Резултати от 1 до 10 от общо 10

Въпрос относно хладилнк с горна камера "BEKO" DS25CB

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    62
    #1

    Въпрос относно хладилнк с горна камера "BEKO" DS25CB

    Здравейте!

    Въпросът ми, вероятно е задаван многократно под различни форми, но след като прегледах обстойно темите и успях да си обясня част нещата, все пак искам да ви попитам.
    От известно време (за съжаление, не съм забелязал колко) компресора на хладилника не спира да работи, въобще. Започнах ръчно да го спирам и пускам, за да спася компресора, защото подозирам че проблемът не е в него (и се надявам). Решетката от задната страна загрява, а компресора направо пари. Измерих температурата в камерната част и е към -15, а в хладилната част +5, терморегулаторът ми е на 3 степен от 5. Като въртя терморегулатора, компресора не спира, чак като щракна на нула изключва, след това като го завъртам не се пуска дори и на максимално. Оставям го на 3 и след няма и 5 минути пак се включва и не спира.

    Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #2

    Re:Въпрос относно хладилнк с горна камера "BEKO" DS25CB

    Тук са необходими няколко уточнения.
    Да започнем с това - Заскрежава ли се изпарителя?
    Термостата най-вероятно е изправен, но не се достига необходимата температура.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    62
    #3

    Re:Въпрос относно хладилнк с горна камера "BEKO" DS25CB

    Не заскрежава
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1340643533[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от Todorov_V
    Не заскрежава
    Сетих се, че миналата седмица го размразих, защото беше събрал към два пръста лед зад рафтовете и се надявах с това да се реши проблема, но уви.

  5. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #4

    Re:Въпрос относно хладилнк с горна камера "BEKO" DS25CB

    А колко време си го държал включен и не заскрежава?
    Повече от час?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    62
    #5

    Re:Въпрос относно хладилнк с горна камера "BEKO" DS25CB

    В петък вечерта го размразих, в събота го включих и за сега не е заскрежен.

  7. Novice
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    2
    #6

    Re:Въпрос относно хладилнк с горна камера "BEKO" DS25CB

    Здравейте,
    пиша в този форум защото имам проблем с хладилник INDESIT BAAN 33 VP. 5-6 месеца беше изключен и като го включихме заработи без проблем но не може да охлади фризера добре и започва да се включва алармата за прекомерно затопляне във фризера. Изключвахме го няколко пъти включително и за повече от час, но пак включва алармата обикновено след 5-6 часа работа. Ако някой знае причината моля Ви за съдействие. Благодаря предварително.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #7

    Re:Въпрос относно хладилнк с горна камера "BEKO" DS25CB

    Цитат Първоначално публикувано от Todorov_V
    В петък вечерта го размразих, в събота го включих и за сега не е заскрежен.
    Значи досега е бил включен 2-3 дни и не е заскрежил в хл.част.
    Това е или пропуск или намален дебит на компресора.
    Ако може да го преместиш в хладна стая и там ако изключи означава компресор.
    Но по-вероятно ми се струва че е пропуск.

    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1340646612[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от Rashkov1
    Здравейте,
    пиша в този форум защото имам проблем с хладилник INDESIT BAAN 33 VP. 5-6 месеца беше изключен и като го включихме заработи без проблем но не може да охлади фризера добре и започва да се включва алармата за прекомерно затопляне във фризера. Изключвахме го няколко пъти включително и за повече от час, но пак включва алармата обикновено след 5-6 часа работа. Ако някой знае причината моля Ви за съдействие. Благодаря предварително.
    Пусни си собствена тема, като подробно опишеш хладилника или дадеш линк към описанието му.
    До колко градуса стига температурата във фризера и за колко време?
    Колко е температурата в хладилника?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    62
    #8

    Re:Въпрос относно хладилнк с горна камера "BEKO

    За съжаление, няма хладна стая. Тухла е навсякъде и в кухнята е 30 градуса.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1340704920[/time]_________________________________________________


    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1340708570[/time]_________________________________________________

    Някой може ли да ми помогне с някакви данни за връзка със сервиз обслужващ "BEKO''. В мрежата сервизи много, но аз питам за нещо гарантирано. Сериозни хора, реално разбиращи, защото и аз се занимавам с техническа поддръжка от 10 години, но от хладилна техника и впрочем бяла техника не бих казал че разбирам.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    62
    #9

    Re:Въпрос относно хладилнк с горна камера "BEKO

    Обадих се на "Роял Електроникс" вече, тях ми препоръчаха. Някой с лични впечатления?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    62
    #10

    Re:Въпрос относно хладилнк с горна камера "BEKO

    За смяна на компресор се оказа. Така и така щях да го сменям хладилника, няма да му сменям компресора тепърва, ще го пусна в раздела за продажба, ако на някой му се занимава.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1341469045[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от Todorov_V
    За смяна на компресор се оказа. Така и така щях да го сменям хладилника, няма да му сменям компресора тепърва, ще го пусна в раздела за продажба, ако на някой му се занимава.
    НЕ! Всъщност има ли смисъл въобще? Не ми се хвърля "здраво тело, без сръце"...но ако няма смисъл.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 29
    Последно: 29-01-23, 16:48
  2. Въпрос относно Elite 32" 32C09
    От FearMe във форум Други телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 08-01-13, 17:27
  3. Продавам хладилник с горна камера "BEKO" DS25CB-PBW10
    От Todorov_V във форум Приключили продажби
    Отговори: 0
    Последно: 16-07-12, 17:19
  4. Отговори: 4
    Последно: 15-01-12, 23:07
  5. Отговори: 13
    Последно: 07-06-06, 10:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе