Резултати от 1 до 3 от общо 3

"Дифейс" и обновяване на хладилник

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #1

    "Дифейс" и обновяване на хладилник

    Имам хладилник Минск 7М, който по чудо работи вече 18 години без да ме предаде.
    Аз също няма да го предам, страхотна машинка, но бих искал да го освежа и да го постегна малко.

    Освежаването ще се състои в основното му почистване отвън и отвътре, облепяне с някакво фолио, тъй като цвета му вече е много далеч от белия, както и смяна на тези уплътнителните ленти на вратите на камерата и на плюсовата част, не знам как се казват.

    Та молбата ми е, ако някой го е правил да ми даде насоки.
    Какви ленти, кое да гледам, как да ги залепя добре, облепянето има ли нещо особено, такива работи от собствен опит и грешки.

    Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Re: "Дифейс" и обновяване на хладилник

    Най-ваното е да си смениш уплътненията. Те се правят по пърчка като си дадеш размерите. Облепването с фолио вероятно няма да ти е толкова лесно ако никога не си го правил, но съм сигурен, че ще се справиш. Съветвам те преди да почне модернизацията да си провериш как работи хладилника. Измери температурите в хладилника и камерата. Измери и консумирания ток. Ако има разминавания по-добре не си давай парите за фолио и уплътнение.

  4. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #3

    Re: "Дифейс" и обновяване на хладилник

    Благодаря Julian, но нямам представа какво да гледам, като температура и консумиран ток, нямам еталон за сравнение, технически данни.
    Знам, че си върши работата, в смисъл, че нищо не се е развалило. Сигурно е много далеч от икономичността, но наистина нямам представа как и каво да измеря.

    А за уплътненията ... къде се поръчват, кой може да ми ги направи? В обикновен сервиз или си има специалисти за това?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 29
    Последно: 29-01-23, 17:48
  2. Отговори: 4
    Последно: 16-01-12, 00:07
  3. Зареждане с фреон на комб.хладилник"Сименс"
    От zla gad във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 4
    Последно: 07-02-11, 21:22
  4. Хладилник Stinol - след ремонт издава звук все едно "диша" !?
    От tomkat във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 15
    Последно: 12-12-09, 22:01
  5. Отговори: 13
    Последно: 07-06-06, 11:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе