Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 71
Like Tree21Одобрявам

Съвет за избор на DSLR фотоапарат.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    21
    #1

    Съвет за избор на DSLR фотоапарат.

    Здравейте,

    дойде време да изоставя старата си сапунерка и да си взема DSLR фотоапарат.

    Бюджета ми е до 1000 лв и за в момета това което гледах като ревюта и клипчета в youtube се спрях или поне си харесах 2 модела . И двата са на Nikon D3200 и D 5100 като са на сходни цени и вървят с обективи 18-55vr.

    НЕ разбирам много от фотоапарати и гледах какви ли не модели като се започне от някакво Sony дето има 50 оптичен зум та се стигне до Pentax.

    Ао съм се насочил погрешно моля да ми бъдат показани и други модели фотоапарати.

    Това , което искам е да взема оптималното за тези пари.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    21
    #2

    Re: Съвет за избор на DSLR фотоапарат.

    Ако ще се занимаваш по-професионално (имам впредвид да изтискаш максимума от фотоапарата Д5100), обаче за почти всяка различна композиция ще ти трябва и различен обектив (аз имам Сони и 5 различни обектива и пак немога да покрия нуждите си).Те затова са сравнително евтини самите апарати, но хубавите обективи...ЦИФРА, а и всяка система (Канон, Никон,Сони) са си с техни обективи (за някой Соните стават старите на Минолта)
    Ако искаш да носиш само един апарат и да снимаш и на близо и на далеч с малък компромис на качеството си вземи нещо с един обектив и хипер зум 40-50Х увеличение и си свиркай.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,173
    #3

    Отговор: Съвет за избор на DSLR фотоапарат.

    Погледни и някой от хибридните модели - като например NEX серията на Sony, Fujifilm X-M1 или други подобни. По-компактни са като размер и са подходящи за почти всички случаи . Внимание заслужава и Sony RX100 - с 1" матрица е , но прави страхотни снимки и имо много ръчни настройки. Имам такъв от половин година и не се разделям с него - габаритите му са на сапунерка , но бие по качество много от големите и тежки апарати. А видеото му е просто изумително.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    21
    #4

    Отговор: Съвет за избор на DSLR фотоапарат.

    Няма да е професионално. Ще правя предимно любителски снимки на пейзажи, докато сме на море, на планина и снимки на любими хора на празници и тн.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    23
    #5

    Отговор: Съвет за избор на DSLR фотоапарат.

    Изчакай сони а6000 и го отнасяй. Щом няма да се занимаваш професионално мисля, че безогледалката е твоята система.

  7. Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    277
    #6

    Отговор: Съвет за избор на DSLR фотоапарат.

    Винаги се чудя,и продължавам да се чудя,защо масово в форумите за избора на нещо човека е разубеден за това което иска.Това се отнася за 88% от техниката.Толкова ли е трудно да се отговори ...човека иска DSLR апарат и вие веднага го насочвате към (проклетите сапунерки)кое точно не разбрахте(специалистите).Та той иска голям апарат а не сапунерка.Съвет от мен Canon 600....

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    77
    #7

    Отговор: Съвет за избор на DSLR фотоапарат.

    Взимай никона 3200 или сони алфа 57 или 77. /без алфа 58-/ От канон за хиляда лв. няма хубав dslr. Ето малко практични съвети дза оринтиране в материята:Цифрови фотоапарати. Обективи. Сензори. Практични съвети.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    23
    #8

    Отговор: Съвет за избор на DSLR фотоапарат.

    Цитат Първоначално публикувано от salky Виж публикацията
    Винаги се чудя,и продължавам да се чудя,защо масово в форумите за избора на нещо човека е разубеден за това което иска.Това се отнася за 88% от техниката.Толкова ли е трудно да се отговори ...човека иска DSLR апарат и вие веднага го насочвате към (проклетите сапунерки)кое точно не разбрахте(специалистите).Та той иска голям апарат а не сапунерка.Съвет от мен Canon 600....
    Извинявам се. Знам че е така, но просто се опитвам да помогна на човека да не прави моята грешка.

    И аз бях в същото положение преди време и направих грешката да взема ДСЛР. Резултата от тази грешка е набутване (финансово разбира се) за поправянето й.
    Нямам фотографски опит, нито се занимавам професионално а само за кеф, но стигнах до заключението, че най добрия фотоапарат е този, който е винаги с теб. Само ако знаете колко пъти съм изпускал перфектен изгрев или залез, защото апарата е в къщи.
    Размера на безогледалките е такъв, че може да се побере почти на всякъде и ви гарантира че няма да изпуснете перфектния кадър. Освен това не мисля, а съм сигурен, че последните модели не само не са лишени от нищо в сравнение с един ДСЛР ами и ги превъзхождат в някои отношения, особено в класа до 1000 лв.

  11. Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    277
    #9

    Отговор: Съвет за избор на DSLR фотоапарат.

    С тази разлика,че повечето не могат да санимат през визьор.......кофти а.....така че моля те не ми ги хвали.....

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    23
    #10

    Отговор: Съвет за избор на DSLR фотоапарат.

    Именно за това съм предложил SONY A6000. А и визьорите на предложените по-горе апарати (с изключение на SONY A57 и A77) определено не са им нещото с което да се гордеят. Имал съм възможността да снимам и с NIKON D3100, D3200 и D5200 все едно гледаш през сламка за коктейли. Ако ще се гледат визьори то хайде да сме честни, на по-ниските модели от NIKON D7100 и CANON 70D няма смисъл да се наричат визьори.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    77
    #11

    Отговор: Съвет за избор на DSLR фотоапарат.

    Цитат Първоначално публикувано от biroman Виж публикацията
    Именно за това съм предложил SONY A6000. А и визьорите на предложените по-горе апарати (с изключение на SONY A57 и A77) определено не са им нещото с което да се гордеят. Имал съм възможността да снимам и с NIKON D3100, D3200 и D5200 все едно гледаш през сламка за коктейли. Ако ще се гледат визьори то хайде да сме честни, на по-ниските модели от NIKON D7100 и CANON 70D няма смисъл да се наричат визьори.
    Айди стига глупусти и сламки си ръсил. Професионалите снимат без визьор. То ако нямаше нужда за некс-овете и пен-овете нямаше да продават отделно визъори за тях. Трансмирър технологията на сони си е уникално постижение- виждаш цветната температура , няма вибрации от подскачащо огледало , не е нужно да завиваш uv филтър на обектива, защото огледалото има нужното покритие. При снимане на тъмно изостря осветлението и виждаш това което с обикновен визьор трудно ще видиш. Недостатъка е лаг при ниско осветление . И въобще ако беше ала-бала нямаше да го слагат на топмодела А99
    Питащия ясно е написал че иска да си вземи DSLR, защото си има сапунерка, а вие му предлагате пак да купува сапунерка !
    salky одобрява това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    277
    #12

    Отговор: Съвет за избор на DSLR фотоапарат.

    И аз това казвам......
    Horizont одобрява това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    23
    #13

    Отговор: Съвет за избор на DSLR фотоапарат.

    Че кой твърди че няма нужда от визьори

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    374
    #14

    Отговор: Съвет за избор на DSLR фотоапарат.

    Ще разкажа моята история.
    Ползвал съм сапунерки,
    купих си ДСЛР,
    тъй като ми идваше голям и тежък, реших да си взема супер-сапунерка ,
    нещо хем малко, хем скъпо...хвърлих едни пари за канон иксус, само че gsm-a ми прави по-хубави снимки от него.

    Който е снимал с ДСЛР, никога не се връща на сапунерка. А това говори много за разликата.

    Моят съвет е - който и да е от двата апарата, приготви си след време около 300 лв за един твърд обектив, още толкова за един дълъг 55-200 примерно , снимай си природа и се наслаждавай на фокус, на цветове, на емоция......
    Другото е, че на сапунерките цената пада 3-4 пъти за 2 години, а на ДСЛР за този период не пада и два пъти..
    blue1, Shmi, Aleksandars и 1 други харесват това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    23
    #15

    Отговор: Съвет за избор на DSLR фотоапарат.

    Тук май не се прави разлика между сапунерка и безогледална камера.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съвет за избор на фотоапарат с дистанционно
    От TishoD във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 5
    Последно: 14-05-14, 00:09
  2. Съвет за избор на фотоапарат
    От Deyan Adamov във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 8
    Последно: 25-07-13, 23:35
  3. Помощ при избор на за първи DSLR фотоапарат.
    От Aleksandars във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 16
    Последно: 30-04-13, 15:22
  4. Съвет за избор на цифров фотоапарат.
    От Стоян във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 7
    Последно: 15-08-11, 18:06
  5. Продавам фотоапарат DSLR
    От medunski във форум Продава
    Отговори: 6
    Последно: 22-12-07, 14:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе