на за първи DSLR фотоапарат.

    има и компактни ДСЛР ,въпроса е колко пари му се дават на човек .. а иначе ръчните настройки не можеш да ги имитираш и със супер скъп сапунер гледам че има и за 1500 лв някакви сапунерки .. интересно с какъв сензор са ,че това също е от много важните неща

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #13

    Отговор: Помощ при избор на за първи DSLR фотоапарат.

    Canon S100 vs Sony DSC-RX100 - Our Analysis Само дето Сонито не вади много реални цветове и цената е абсурдна за сапунер, било и то може би най-добрия.

  17. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #14

    Отговор: Помощ при избор на за първи DSLR фотоапарат.

    добра машинка има голям сензор и ръчни настройки ,но е безумно скъп и му липсва основното - сменяеми обективи .. предложението на Olympus в този клас е по добро според мен :
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...42-KIT-SIL/BLK

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    77
    #15

    Отговор: Помощ при избор на за първи DSLR фотоапарат.

    Забрави всякакви сапунерки и за олиото олимпус. Ходи в магазина и си пощракай със собствена карта с дслр -канон, никон и след това със сони и разгледай разликите на компютъра си. Ето това сони А58 слага всичките изброени по-горе модели в задния си джоб. 20 мпиксела и видео с качество повече от блурай компресията.Фотоапарат Sony Alpha 58 kit (18-55mm) - - Фото Павилион - Каталог другото новите алфи -57, 67, 77, 58, вадят по- добро качество на снимки и видео от двуцифрени и едноцифрени канони като 7Д например - от личен опит! Имай и в предвид че и обектива е от значение! Другото е че всички снимат в jpg и компресията убива в голяма степен цвят и детайли /RAW е файла на който снимат професиналите/ SLT-A58 from Sony: Official Video Release - YouTube

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съвет за избор на DSLR фотоапарат.
    От joroiliev във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 70
    Последно: 26-09-15, 14:12
  2. Помощ при избор на първи телевизор
    От Lianatas във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 11-12-12, 15:49
  3. Помощ при избор на фотоапарат
    От farfan във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 5
    Последно: 09-01-12, 19:47
  4. Помощ за избор на фотоапарат
    От tot2311 във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 7
    Последно: 12-08-11, 14:24
  5. Продавам фотоапарат DSLR
    От medunski във форум Продава
    Отговори: 6
    Последно: 22-12-07, 14:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе