Резултати от 1 до 5 от общо 5

Проблем с хладилник-фризер Финлукс

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    138
    #1

    Проблем с хладилник-фризер Финлукс

    Колеги,моля за вашата помощ!Закупихме техниката през април от Зора.До момента работеше безупречно,но забелязахме тези дни,че събира водата при размразяване хладилника!Помислих си,че е влязъл някакъв боклук и с пластмасовото шишче продухах отвора вътре в хладилника!Проблемът обаче продължи.Тази вечер се заиграх повечко-имам шлаухка мека,8мм,която прокарах през вътрешният отвор на хладилника-вкарах поне 25 см,и стигнах до твърдо дъно.За голяма моя изненада се оказа,че не съм стигнал външния отвор,който е над пластмасовата ваничка над компресора.Водата продължаваше да си стои в улея вътре.Опитах и от външния отвор да вкарам тръбичката,пак стигнах до нещо твърдо и...до там.Къде се губи водата и защо не стига до външната ваничка?Моля,пишете ми какво мога да направя или какво се се случило.Хладилникът е гаранционен наистина,но да стигам до сервиза за това ще е крайно решение!

  2.  
     
  3. Member Аватара на batalski
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    348
    #2

    Отговор: Проблем с хладилник-фризер Финлукс

    Надуй от зад на пред така се отпушва най добре.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    138
    #3

    Отговор: Проблем с хладилник-фризер Финлукс

    Цитат Първоначално публикувано от batalski Виж публикацията
    Надуй от зад на пред така се отпушва най добре.
    Баталски,направих и това.Няма ефект!

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    213
    #4

    Отговор: Проблем с хладилник-фризер Финлукс

    Налей му 20-30 мл. натриев хипохлорид и ще се отпуши. Може да ползваш "саво" (същото е, но леко разредено), има го във всеки хипермаркет.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    138
    #5

    Отговор: Проблем с хладилник-фризер Финлукс

    Цитат Първоначално публикувано от м.петров Виж публикацията
    Налей му 20-30 мл. натриев хипохлорид и ще се отпуши. Може да ползваш "саво" (същото е, но леко разредено), има го във всеки хипермаркет.
    Още по темата:Достраша ме да ползвам саво,пък и нали е гаранционен хладилник,днес дойде майсторът от сервиза!Ръга едни кабели-нищо,което да не бях правил дотогава!Изводът му е,че тръбичката,която отвежда водата до ваничката,е много близо до фризера,с лоша изолация е(ако изобщо я има) и затова постепенно замръзва.Щял сега да звъни на централата в София,щото нямало как да се оправи това-дали щели да го вземат там или да го сменят направо тука.Аз го изключих и сега поливам с гореща вода да видим ще познае ли техника!

    - - - - - - - - - -

    Хладилникът се отпуши,сега чакам какво ще решат в централния сервиз!Очевидно има фабричен дефект,но и няма как все с горещата вода да го поливам!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Въпрос за проблем с хладилник/фризер Samsung RL40SCPS
    От bmvtooo във форум Хладилна техника
    Отговори: 3
    Последно: 19-02-15, 17:54
  2. трансформиране фризер в хладилник
    От kearny във форум Хладилна техника
    Отговори: 10
    Последно: 14-06-14, 09:14
  3. проблем с хладилник с фризер LG GR-399SQ
    От gores70 във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-12, 18:46
  4. проблем с хладилник с фризер LG GR-399SQ
    От puxasm във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 5
    Последно: 27-04-11, 00:06
  5. Hotpoint хладилник фризер 8553 - проблем с фризера
    От A.L.F. във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 4
    Последно: 13-12-09, 14:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе