Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 19

IP камери за домашно видеонаблюдение.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    10
    #1

    Question IP камери за домашно видеонаблюдение.

    Здравейте, искам да монтирам 4 IP камери за видеонаблюдение, да заснемат паркираните автомобили, входа на къщата и входа на гаража, да могат да работят и през ноща.
    NVR-а искам да е за 8 камери понеже в бъдеще може да монтирам още някоя камера.
    До колкото прочетох във интернет кабела трябва да е utp или ftp. Забелязах,че към някой ftp кабели има допълнително 2х0,75m2 кабел за захранване.
    Има ли смисъл да вземам такъв комбиниран кабел ftp+2x0.75 или може да стане и само със ftp като от неговите двойки ще се използва и за захранване на камера? Разстоянието до най-отдалечената камера ще е 35метра, като всяка камера ще е със отделен кабел (на няколко места прочетох,че може към 1лан кабел да се вържат 2 камери, от интерес питам възможно ли е?).
    Понеже къщата е висока, камерите ще се монтират на височина около 4 - 4,5 метра от земята, като това се пада със няколко метра по-ниско от средата и съответно това означава, че няма какво да пази камерите от атмосферните условия. Куполни или булет камери са по-добрия избор?
    Ако са куполни то тогава корпуса им ще е вертикално разположен, като цяло ми се струват по-добър избор защото по-трудно ще бъдат разместени от чрез някоя пръчка или кол, но пък нямат козирка като тази на булет камерите.
    Бюджета за камери е до около 200лв за брой, а на NVR-a до 350 - 400лв.
    Там където ще е NVR-а има суич, интернета май е 160mbps.
    Моля препоръчайте ми камери, нвр и какъв кабел да използвам.
    Какво друго ще ми е нужно за да заработи всичко.
    На този етап това се сещам да питам.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #2

    Отговор: IP камери за домашно видеонаблюдение.

    Аз ползвам hikvision камери и компютър за nvr. Но може и от същата марка nvr... Камерите са ми куполни (ползвам ги от повече от 2 години) и поддръжат POE и задължително ONVIF протокол. При монтаж на стена ползвам стойки за стена и се херметизират добре камерите. За таванен монтаж не ползвам стойки но има нужда от ревизия за да се съберат кабелите или леко ще се вижда кабела... Захранването на камерите е по POE (т.е. само с ftp кабел). С POE суичове (от алиекспрес) съм или инжектори (но малко по малко ги подменям с POE суичове)- не бяха скъпи и вече над година ги използвам на къщата ми - нито са забивали нито се налага да ги рестартирам.
    В един лан кабел има 8 жила - за 100 мигабитова мрежа са необходими 4 жила - т.е. могат със съответните преходници (или ръчно направени) да се пуснат 2 мрежи но няма да може да се ползва POE функция в този случай. За гигабитова мрежа са необходими 8-е жила. Има варианти и за гигабитова мрежаи POE ама това излиза скъпо. Ако имаш възможност не се занимавай с извращения по 1 кабел 2 мрежи а си пусни FTP Cat5e 24AWG кабели обаче да са с медни жила по 0.51мм2 - малко по скъпи са но си гарантираш отсъствие на бъдещи грижи с кабелите и загубите на пакети евентуално... Завоите да са плавни и да не се пречупват кабелите...

    Обаче освен това което питаш трябва да съобразиш и обективете - виж в нета за съответните метри разтояние и ъгъла които хващат различните обективи - но принципно 2,9-3,2 мм. са за стаи с около 90 градуса а за паркинга ше е нещо от 4 мм. и повече според разтоянието и т.н. Също така е от значение и нощем как ще снимат - дали с инфрачервена или друга светлина - камерите искат светлина...
    Трябва ти и UPS съобразен с товара на цялата система и необходимото време което трябва да могат да работят без захранване от ел.мрежата.

  4. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #3

    Отговор: IP камери за домашно видеонаблюдение.

    Използвам темата да задам следния въпрос:При спиране на тока,всеки път Ip камерата си променя Ip адреса,и трябва отново да задавам новия адрес в рутера,и така до следващото спиране на тока.Дайте някакво решение на проблема?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #4

    Отговор: IP камери за домашно видеонаблюдение.

    Ip то го дава рутера. Имаше нещо с резервиране на IP, устройство с мак адрес еди-какъв си да получава винаги еди кое си IP.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #5

    Отговор: IP камери за домашно видеонаблюдение.

    Че тия камери не може ли чрез IE да им зададеш статичен адрес, а не да ползват DHCP?

  7. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #6

    Отговор: IP камери за домашно видеонаблюдение.

    Добре, но какво трябва да направя?...рутера е Linksys

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #7

    Отговор: IP камери за домашно видеонаблюдение.

    Цитат Първоначално публикувано от iveto Виж публикацията
    Добре, но какво трябва да направя?...рутера е Linksys
    Или резервираш IP на рутера за камерата - виж в секцията за DHCP резервация или нещо такова...задава се мак адрес на камерата и IP което искаш... Другия вариант през браузъра въвеждаш IP-то на камерата логваш се и намираш мястото за мрежови настройки и задаваш там адрес, маска и т.н. Според зависи камерата може да се позлва и приложение за да се достъпи интерфейса на камерата...

  10. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #8

    Отговор: IP камери за домашно видеонаблюдение.

    Огромно Благодаря!
    Направих всичко както ми каза и нещата заспаха.Наколко пъти я изключвах от захранването за проба,след това си работи чудесно с новите настройки.....

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    10
    #9

    Отговор: IP камери за домашно видеонаблюдение.

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    Аз ползвам hikvision камери и компютър за nvr. Но може и от същата марка nvr... Камерите са ми куполни (ползвам ги от повече от 2 години) и поддръжат POE и задължително ONVIF протокол. При монтаж на стена ползвам стойки за стена и се херметизират добре камерите. За таванен монтаж не ползвам стойки но има нужда от ревизия за да се съберат кабелите или леко ще се вижда кабела... Захранването на камерите е по POE (т.е. само с ftp кабел). С POE суичове (от алиекспрес) съм или инжектори (но малко по малко ги подменям с POE суичове)- не бяха скъпи и вече над година ги използвам на къщата ми - нито са забивали нито се налага да ги рестартирам.
    В един лан кабел има 8 жила - за 100 мигабитова мрежа са необходими 4 жила - т.е. могат със съответните преходници (или ръчно направени) да се пуснат 2 мрежи но няма да може да се ползва POE функция в този случай. За гигабитова мрежа са необходими 8-е жила. Има варианти и за гигабитова мрежаи POE ама това излиза скъпо. Ако имаш възможност не се занимавай с извращения по 1 кабел 2 мрежи а си пусни FTP Cat5e 24AWG кабели обаче да са с медни жила по 0.51мм2 - малко по скъпи са но си гарантираш отсъствие на бъдещи грижи с кабелите и загубите на пакети евентуално... Завоите да са плавни и да не се пречупват кабелите...

    Обаче освен това което питаш трябва да съобразиш и обективете - виж в нета за съответните метри разтояние и ъгъла които хващат различните обективи - но принципно 2,9-3,2 мм. са за стаи с около 90 градуса а за паркинга ше е нещо от 4 мм. и повече според разтоянието и т.н. Също така е от значение и нощем как ще снимат - дали с инфрачервена или друга светлина - камерите искат светлина...
    Трябва ти и UPS съобразен с товара на цялата система и необходимото време което трябва да могат да работят без захранване от ел.мрежата.
    Да за всяка камера собствен кабел. Може ли да ми препоръчате качествен кабел?
    Значи няма смисъл да вземам комбиниран кабел фтп + 2х0,75 защото и като цяло ми се струва,че самото фтп не най-читаво.
    https://imgur.com/a/7hXOUea
    По принцип мястото е осветено.
    Предвидил съм и място и захранване за Ups-a.

  12. Member Аватара на dzver
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    194
    #10

    Отговор: IP камери за домашно видеонаблюдение.

    За кабел примерно нещо такова https://www.jarcomputers.com/Maxtel-....html?ref=prod или F/UTP CAT5 24AWG CU LSZH 305m - сив - 31266
    Ако не са много дълги сегментите може и да минеш с помеднен, т нар. CCA, който е два пъти по-евтин, но най-добре си е изцяло меден.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    10
    #11

    Отговор: IP камери за домашно видеонаблюдение.

    Най-далечната камера ще е на около 35метра.

  14.  
     
  15. Member Аватара на dzver
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    194
    #12

    Отговор: IP камери за домашно видеонаблюдение.

    Ако няма да ти трябват към 300 метра, най-добре мини през някоя компютърна фирма или за видеонаблюдение или каквато и да е фирма за ел. кабели, и там може да има, може и да ти продадат и по-малко метри.
    На медния на самия кабел трябва да пише някъде CU а на другия CCA. Ако те съмнява виж тука как се тества със запалка
    https://youtu.be/rL5VUYe_uX8

    Помеднения кабел при огъване може да се пречупи някое жило и т.н. ... Като цяло не е препоръчително, но ако бюджета е тънък ... И от него има за външно полагане
    Този пост е редактиран от dzver; 25-10-18 в 23:27.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    10
    #13

    Отговор: IP камери за домашно видеонаблюдение.

    А за камерите дето ще са на открито какви да бъдат куполни или булет?
    Нвр-а на коя марка да е , искам да е със PoE.
    Може би камерите ще са Hikvision,но приемам препоръки.

  17. Member Аватара на dzver
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    194
    #14

    Отговор: IP камери за домашно видеонаблюдение.

    Много зависи от мястото, ако има нещо като козирка, под тераса на 2ри етаж и т.н. най-добре куполни, като при монтажа да не са и много навътре и да покрива нещо ненужно. Трябва да съобразиш и размера на обектива, 2.8, 3.6, 4, 6 и тн мм . в зависимост от мястото и целите. Най-общо напр 2.8 мм. обхваща по-широко пространство но по-отдалеч и с нарастването на мм. един вид се зуумва оптично но и ъгълът се свива. Виж тоя клип https://youtu.be/sl-JdjSgUlg
    Има и с променливи примерно от 2.8 до 12 мм и ги нагласяш на място но са малко по-скъпи. Няма ли някой сот, фирма, инсталатори някакви, местния лан и т.н. да хвърли един поглед и да направи груба скица къде какво да има, ъгли и т.н. Аз последно купувах преди 3-4 г. и не съм много в час с най-новите неща, но сота с който работим слагат само хиквижън навсякъде. Все пак е добре да има и някаква софтуерна поддръжка на нвр-а.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    10
    #15

    Отговор: IP камери за домашно видеонаблюдение.

    Няма козирка понеже обекта е на 3 етажа а те ще се монтират на височина тавана на 1вия етаж. около 4-5 метра от земята.
    За обектива, ми трябва да обхваща максимално настрани, като далечина не ми трябва да е много 10тина - макс 15 метра.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Казус с домашно видеонаблюдение, бъг в DVR-a?
    От Алекса във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 20
    Последно: 20-12-17, 11:57
  2. Видеонаблюдение
    От ops5 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 50
    Последно: 09-09-15, 20:49
  3. видеонаблюдение
    От dandani във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 4
    Последно: 31-10-10, 04:14
  4. Отговори: 0
    Последно: 06-05-09, 14:18
  5. Система за видеонаблюдение?
    От bucho във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 6
    Последно: 14-02-07, 22:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе