Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 22

LIEBHERR CUP-3503

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    гр. София
    Мнения
    4
    #1

    LIEBHERR CUP-3503

    Здравейте
    Наскоро си закупих хладилник LIEBHERR CUP-3503, с компресор EMBRACO VEMX 9C (инверторен), клас А++ (197 KWh/година). Има електронно регулиране на температурата само на хладилната част, и само един охлаждащ кръг.
    Направи ми впечатление, че когато работи функцията Superfrost, една област в хладилника (от лявата страна между табелката с техн. данни и вратата) се нагрява. Оказа се, че там е монтиран някакъв нагревател, и това нагряване до около 25-30 градуса е съвсем нормално. При нормална работа на хладилника/компресора такова нагряване няма. Компресора е доста тих за сега (шума е до 38 децибела по данни от производителя), и дори когато работи на пълна мощност (4500 оборота/мин) не мога да кажа, че шума е "дразнещ".
    Като цяло съм доволен от хладилника, и го препоръчвам като добра инвестиция в ценовия клас до 1000 лева.
    Ако някой има допълнителни въпроси- ще отговоря на всички.
    Поздрави

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    83
    #2

    Re:LIEBHERR CUP-3503

    Цитат Първоначално публикувано от JoroHondata
    Здравейте
    Наскоро си закупих хладилник LIEBHERR CUP-3503, с компресор EMBRACO VEMX 9C (инверторен), клас А++ (197 KWh/година). Има електронно регулиране на температурата само на хладилната част, и само един охлаждащ кръг.
    Направи ми впечатление, че когато работи функцията Superfrost, една област в хладилника (от лявата страна между табелката с техн. данни и вратата) се нагрява. Оказа се, че там е монтиран някакъв нагревател, и това нагряване до около 25-30 градуса е съвсем нормално. При нормална работа на хладилника/компресора такова нагряване няма. Компресора е доста тих за сега (шума е до 38 децибела по данни от производителя), и дори когато работи на пълна мощност (4500 оборота/мин) не мога да кажа, че шума е "дразнещ".
    Като цяло съм доволен от хладилника, и го препоръчвам като добра инвестиция в ценовия клас до 1000 лева.
    Ако някой има допълнителни въпроси- ще отговоря на всички.
    Поздрави
    Здрасти Колега,
    Този пост като реклама ли да го разбираме?
    Ако е така да корегираме малко информацията.
    От година и половина съм собственик на споменатия модел.
    Оплаквания нямам.
    Инверторния компресор на фирма Ембрако в случая "VEMX9C" не развърта на пълна мошност до 4500об./мин, а до 3600 об./мин и това би се случило само ако е - висока околната температура 35-38 градуса, настройката на хладилната част е на 1 градус и включена функцията Superfrost.
    А въпросния нагревател(мисля че беше около 7-10W) се използва при следните случаи:
    - при включена функцията Superfrost, независимо от околната температура( в границите от 10 градуса до 38 градуса) - използва се при замразяване на хранителни продукти;
    - при околна температура в помещението по-ниска от 18-20 градуса - целта е да не се размразят продуктите във фризерната част.
    Замервал съм консумацията с едно дигитално елекромерче и мога да кажа че варира от 500Wh/24h до 800 Wh/24h, но това зависи от натоварването на хладилника и околната температура.

    Найстина за тези пари си заслужава!


  4. Novice
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    гр. София
    Мнения
    4
    #3

    Re:LIEBHERR CUP-3503

    Здравейте
    Не- това не е реклама, а е собствено/лично мнение (първоначално исках да си купя CUP-2901 (но компресора на този хладилник беше Danfoss- и се отказах), и за това избрах CUP-3503 с компресор Embraco).

    Благодаря за поясненията за нагревателя, които са много ценни (не се описват никъде в ръководството), и трябваше да питам няколко колеги от форума тук (много отзивчиви), за да ми разяснят работата на този нагревател.
    Данните за консумацията на ел. енергия, които си дал също са много важни (средно около 4 лева/месец).
    Поздрави

  5. Novice
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    3
    #4

    Re:LIEBHERR CUP-3503

    Здравейте,
    От известно време се опитвам да направя своя информиран избор на нов хладилник и един от моделите, който привлече вниманието ми е именно LIEBHERR CUP-3503. До скоро той не беше в полезрението ми поради цената си главно, но днес видях че го има на промоция с цена по-висока само с 30 лева от моя досегашен фаворит LIEBHERR CUP-2901. И сега започва голямото чудене? Ще бъда благодарна, ако ми помогнете да наклоня везните в едната или другата посока.
    Държа да кажа, че основните ми очаквания към новия хладилник са да е икономичен и надежден.
    Ето как изглеждат за мен нещата след онова, което намерих като технически параметри за двата модела (плюса е за онзи модел, който според мен има предимство, в конкретния параметър):

    LIEBHERR CUP-2901 LIEBHERR CUP-3503

    Разход на ел.енергия + (197) - (на различни места намерих
    различни данни, но при всички случаи
    консумацията е по-голяма от тази на
    другия модел)
    Обем на хладилник - (199 л) + (231л)
    Обем на фризер - (54 л) + (89 л)
    Време на съхр.при повр. = (25 ч.) = (25 ч)
    Замраз. кг за 24 ч. - (7 кг) + (16 кг)
    Гаранция - (3 год.) + (5 год.)

    Така изброени до тук нещата са в полза на CUP-3503 (като искам да отбележа, че това че е по-голям за мен не е от първостепенно значение, в смисъл, че и по-малкия би ми вършил работа), но има и такива, за които нямам достатъчно познания за да преценя дали са предимство или недостатък, а именно: LIEBHERR CUP-2901 е с автоматично размразяване на хладилника и ръчно на фризера, а при LIEBHERR CUP-3503 е автоматично и за хладилника, и за фризера. LIEBHERR CUP-3503 има NoFrost, а CUP-2901 - не. Незнам обаче, кое в този случай е предимство и кое недостатък. От изчетеното по темата разбрах, че повечето електроника често означава и повече проблеми. От друга страна нещата все повече се развиват точно в тази посока - все пак вече сме в 21 век и колелото се върти напред, а не назад. Така че... ще бъда изключително благодарна, ако получа и вашето мнение. Във форума определено има много компетентни и знаещи хора и се надявам, че някой ще отговори на моите въпроси. Както се казва - мнения приемам всякакви :-) Разчитам на вашата помощ.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    83
    #5

    Re:LIEBHERR CUP-3503

    Така изброени до тук нещата са в полза на CUP-3503 (като искам да отбележа, че това че е по-голям за мен не е от първостепенно значение, в смисъл, че и по-малкия би ми вършил работа), но има и такива, за които нямам достатъчно познания за да преценя дали са предимство или недостатък, а именно: LIEBHERR CUP-2901 е с автоматично размразяване на хладилника и ръчно на фризера, а при LIEBHERR CUP-3503 е автоматично и за хладилника, и за фризера. LIEBHERR CUP-3503 има NoFrost, а CUP-2901 - не. Незнам обаче, кое в този случай е предимство и кое недостатък.
    Здравей,

    За CUP3503 и No-Frost, явно някой те е заблудил. Разликите в двата хладилника са главно в литражите и типа на управление.
    1. Управлението:
    - при модела CUP2901 управлението е термостатно - доказало се през годините;
    - при CUP3503 е с електроника - тепърва ще се доказва.
    2. Компресорите:
    - CUP2901 с обикновен компресор на фирма "Danfoss";
    - CUP3503 с инверторен компресор на фирма "Embraco".
    3. Полезен обем:
    - при CUP2901 хладилната част освен че е по-малка като литри е по малка и като размери - т.е по тясна е от CUP3503 с около 5-6см, което не е голям проблем и зависи от това какво ще слагаш вътре(примерно полями тави не влизат);
    - при фризерната част разликата е едно чекмедже в повече при CUP3503, както и по-широките чекмеджета.
    4. Климатичен клас:
    - CUP2901 е клиаматичен клас SN-T - т.е производителя гарантира работа на продукта при температури от 10°C до 43°C;
    - докато при CUP3503 е клиаматичен клас SN-ST производителя гарантира работа на продукта при температури от 10°C до 38°C.
    Примерно аз, като избирах взех модела CUP3503 с мисълта че никога неще успея да напълна хладилната част, е много пъти след това ми се е случвало да съжалявам защо не взех с по-голяма хладилна част(пр. С40).

    Затова трябва добре да обмислиш и този факт.

  7. Novice
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    3
    #6

    Re:LIEBHERR CUP-3503

    Благодаря много за бързия и изчерпателен отговор.
    Ще започна отзад напред. Първо по отношение на климатичния клас - за мене е по-важна долната граница отколкото горната поради това, че кухнята ми не е отопляема и е с източно изложение. Дори и през лятото в нея не влиза кой знае колко слънце и определено не е най-топлото място в апартамента. И при двата модела долната граница е 10°C. Така че тук не мога да дам предимство на единия от двата.
    Относно обема - ясно е, че по-големия събира и много и малко, докато по-малкия - само малко ;-) и това е едно от нещата, които ме изкушават в CUP-3503, но не искам само това да бъде причината да избера него.
    За компресорите признавам си, нищо не ми говорят. Опитах да намеря нещо из нет-а, но засега не съм открила такова, което да наклони везните категорично в едната от двете посоки. Пък и се страхувам, че ми липсват технически познания за да си направя собствени изводи, кое е по-доброто.
    И стигаме до управлението - значи въпросът е кое да предпочета - доказалото се в годините или онова, което тепърва ще се доказва? И колко тежи тук гаранцията, която имат двата модела CUP-2901 - 3 години, срещу 5 години за CUP-3503. Ох, много е трудно...
    Колкото до това че CUP-3503 е с No-Frost, информацията е от тук:
    http://www.liebherr-cooling.bg/HG/bg...7675-0_20625-1
    На различни места се намира различна информация, това видях в сайта на самата фирма производител и му повярвах, но нищо чудно и нещо да не е точно така, както е написано. Но това не е най-главното за мен (искам да кажа No-Frost), по важно е хладилникът да е надежден и икономичен.
    Макар да съм напълно наясно, че в техниката всичко опира и до голяма доза късмет.
    А Вие от колко време ползвате Вашия CUP-3503 и доволен ли сте от него?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    83
    #7

    Re:LIEBHERR CUP-3503

    Здравей,

    За студената кухня(стая) бих ти препоръчал CUP3503, при температури по ниски от 17-18°C в помещението си включва сам нагревателя в хладилната част - което осигорява нормална работа на хладилника при ниски температури. Докато при CUP2901 е с ръчен бутон при термостата - което не е проблем стига да бъде включен когато е необходимо.
    Линка който е прикачен се отнася за съвсем друг хладилник CN3503(който наистина е с No-Frost с-ма). Този хладилник е по-добър избор от CUP-тата, но предполагам и по скъп.
    Аз лично използвам CUP3503 от година и половина и като цяло съм доволен, има изключително мощна вризерна част - което лично за мен е голям +

  10. Novice
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    3
    #8

    Re:LIEBHERR CUP-3503

    Здравейте,
    Съжалявам за грешката, относно CN3503.
    Благодаря за помощта да направя своя избор. Все повече клоня към CUP-3503 :-). Още повече, че студената кухня си ми беше притеснение след онова, което изчетох за работата на хладилниците при ниска температура.
    Поздрави.

  11. a3
    a3 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    24
    #9

    Re:LIEBHERR CUP-3503

    Здравейте,
    Харесъл съм този хладилник, но имам няколко чуденки:
    1. Защо не го откривам в официалната бг страница на производителя, да не би да е дърт пръч или пък е много младо яре?
    2. Инверторния компресор какви предимства (освен икономичността) и недостатъци има? Живота им ли е по-къс?
    3. Разликата с cupesf-3503 модела само в инокса ли е? И ако да why the F*** има разлика от 200+ лв в цената само за една иноксова врата и 2л сива боя отстрани?
    4. В този ценови клас друг но-фрост хладилник по-хубав има ли?
    5. Това за работата при температура на стаята под 18 градуса не го разбрах има ли някъде описано. Защото цяла зима ще работи на горе-долу такива градуси.
    6. В БГ ли е правен?

    Благодаря на отзовалите се.


  12. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    192
    #10

    Re:LIEBHERR CUP-3503

    "Либхер" да не ви плаща за рекламни консултанти бе хора??? Колко дават?
    Лично мое мнение :
    1. цените на хладилниците "Либхер" са доста високи и не отговарят на качеството
    2. за хладилник който се произвежда в България трябва да е доста по-евтин
    3. имам и доста забележки към дизайна им като цяло на повечето модели
    4. нямат модел който да е с два компресора

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #11

    Re:LIEBHERR CUP-3503

    Цитат Първоначално публикувано от K.K.
    "Либхер" да не ви плаща за рекламни консултанти бе хора??? Колко дават?
    Лично мое мнение :
    1. цените на хладилниците "Либхер" са доста високи и не отговарят на качеството
    2. за хладилник който се произвежда в България трябва да е доста по-евтин
    3. имам и доста забележки към дизайна им като цяло на повечето модели
    4. нямат модел който да е с два компресора
    Ами не са цвете, но на фона на останалите марки биват. Това го казвам от опит с Горене, Бош и Либхер. Според мен вътрешното им пространство е практично оформено, а това че не са с два компресора не е болка за умиране. Реалното предимство, е че при нужда да не се ползва едното отделение може да се изключи, но 90% от хората едва ли се възползват от това. Единственият минус за мен е че са малко шумни.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    192
    #12

    Re:LIEBHERR CUP-3503

    Цитат Първоначално публикувано от pilot
    Ами не са цвете, но на фона на останалите марки биват. Това го казвам от опит с Горене, Бош и Либхер. Според мен вътрешното им пространство е практично оформено, а това че не са с два компресора не е болка за умиране. Реалното предимство, е че при нужда да не се ползва едното отделение може да се изключи, но 90% от хората едва ли се възползват от това. Единственият минус за мен е че са малко шумни.
    И най-големият им недостатък - компресорите им са изчислени на максимум възможност ! Което хич не е за пренебрегване!

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,251
    #13

    Re:LIEBHERR CUP-3503

    Цитат Първоначално публикувано от K.K.
    И най-големият им недостатък - компресорите им са изчислени на максимум възможност !
    Това не ми стана ясно!
    Що за термин е "максимум възможност" и за какво се отнася? За мощност, капацитет или нещо друго?

  17. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #14

    Re:LIEBHERR CUP-3503

    А какво разбираш под "номинална мощност бре Гена???

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,251
    #15

    Re:LIEBHERR CUP-3503

    Коригирах се.
    "Номинална" написах по навик.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем с LIEBHERR
    От direktorkata във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 30
    Последно: 06-10-12, 11:41
  2. LIEBHERR CP 3503 мига и пищи
    От imegogo във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 3
    Последно: 01-06-12, 20:58
  3. Проблем с Liebherr
    От svt11 във форум Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 09-11-11, 12:08
  4. BOSCH или LIEBHERR???
    От Sasch във форум Хладилна техника
    Отговори: 6
    Последно: 06-11-11, 18:54
  5. Хладилник Liebherr CU 3503
    От isho във форум Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 30-10-09, 19:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе