Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 27

Помощ ! избор за хладилник :)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    92
    #1

    Помощ ! избор за хладилник :)

    Дойде и този момент в който нашите трябва да си купят нов хладилник + камера(фризер) .. но много се разпокъсах.. значи изискванията на баща ми са 2 компресора (което ме кара да се чудя дали така е по-добре или с 1 но инверторен от тези А++..) да е голям и околу 1000 лева.. Баща ми се е спрял на някъкво Gorenje което грам не ми харесва.. Моя фаворит е LIEBHERR CUP-3503 но заслужава ли си парите? и реално А++ дали е по-добре от колкото да е с 2 компресора? и въобще с хладилниците не съм в час .. днешно време.. лиебхера ми хареса от към екстри и вид голям + също предполагам е че няма noforst? за което прочетох само кофти неща ?

    Мерси за помоща

  2.  
     
  3. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #2

    Re:Помощ ! избор за хладилник :)

    Защо са му 2 компресора? Според мен файда няма - за адекватната работа на хладилник и фризер хората са го изчислили. Ако е за икономия на ток, когато не се ползва фризерът, няма смисъл - след като взехме нашия LIEBHERR CUesf 3503, който е също с 1 компресор, токът ни нарастна с някъде 4-4,50 лв. Без фризер колко ще е? 2 компресора означава 2 пъти по-голяма вероятност за повреда.
    NoFrost - за мен е голяма глупост, но си има и привърженици...

    Успех в избора!

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    92
    #3

    Re:Помощ ! избор за хладилник :)

    Цитат Първоначално публикувано от Shmi
    Ако е за икономия на ток, когато не се ползва фризерът, няма смисъл -
    това не го разбрах? каква е идеята? ами да идеята му е като не се ползва фризера да се изключи компресора понеже нали там са на 2 отделни кръга?.. ,но с консумацията от 0.500кв/ч на 24 часа на лиебхера просто според мен се губи смисъла ?

  5. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #4

    Re:Помощ ! избор за хладилник :)

    Това казвам и аз.

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    92
    #5

    Re:Помощ ! избор за хладилник :)

    доста хора се оплакват ,че за подобни хладилници с 1 компресор имат проблем и не можело добре да охлажда хладилника и храната се разваля ..? това при този възможно ли е ? и като цяло много се колебая кой би бил най-добрия избор в ценовия диапазон до 1000 лева.. търсим макс обем и на двете части с 1? 2 компресора?

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    213
    #6

    Re:Помощ ! избор за хладилник :)

    Привърженик съм на хладилниците с два компресора, но това си е моя гледна точка.
    Хладилниците с един компресор също работят добре, стига околната температура да не пада под 12*С, щото продуктите във фризера си заминават.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    92
    #7

    Re:Помощ ! избор за хладилник :)

    това предполагам ще бъде огромен проблем.. защото хладилника ще стой в неутопляема стая в къща без изолация .. или иначе казано зимата температурите клонят към под 10 можеби там където ще е той? и какво правим в такива случай? и въобще съществува ли съвременен фризер който да покрие подобни изисквания

    п.с като цяло съм отворен за нови вариянти ! електролукс маи не са лоши като марка?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    118
    #8

    Re:Помощ ! избор за хладилник :)

    Цитат Първоначално публикувано от Globe
    п.с като цяло съм отворен за нови вариянти ! електролукс маи не са лоши като марка?
    Аз имам такъв вкъщи. Ползвам го почти година и за сега съм много доволен. Като минус мога да кажа само, че е малко шумен.
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...UX-ENB-34633-X


  11. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #9

    Re:Помощ ! избор за хладилник :)

    Цитат Първоначално публикувано от Globe
    това предполагам ще бъде огромен проблем.. защото хладилника ще стой в неутопляема стая в къща без изолация .. или иначе казано зимата температурите клонят към под 10 можеби там където ще е той? и какво правим в такива случай? и въобще съществува ли съвременен фризер който да покрие подобни изисквания

    п.с като цяло съм отворен за нови вариянти ! електролукс маи не са лоши като марка?
    Тези с два компресора, както казва и колегата нямат тоя недостатък.
    Два компресора е по-добре от един.

  12. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    92
    #10

    Re:Помощ ! избор за хладилник :)

    Явно това си е проблем.. Тогава кой бихте ми препоръчали ? Търся максимално близки параметри от към обем на камера и хладилник ? ( 90литра камера и 220-30 литра хладилник) за сумата от 1000 лева?

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    213
    #11

    Re:Помощ ! избор за хладилник :)

    Аз лично ползвам whirpool arc 5561 от 2006 и съм много доволен, но сега незнам конкретния модел дали го има някаде и като цяло как е тази марка. Има и друго решение, като се постави и термостат във фризера и есента той да поема управлението, но тогава ще падне температурата в хладилното под нулата.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    92
    #12

    Re:Помощ ! избор за хладилник :)

    колеги какво ще кажете за този модел на gorenje

    http://electron.bg/gorenje-rk6356e-p-7580.html

    И за съжаление не мога да намеря по-подробни характеристики на тези 3 модела на whirlpool ? например дали са с 2 компресора и прочие



    WHIRLPOOL ARC-7518/1 IX


    WHIRLPOOL WBE-3322 A+NFXAQ


    WHIRLPOOL ARC-7699 IX

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    213
    #13

    Re:Помощ ! избор за хладилник :)

    Цитат Първоначално публикувано от Globe
    колеги какво ще кажете за този модел на gorenje

    http://electron.bg/gorenje-rk6356e-p-7580.html
    Много електроника, много нещо! Вероятността да се прецака нещо е много по-голяма отколкото при тези с механични термостати.

    WHIRLPOOL - ARC 7699 IX
    Обем на хладилната част: 267
    Обем на фризерната част: 101
    Брой компресори: 1
    Енергиен клас: A


  17. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    92
    #14

    Re:Помощ ! избор за хладилник :)

    а за
    WHIRLPOOL-лите? за тях не мога да намеря инфо .. в техномаркет пишат само глупости

  18. Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    213
    #15

    Re:Помощ ! избор за хладилник :)

    Ето, погледни:http://www.electra.bg/?act=show_cate...b=10&brand_id=

    Незнам колко им е верно инфото.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. помощ - хладилник на Бош
    От emkoleva във форум Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 02-08-14, 13:59
  2. Помощ при избор на хладилник.No frost или не?
    От albi във форум Хладилна техника
    Отговори: 9
    Последно: 09-10-13, 22:32
  3. Помощ при избор на хладилник.
    От chorlav във форум Хладилна техника
    Отговори: 12
    Последно: 03-08-13, 09:20
  4. Помощ при избор на хладилник
    От zerozed във форум Хладилна техника
    Отговори: 3
    Последно: 02-07-13, 10:13
  5. ПОМОЩ ЗА ИЗБОР НА ХЛАДИЛНИК
    От isa във форум Хладилна техника
    Отговори: 4
    Последно: 07-05-13, 20:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе