Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 28

Препоръчайте цифров фотоапарат за предпечат

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    32
    #1

    Препоръчайте цифров фотоапарат за предпечат

    Търся цифров фотоапарат, който ще се използва за снимки за вестници и списания. Интересува ме какво бихте ми препоръчали вие като апарат, който прави качествени снимки, подходящи за печат, без излишни екстри (например, не ми трябва запис на звук или видео). Ако имате линкове със снимки от препоръчвания фотоапарат, още по-добре.

    P.S. Мисля да пусна това съобщение в няколко форума, така че не се изненадвайте, ако го видите и другаде.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    63
    #2

    Препоръчайте цифров фотоапарат за предпечат

    ave hp 720 mislq e dobro moaqta 6evka ima reklamna ku6ta i raboti s takova ne6to

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #3

    Препоръчайте цифров фотоапарат за предпечат

    То HP720 e добър фотоапарат ама все пак тука явно страва въпрос за професионална работа. При НР720 неможе да се запишат снимките без компресия. Аз предлагам Sony DSC f717. Ако парите не достигат за него може да се помисли за по евтин вариант.

  5. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #4

    Препоръчайте цифров фотоапарат за предпечат

    Истината е, че всеки един цифров фотоапарат ще ти свърши работа, защото снимките се дообработват допълнително с графични програми в последствие и който каквато марка ти препоръчат само ще се объркаш. Купувай първия, който е с цена най-близка до джоба ти.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #5

    Препоръчайте цифров фотоапарат за предпечат

    Ако работиш за махленското списание може и всеки да ти свърши работа, обаче ако става дума за Playboy примерно:



    http://www.minoltausa.com/eprise/mai...ame=DiMAGE_7Hi

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #6

    Препоръчайте цифров фотоапарат за предпечат

    E не. Тази Минолта не е от най сполучливите полу професионални фотоапарати. Пък и за такова списание като плейбой ти трябва огледално рефлексен фотоапарат.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    55
    #7

    Препоръчайте цифров фотоапарат за предпечат

    А доколко пари могат да се отделят за въпросния фотоапарт?

    Според мен е много важно първо апаратът да е с варио обектив (предполагам си наясно с понятията), т.е. оптичен зум и то минимум 3х. Дигиталният зум няма НИКАКВО значение.

    Другото задължително според мен условие за целите, за които ще се ползва е много добра макро функция, т.е. снимането на детайли от близо (5-20 см).

    Скоростта на затвора (shutter speed) също е много важна характеристика. Колкото по-бавно е автоматичното затваряне, толкова по-добри снимки се правят при недобре осветени обекти без светкавица (а светкавицата няма да ти помогне, ако искаш да заснемеш обект на повече от 3-4 метра). Максималната скорост е от значение за снимането на бързодвижещи се обекти.

    Резолюцията разбира се е важна, а и е основният фактор за формирането на цената на даден производител. 2.1 мегапиксела ти осигурява перфектно качество (годни за списание) за снимки с размери 20-25 см.

    Ако ми кажеш повече подробности за необходимото качество на снимките и за ориентировъчна цена, бих те насочил към конкретен модел, но те съветвам да разгледаш моделите на Canon. Един от най-добрите (за мен най-добрия) 2.1 mpx фотоапарати (като качество на снимките при всякакви условия) е Canon Powershot A60, който навън се продава за около $215-250. Характеристиките му, за които писах по-горе могат да ти служат като база при търсенето на по-скъп фотоапарат (с по-висока резолюция). Pentax, Olympus, Nikon, Sony, Minolta и най-вече Canon.

    Добри сайтове:

    http://www.dcviews.com - ако знаеш английски чети за всеки отделен фотоапарат ревютата на Image Resources.

    http://hardwarecentral.dealtime.com/...r=61573^1151--

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    622
    #8

    Препоръчайте цифров фотоапарат за предпечат

    не знам за другите , с какво се занимават аз имам цифрови фотапарати от около 3-4 години вече.... сменил сън почти всички марки... НО....... ЗА МЕНЕ (казвам за мене) ISTINATA E OLYMPUS Tova e fototo tukmo dneska mi pristigna novoto foto Olympus C740UZ s 10X optica... abe pesen e egati neveroiatnia software... niamam dumi , imah za taia godina edin Sony edin Panasonic edin Olympus C720UZ no tova e ... N1 za aparati okolo 400-500$ ,sestra mi ima Olympus C5050 , NEVEROIATNO KACHESTVO.... Eдна приятелка си купи NIKON COOLPIX 5000 ne e losh , no istinata e OLYMPUS!

  11. Junior Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    32
    #9

    Препоръчайте цифров фотоапарат за предпечат

    10x на всички дотук. Уточнявам още малко за какво ще се ползва апаратът. Човекът, който ще го купува, е фотограф на свободна практика и щрака снимките, а след това, който вестник, списание или агенция се заинтересува от тях, ги купува. Затова не мога да кажа точно с каква резолюция ще се печатат - зависи кой за къде ще ги вземе. Така че би трябвало да стават и за списания като "Playboy" - имам предвид като качество, в жанрово отношение едва ли. [:D] Та, сега човекът работи с лента, но става много бавно и т.н. - всички знаем недостатъците на аналоговата фотография в сравнение с цифровата. Затова иска да си купи цифров апарат, като цената няма значение, но все пак да не е нещо излишно скъпо и тъпкано с функции, които няма да му трябват за снимането. Просто трябва да вади снимки с качество, от което той да не се черви после, и да има LCD дисплей, с помощта на който той да манипулира снимките и евентуално да трие някои направо в апарата.

  12. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    944
    #10

    Препоръчайте цифров фотоапарат за предпечат

    За печат се иска 300 точки на инч, т.е. висока разделителна способност за да може не само малки стимки да прави. 4 мегапиксела минимум. Оптичен зуум над 3х със сигурност. читава светкамица и висока чувствителност към светлина. Ако не са ти проблем парите - Sony F717... ако са проблем парите - последния Samsung... товорих с човек с МНОГО богат опит в снимането и този самсунг наистина бил много добър..DigimaxV4.

    по принцип най-добри като цена/качество са Canon и Olimpus.. не сте прави, че трябва професионално или полупрофесионално фото..не вярвам човека да помъкне стативи и чанта с аксесоари по зял ден..



    За мен това сони е истината, въпреки че не съм съвсем наясно, с него направих невероятни снимки, докато канона и олимпуса имаха (пак толкова, но кофти разположени) опции с които не успях да се оправя лесно. Или поне не толкова лесно.



    Не съм протесионалист, просто миналия месец се борих с доста апарати за PCW/BG и мисля че имам някакво наблюдение, макар и над твърде различни апаратчета..

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #11

    Препоръчайте цифров фотоапарат за предпечат

    Щом е фотограф трябва да има възможност и за външна светкавица. Ако има досатъчно пари може да помисли за цифров огледално рефлексен. Примерно Fuji s2pro или нещо друго.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    55
    #12

    Препоръчайте цифров фотоапарат за предпечат

    Съгласен съм с BobbyTT - Olympus C-740 Ultra Zoom e доста добър избор и според мен. Още по-добре C-750 Ultra Zoom не само заради 4 mpx резолюция, но и заради възможността за синхронизация на външна светкавица с фотоапарата. 10х оптически зум би зарадвал всеки фотограф - това са 38 mm - 380 mm!



    Ако е готов да плати над $500 - там изборът е наистина голям и лично аз не мога да помогна, но е добре да се разчита на добрите -Nikon, Canon, Olympus, Minolta, Pentax, Sony.



    Аз чакам Pentax *ist D [:D]

    http://193.173.148.99/press/Pentax_istD.htm

  16. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #13

    Препоръчайте цифров фотоапарат за предпечат

    Oткога ви говоря за Olimpys, ама никой не ме слуша.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    128
    #14

    Препоръчайте цифров фотоапарат за предпечат

    Аз бих ти препоръчал да обърнеш въпросът си към някой специализиран форум като този на http://www.spottown.com/ и да не се влияеш от такива фенски изяви:тия били най добрите ония били най добрите.

    Този Olympus C-740 UZ колкото и да е доволен Боби от него,не е нещо впечатляващо.Има къде къде по-добри решения в диапазона 1000-2000лв

  18. Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    622
    #15

    Препоръчайте цифров фотоапарат за предпечат

    Positive , ne znam pich ti kolko snimash.. obache az go rpavia neprekusnato i , ne znam dali razbra s mnogo fotoaparati... aide razgledai edin C740 i togava se izkazvai.. SNIMAI s nego ... vij mu software......no kakto i da e niama da sporia... prez rucete sa mi minali dostatuchno fotaparati... za 450$ mislia che C740 e N1 ... pak kazvam tova si e mmoe mnenie , nikoi ne zaduljavam da se suglasiava s nego razbira se... a i s F-717 sum rabotil okolo 2 sedmici ... ne me vpechatli osobenno.. hubav aparat.. s 5X na Carl Zeiss hubavi kontrastni snimki... kakvoto i da si govorime .. Silvia triabva da si haresa neshto...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. цифров фотоапарат
    От danchodv във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 2
    Последно: 26-05-12, 11:37
  2. Цифров фотоапарат за 69 лв.
    От taralion във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 2
    Последно: 10-01-07, 19:21
  3. Препоръчайте ми цифров апарат
    От daley във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 10
    Последно: 30-08-06, 23:28
  4. Цифров фотоапарат
    От bx във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 28-05-06, 20:02
  5. Цифров фотоапарат
    От Julian във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 12
    Последно: 01-09-02, 12:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе