Резултати от 1 до 5 от общо 5

Хладилник Electrolux ERD-2350 - това проблеми ли са?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2
    #1

    Хладилник Electrolux ERD-2350 - това проблеми ли са?

    Здравейте. Преди седмица закупих хладилник Electrolux ERD 2350 от Техномаркет Европа (http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09019213) и след като го нивелирах и пуснах в експлоатация забелязох няколко неща:
    • В горната част на дъното на хладилното отделение се образува скреж. Забелязвам че на известен период от време тя се разтапя, но не знам дали е нормално изобщо да се появява. Терморегулатора първоначално бе на 4 степен (от 6), след това го понижих на 3-та, но все още се появява скреж.
    • Понякога при затваряне на вратата на хладилното отделние се чува кратко съскане като от изпускане на въздух (газ?). Нормално ли е това и от какво се случва ?

    Изброените неща малко ме притесняват и за това бих искал да се посъветвам с някой преди да викам техници.
    Благодаря ви предварително за отделеното време.

  2.  
     
  3. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #2

    Re: Няколко въпроса за хладилник Electrolux ERD 2350

    По т.2 - съскането всъщност е от всмукване на въздух. Това всмикване се дължи на следното - отваряш вратата, влиза топъл въздух. Топлият въздух е с по-голям обем от студения. Като затвориш вратата, топлият въздух, който току що е запълнил хладилника, се охлажда бързо от студените предмети в него, свива се и създава вакуум, на който се дължи въпросното съскане.

    По т.1 - не ми става съвсем ясно къде точно се появява скрежът, но при хладилниците, които се саморазмразяват е нормално по задната стена да се образуват капки вода. Щом скрежът не се задържа или натрупва, не мисля че има повод за тревога

    Честита покупка и безаварийно ползване

  4. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #3

    Re: Няколко въпроса за хладилник Electrolux ERD 2350

    Тези признаци показват правилна работа.Не викай никого.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    195
    #4

    Re: Няколко въпроса за хладилник Electrolux ERD 2350

    Хладилника ти е с автоматично размръзяване и е нормално това
    през определен период от време да се размръзява и водата да се стича в една ваничка зад хладилника, а от там да се изпарява

  6. Novice
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2
    #5

    Re: Няколко въпроса за хладилник Electrolux ERD 2350

    Благодаря на всички за отговорите. Наистина това свистене беше необичайно и сякаш се чуваше от предната страна на хладилника, а не от задната. Колкото до заскрежаването - получава се по най-горната част на задната стена на хладилника, на височината на най-горните отделения. Изглежда, че саморазмразяването работи понеже се втечнява на определен период.
    Вече съм спокоен. Благодаря отново.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Хладилник Electrolux Inspire
    От mili във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 9
    Последно: 17-12-13, 08:28
  2. Терморегулатор за хладилник Electrolux
    От pivar във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 8
    Последно: 14-01-11, 21:24
  3. Стъкло за хладилник Electrolux
    От drecolli във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 26-07-10, 14:23
  4. Хладилник Electrolux ENB 34433 X
    От ivannn във форум Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 06-12-09, 19:50
  5. Хладилник Electrolux - не изстудява
    От bnkltd във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 3
    Последно: 21-08-08, 16:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе