Резултати от 1 до 10 от общо 10
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By gurcayy

CANON SX720 HS

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    35
    #1

    CANON SX720 HS

    Здравейте,
    и аз, като многото други писали тук, се нуждая от съвет при избора на фотоапарат.
    Определено ще се спра на т.нар. "турбо сапунерка", тъй като не съм професионалист, и нямам намерение да си изкарвам прехраната с фотография. Въпреки това обаче, ми е много трудно да направя избор....
    След едноседмично постоянно ровене из форумите и онлайн магазините за фотоапарати, като че ли се насочих към CANON SX720 HS ( 710 HS, 700 HS ). Въпросът ми е дали това е един добър фотоапарат за непрофесионалист, който обаче има усет към хубавите снимки, или поне така си мисля И заслужава ли си ценовата разлика между тези 3 модела, които според моите разбирания не се отличават един от друг особено ( като изключим 40х отичното увеличение на 720 срещу 30х на другите два.
    И още нещо: каква точно е разликата между SX720 HS да речем и SX540 HS примерно? Каква е ролята на корпуса, който прави 540 HS да прилича на DSLR апарат. Има ли други някакви предимства?

    Ето и няколко мои снимки, които обаче са правени с Canon EOS 500D с китов обектив. За първи и единствен път съм снимал с DSLR.... Ще мога ли с гореописаните фотоапарати да направя поне толкова хубави снимки?
    Поздрави!
    Неделчо.



    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2

    Отговор: CANON SX720 HS

    По едно време в ТМ бяха на някаква промоция SX710 HS за около 400лв. и SX700 HS за 300лв. SX720 HS не знам кога се е появил в магазините. SX700 за 300лв. става /мое мнение/, ама го няма вече на тази цена.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    35
    #3

    Отговор: CANON SX720 HS

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    По едно време в ТМ бяха на някаква промоция SX710 HS за около 400лв. и SX700 HS за 300лв. SX720 HS не знам кога се е появил в магазините. SX700 за 300лв. става /мое мнение/, ама го няма вече на тази цена.
    Здрасти,
    въпроса не е толкова в цената, а дали наистина това са 3 хубави фотоапарата?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #4

    Отговор: CANON SX720 HS

    Като за начало - нито една сапунерка не може да снима както един DSLR. Неслучайно разликата в цените им е огромна. Това естествено не означава, че не можеш да правиш хубави снимки със сапунерка. Но за мен купуването на сапунерка, не е разумна покупка, когато на пазара вече има смартфони, които правят наистина добри снимки.
    Този пост е редактиран от gurcayy; 06-06-16 в 23:42.
    blue1 одобрява това.

  6. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #5

    Отговор: CANON SX720 HS

    E то пък да дадеш 1000 и кусур лв за телефон щото можел да снима малко по-добре от сапунерка е много разумна покупка.....

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    35
    #6

    Отговор: CANON SX720 HS

    Мдаа, за съжаление така не ми помагате.....защо по дяволите има сапунерки струващи по 1000 лв, ако наистина не могат да правят добри снимки.....и какво, всички DSLR ли трябва да си купуваме??? Ама че трудно се оказва да си намериш сносен фотоапарат....претенциите ни ли станаха твърде големи, що ли

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #7

    Отговор: CANON SX720 HS

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    E то пък да дадеш 1000 и кусур лв за телефон щото можел да снима малко по-добре от сапунерка е много разумна покупка.....
    За съжаление или не, по улиците 80% от телефоните са Iphone 6, 6S, 5S, LG G4, Samsung S6, S6 Edge, S7, S7 Edge, Note 3, Note 4, HTC M8+. Все телефони, които снимат поне колкото или по-добре от сапунерка за 400 лв.

    Никъде не съм казал да си взима телефон за 1000 лв, а че ако попада в групата с горните телефони, няма смисъл да купува сапунерка.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #8

    Отговор: CANON SX720 HS

    В стая с нормална осветеност /от лампа имам в предвид/ може и да не ти харесат много снимките. На вън, през денят стават. Видеото е full HD и за моите критерии е шест. Големият зуум на мене ми допада, wifi то е кръпка и все едно го няма.За SX700 HS иде реч.

    - - - - - - - - - -

    ... и батерийки трябват няколко...хубавото е , че се намират китайски заместители за по 15лв...

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    35
    #9

    Отговор: CANON SX720 HS

    Благодаря,
    А фотоапаратите дето са с корпус подобен на dslr имат ли някакви предимства? Nikon P530 например?

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #10

    Отговор: CANON SX720 HS

    По-неудобни са за всекидневно разнасяна.
    Разгледай разните ревюта, избери си няколко фаворита, прочети им инструкциите за работа и с една sd карта в магазина, правиш няколко снимки , клипче и така избираш.
    Canon PowerShot SX720 HS Digital Camera Review - Reviewed.com Cameras

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. CANON IXUS 220 HS vs. CANON POWERSHOT SX130 IS , моля за съвет
    От shapala във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 2
    Последно: 20-08-13, 15:09
  2. Фотоапарат, избор??Canon powershot3200 is или Canon ixus130
    От mitaka681 във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 4
    Последно: 08-05-11, 19:18
  3. Canon A550 или Canon A630
    От stan75 във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 4
    Последно: 05-09-07, 11:22
  4. Canon Powershot A460 или Canon Powershot A550?
    От HD във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 2
    Последно: 29-06-07, 23:15
  5. Canon PowerShot A520 или Canon PowerShot A510
    От acc във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 2
    Последно: 02-11-05, 22:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе