Резултати от 1 до 11 от общо 11

Аристон BMBL 2022 CF не влиза в размразяване

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    15
    #1

    Аристон BMBL 2022 CF не влиза в размразяване

    Здравейте!Може ли някой да помогне за горе споменатия хладилник?Проблема е че месец след гаранцията спря системата му за саморазмразяване.Занесох го на ремонт и майстора мери датчиците,свали му платката и нея мери и каза от компа е сигурно.Компа/платката/ струва 200 лв. викам ако купя ще се оправи ли,каза незнам ще пробваме както и да е сега го размразявам със сешоар за втори път вече и така го ползвам докато си търся Мраз или Минск.Въпроса ми е нагревателя дето е на серпентината за саморазмразяването /при изключен хладилник/ какъв ток мога да му подам принудително за да нагрее и да размрази без да разглобявам.Благодаря!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #2

    Re:Аристон BMBL 2022 CF не влиза в размразяване

    Боже.боже - не знаел майстора дали ще стане.
    Сега.
    Измервате нагревателя дали е здрав.
    На серпентината има термореле, което при достигане на температура 12-13* изключва нагревателя.Проверявате го дали дава верига под тази температура.
    Купуваш си таймер за размразяване, който периодично изключва компресора и включва нагревателя.И никакви платки за 200лв.
    Ето линк за таймера - http://nikelectric.com/index.php?cPa...sort=2a&page=2

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    15
    #3

    Re:Аристон BMBL 2022 CF не влиза в размразяване

    Ще пробвам разглобявам фризерната част и ще търся това реле.

  5. Member Аватара на batalski
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    348
    #4

    Re:Аристон BMBL 2022 CF не влиза в размразяване

    Трябва и правилно да се върже.http://batalski.snimka.bg/other/kuri...43429.28072885

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    15
    #5

    Re:Аристон BMBL 2022 CF не влиза в размразяване

    Някой от Бургас да има който може да свърши тая работа ако не мога да се справя?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    34
    #6

    Re:Аристон BMBL 2022 CF не влиза в размразяване

    Имах същият случай с този модел хладилник. Излезе от платката, но клиентът ми реши да го преправим с часовник за размразяване и термостат. Отказа се от платката ( защото няма гаранция след колко време пак ще се прецака и новата платка). Вече 1,5год. няма проблеми.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    15
    #7

    Отговор: Аристон BMBL 2022 CF не влиза в размразяване

    Здравейте!Действам по хладилника и вече работи,но да попитам все пак.Преправих системата с часовник и два термостата/мисля така се казват/.Действието е следното:Вързах часовника да включва нагревателя за размразяване на 12часа мисля че беше.Превъртях часовника докато спря компресора и включи нагревателя.Не знам нормално ли е нагревателя да работи 24 минути, обаче след толкова време часовника спря нагревателя и пусна компресора?На веригата за размразяване съм вързал втория термостат да мери температурата на нагревателя и му зададох да не нагрява повече от 25градуса за да не стопи нещо.Другия термостат му зададох на минус 18градуса да гаси компресора.Общо взето това е.Така както съм направил системата ще върши ли работа или пропускам нещо?Най важното този нагревател с такъв термостат има ли вероятност да стопи нещо...?Ще приложа снимка.Благодаря!
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от endurosport; 03-04-13 в 23:52.

  10. Member Аватара на batalski
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    348
    #8

    Отговор: Аристон BMBL 2022 CF не влиза в размразяване

    Вложил си много лично творчество.
    Трябваше ти само един часовник 6 или 16мин http://nikelectric.com/product_info....oducts_id=4567
    и този кликсон http://nikelectric.com/product_info....oducts_id=4770

    И тази схема
    samsung2.JPG

    Кликсона и термо фуса са последователно на нагревателя и по този начин като включи размразяване часовника не върти докато не достигне изпарителя 8-10 градуса. Таймера дава довършително време да се оттече изпарителя.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    15
    #9

    Отговор: Аристон BMBL 2022 CF не влиза в размразяване

    Да мерси за инфото ще тествам засега така и ако се наложи ще преправям.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    15
    #10

    Отговор: Аристон BMBL 2022 CF не влиза в размразяване

    Здравейте!Хладилника върши работа,обаче след седмица се запуши с лед отвора за размразяване и при дефрост спря да се отича.Значи като влезе в размразяване съм нагласил нагревателя да потдържа 20 градуса /не знам колко трябва да е/,колко градуса да го наглася,или проблема е другаде?Часовника е на 12 часа,ако има значение.

  13. Member Аватара на batalski
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    348
    #11

    Отговор: Аристон BMBL 2022 CF не влиза в размразяване

    Дефроста спира при 8-10гр. но трябва да има време да се оттече, по схемата(самсунг) която съм дал работи перфектно. Когато влезе в дефрост часовника не тръгва докато на изпарителя няма температура 8-10гр. Провери да няма запушване на оттакането. Дефроста трябва да е на около 8 часа.


    Вържи часовника по схемата която ти дадох. Термостата който следи температурата на изпарителя го вържи на мястото на Bimetal. Другия термостат на мястото на F-thermo. Трябва ти само още един термобушон(therma-fuse).
    Този пост е редактиран от batalski; 14-04-13 в 20:16.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. как се влиза в сервизното меню на самсунг
    От moulin във форум Samsung телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 12-04-14, 23:59
  2. Има ли начин да се влиза
    От zaks във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 13-12-11, 02:39
  3. AQV24FAX - не влиза в режим на размразяване
    От mazganisot във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 1
    Последно: 30-01-11, 00:40
  4. Хладилник Ariston BMBL 2025 CF-HA
    От sisan във форум Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 24-06-10, 16:30
  5. Как се влиза в биоса?
    От taralion във форум Общ - хардуер
    Отговори: 13
    Последно: 17-03-07, 19:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе