Резултати от 1 до 11 от общо 11

Въпрос за Panasonic Lumix DMC-TZ3

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    33
    #1

    Въпрос за Panasonic Lumix DMC-TZ3

    Имам въпросния фотоапарат, но не съм снимал никога с него, защото го взех втора ръка без батерия, зарядно и usb кабел (не съм давал пари за него). Сега си намерих същия за около 100лв. с три батерии (две от които са чисто нови т.е. все още неизползвани), като си има зарядно и usb кабел, а като подарък ми го предлагат и с чантичка. Ако го взема ще имам два работещи, вместо един не работещ! Въпроса ми е струва ли си инвестицията?

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #2

    Отговор: Въпрос за Panasonic Lumix DMC-TZ3

    А ако не го вземеш имаш ... нищо , кутия с безполезна електроника , която може да се продаде поне за части . Ако имаш възможност за тест , направи го и тогава си реши .

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    33
    #3

    Re: Въпрос за Panasonic Lumix DMC-TZ3

    Вярно е, че сага нямам нищо заради липсата на важни неща касаещи работата на фотоапарата, но ме интересуваше по принцип дали си заслужава (или да събирам за нещо по-добро)?! Тест ще е възможен ако се съгласи човека да ми го прати с такава опция по Еконт или Спиди (макар, че ми прати вече снимки правени с фотоапарата).

  5. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #4

    Отговор: Въпрос за Panasonic Lumix DMC-TZ3

    Нямам идея колко си навътре в снимането и материята , но тази сапунерка е " entry level " т.е. за начинаещи , които ползват съвременни технологии без да имат някакви грижи т.е. лесен за употреба фотоапарат . На теб харесва ли ти ?
    Как няма да искаш такава опция - втора употреба е , а и при транспорта може да се повреди нещо .

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    33
    #5

    Re: Въпрос за Panasonic Lumix DMC-TZ3

    Прав си! А фотоапарата ми трябва не за професионално снимане, а когато ходя из планината да снимам нещо, което ми хареса или направи впечатление!
    Харесах си един нов в E-Mag (но нямам чак толкова пари за сега), който е с 30х зуум - Canon PowerShot SX500 IS - но ми се вижда прекалено голям и тежък за разходки из планината, въпреки, че ще прави добри снимки според мен. А панасоника ми се вижда удобен за носене пък и ще си имам два ако го взема. Чакам да се обади да видя дали ще може поне малко да свали от цената и тогава ще го питам за опцията преглед и тест!

  7. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #6

    Отговор: Въпрос за Panasonic Lumix DMC-TZ3

    Опцията не би трябвало да е проблем , апарата си работи , нали е онзи черния от Велико Търново ? Зарядното не ми изглежда оригинално , но щом работи няма значение .
    Иначе може да си вземеш зарядно+батерия+кабел , но ти си решаваш .

    Канона е друга бира и се иска малко повече познания за наистина добри снимки .

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    33
    #7

    Re: Въпрос за Panasonic Lumix DMC-TZ3

    Да, същия е! Зарядно, батерия и кабел търсих доста преди време, но все не откривах налични, а след запитване ми отговарят, че трябва да чакам да доставят от чужбина! Това, че ще ми станат два не е проблем, защото единия ще го ползва щерката. Между другото къде да прочета как да правя добри снимки - било с такъв фотоапарат като панасоника, или канона, пък и ако има инфо и за смартфон с андроид също няма да е зле да се понауча на някой важни за снимането опции и настройки?!

  10. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #8

    Отговор: Въпрос за Panasonic Lumix DMC-TZ3

    За Панасоника не ти трябват особени познания , има си ръководство , но за Канона си трябват - има доста ръчни настройки и трябва да се занае кое за какво е .
    Защо не питаш Гугъл ? Цък ! Има и курсове по фотография , но са си пари .
    Този пост е редактиран от logic; 27-09-13 в 23:27.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    33
    #9

    Re: Въпрос за Panasonic Lumix DMC-TZ3

    С гугъл за сега търсих само за сматрфона ( Samsung Galxy Ace Duos GT-S6802) и разбрах само за настройката на светлочувствителност, че е по-добре да се снима на по-малко число като ISO 100 защото при по-високо се получавала някаква зърненост на снимките. Ще потърся инфо, че доста неща не знам за снимането, въпреки, че на дъщеря ми взех преди време Olympus VG-120 (даже и на него не разбирам как да направя настройките - в книжката му нищо не пишат по въпроса)! Благодаря за съдействието!

  12. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #10

    Отговор: Въпрос за Panasonic Lumix DMC-TZ3

    Купи си книга ! Виж ми горния пост , има редакция .

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    33
    #11

    Re: Отговор: Въпрос за Panasonic Lumix DMC-TZ3

    Благодаря за линка!

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Panasonic LUMIX GX1 / лични впечатления?
    От wizli във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 12
    Последно: 03-11-12, 23:26
  2. продавам Panasonic Lumix TZ5
    От IBANEZ_ във форум Приключили продажби
    Отговори: 2
    Последно: 02-04-11, 16:46
  3. Продавам фотоапарат Panasonic Lumix
    От ohluva във форум Продава
    Отговори: 3
    Последно: 15-02-11, 05:49
  4. Panasonic LUMIX G2
    От DSR1972 във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 1
    Последно: 10-12-10, 09:15
  5. Мнения за Panasonic Lumix DMC-FZ100
    От veselintonev във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 0
    Последно: 24-08-10, 21:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе