Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 25
Like Tree3Одобрявам

Хладилник с фризер SAMSUNG RB29FERNDSA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    58
    #1

    Хладилник с фризер SAMSUNG RB29FERNDSA

    Предстой ми покупка на хладилник. Този SAMSUNG RB29FERNDSA отговаря на изискванията и като цена е доста изгоден. Някой има ли наблюдения като качество как е? По принцип Самсунг ми харесват за телевизори, не са най-доброто но са всеядни (няма видео формат, който да не ми е тръгнал), но за хладилници идея си нямам на какво качество са. Та ако някой има наблюдения ще му бъда благодарен да сподели.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #2

    Отговор: Хладилник с фризер SAMSUNG RB29FERNDSA

    Аз имам хладилник Самсунг (произведен в Корея) , подобен е на този на който си се спрял, но е по-стар модел. Компресора му изгоря още в гаранционният срок, а беше лято....... в сервиза намерих "връзки" та го оправиха сравнително бързо, майстора ми каза, че съм направил не много-добър избор и ми показа още няколко самсуняка с проблеми, два бяха с проблем в електрониката- работеща, но не коректно и още един с изгорял компресор. Аз си знам, че Самсунг не могат да правят климатици и хладилници, но......
    Shmi одобрява това.

  4. Member Аватара на batalski
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    348
    #3

    Отговор: Хладилник с фризер SAMSUNG RB29FERNDSA

    Ти да видиш какви ги вършат Беко, Санг, Либхер, Кроун новите Горения. Самсунг ще ти се стори песен.
    estqwerty одобрява това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #4

    Отговор: Хладилник с фризер SAMSUNG RB29FERNDSA

    Цитат Първоначално публикувано от batalski Виж публикацията
    Ти да видиш какви ги вършат Беко, Санг, Либхер, Кроун новите Горения. Самсунг ще ти се стори песен.
    Санг, и Кроун са китайски боклуци. Горение и Либхер ако са от класа на предлаганият Самсунг се съмнявам, че са по-зле. Беко са турски и впечатленията ми за средният клас хладилници са много добри. Във фирмата ползваме няколко хладилника Беко за годините които работят и за експлоатацията (като чужди) не са се повреждали. Лошото им е, че са нисък енергиен клас.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    58
    #5

    Отговор: Хладилник с фризер SAMSUNG RB29FERNDSA

    Относно BEKO предишния беше такъв, изкара 20 години без нито един ремонт! За LG нещо да кажете?

  7. Member Аватара на batalski
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    348
    #6

    Отговор: Хладилник с фризер SAMSUNG RB29FERNDSA

    Колега не те знам, ама аз ги ремонтирам всеки ден. Новите горения и либхер пукат изпарител. Та и фирмените сервизи не могат да ги оправят.:D:D

    - - - - - - - - - -

    LG за сега са добре. Най малко ходя на тях и ремонтите не са скъпи(дребни неща)

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #7

    Отговор: Хладилник с фризер SAMSUNG RB29FERNDSA

    batalski мнението ми е на потребител, няма как да имам впечатления от всички марки и класове. Жалко ако Либхер поне във високият си клас не предлагат качеството с което са известни.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #8

    Отговор: Хладилник с фризер SAMSUNG RB29FERNDSA

    Либхер наистина имат проблем с цяла производствена серия хладилници. Очевидно знаят за него и сменят веднага с нов уред. Вече двама във форума сме. Дори колегата е бил с изтекла гаранция. Казаха, че в новите серии проблемът е решен. Случвало се е на много производители.

  11. Novice
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    4
    #9

    Отговор: Хладилник с фризер SAMSUNG RB29FERNDSA

    Здравейте , спрял съм се на подобен модел хладилник Самсунг RB29FSRNDSA/EF. Като дизайн много го харесваме, но прочетох доста противоречиви отзиви. Ако някой може да даде конструктивно мнение , ще съм много благодарен. Има много алтернативни модели и на Бош, АЕГ, Електролукс и ЛГ. Прочетох доста теми във форума и доколкото разбирам дори и да се купи по-скъп хладилник от "бившите" немски марки има шанс да попаднеш на лоша машина. Изискванията ми са за размер 60/70макс на 180 и цвят инокс /не мога да се преборя с половинката / , а и разбира се да не създава грижи. Ще съм благодарен, ако някой има наблюдение върху модела да сподели или с препоръка за избор на алтернатива ... мерси предварително

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    633
    #10

    Отговор: Хладилник с фризер SAMSUNG RB29FERNDSA

    Цитат Първоначално публикувано от becan Виж публикацията
    Здравейте , спрял съм се на подобен модел хладилник Самсунг RB29FSRNDSA/EF. Като дизайн много го харесваме, но прочетох доста противоречиви отзиви. Ако някой може да даде конструктивно мнение , ще съм много благодарен. Има много алтернативни модели и на Бош, АЕГ, Електролукс и ЛГ. Прочетох доста теми във форума и доколкото разбирам дори и да се купи по-скъп хладилник от "бившите" немски марки има шанс да попаднеш на лоша машина. Изискванията ми са за размер 60/70макс на 180 и цвят инокс /не мога да се преборя с половинката / , а и разбира се да не създава грижи. Ще съм благодарен, ако някой има наблюдение върху модела да сподели или с препоръка за избор на алтернатива ... мерси предварително
    И аз май натам клоня... може би малко по-големия. Сребрист дали означава непременно инокс?
    Блазни ме по показатели и 10-годишната гаранция.

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    633
    #11

    Отговор: Хладилник с фризер SAMSUNG RB29FERNDSA

    Взех го. Има шум - не голям, но специфичен - от вентилатор. През нощта, в спалня, със сигурност ще дразни. Оценявам го на под 39дБ (по специф.). (Това е нивото на нормален говор).
    Иначе - от моя гледна точка - е разкошен.
    Отзад няма характерен радиатор, а плътна ламарина, съвсем студена и когато върти. Интересно от къде издухва топлото.
    Сребриста боя не означава инокс, за съжаление. Стои ми малко тъмен. Бих взел бял сега, май.
    Нямам портативен електромер да измеря консумацията. Ако някой знае къде ги има, моля да каже.
    За сега - толкова (за 15 часа наблюдение).

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    209
    #12

    Отговор: Хладилник с фризер SAMSUNG RB29FERNDSA

    С какъв фреон ги пълнят сега тия новите Но-форсти на ЛГ и Самсунг ? Че тоя Р600 Изобутан ми е отврат.

  16. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #13

    Отговор: Хладилник с фризер SAMSUNG RB29FERNDSA

    Цитат Първоначално публикувано от dedis Виж публикацията
    Взех го. Има шум - не голям, но специфичен - от вентилатор. През нощта, в спалня, със сигурност ще дразни. Оценявам го на под 39дБ (по специф.). (Това е нивото на нормален говор).
    Иначе - от моя гледна точка - е разкошен.
    Отзад няма характерен радиатор, а плътна ламарина, съвсем студена и когато върти. Интересно от къде издухва топлото.
    Сребриста боя не означава инокс, за съжаление. Стои ми малко тъмен. Бих взел бял сега, май.
    Нямам портативен електромер да измеря консумацията. Ако някой знае къде ги има, моля да каже.
    За сега - толкова (за 15 часа наблюдение).
    Напоследък гледам, че използват корпусите на машините вместо стандартните топлообменници.

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    209
    #14

    Отговор: Хладилник с фризер SAMSUNG RB29FERNDSA

    Нещо не мога да те разбера ? Какви корпуси използват ?

    Ако говориш за така нареченият кондензатор на гърба на хладилника, то той си е пак там, но не както обикновено. Просто е покрит с полеуретан или ламарина отгоре. То няма как в тази ламарина да тече фреон. Друг е въпроса при пробив в кондензатора как се отстранява теча.
    И не е вярно че не загрява ламарината- на моя ЛГ си грее при работа на компресора. Няма как да не грее- нали трябва да отдаде топлината и да пренесе енергията !

    Никой ли не е купувал скоро НО-фрост на Самсунг да каже с какъв фреон е ??? Пише го на табелката отзад някъде.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #15

    Отговор: Хладилник с фризер SAMSUNG RB29FERNDSA

    Цитат Първоначално публикувано от kossis Виж публикацията
    Нещо не мога да те разбера ? Какви корпуси използват ?

    Ако говориш за така нареченият кондензатор на гърба на хладилника, то той си е пак там, но не както обикновено. Просто е покрит с полеуретан или ламарина отгоре. То няма как в тази ламарина да тече фреон. Друг е въпроса при пробив в кондензатора как се отстранява теча.
    И не е вярно че не загрява ламарината- на моя ЛГ си грее при работа на компресора. Няма как да не грее- нали трябва да отдаде топлината и да пренесе енергията !

    Никой ли не е купувал скоро НО-фрост на Самсунг да каже с какъв фреон е ??? Пише го на табелката отзад някъде.
    Отзад е студен, но страните му са топли В този смисъл колегата ти е написал, че ползват корпуса. Фреона е R600a.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Въпрос за проблем с хладилник/фризер Samsung RL40SCPS
    От bmvtooo във форум Хладилна техника
    Отговори: 3
    Последно: 19-02-15, 17:54
  2. Хладилник с фризер SAMSUNG RB29FERNDSA
    От Valq във форум Хладилна техника
    Отговори: 5
    Последно: 26-07-14, 02:38
  3. трансформиране фризер в хладилник
    От kearny във форум Хладилна техника
    Отговори: 10
    Последно: 14-06-14, 09:14
  4. Теч на вода от хладилник с фризер LG
    От angushev във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 28-08-10, 18:20
  5. Преработка на фризер в хладилник ?
    От Lupus във форум Хладилна техника
    Отговори: 4
    Последно: 10-07-06, 20:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе