Резултати от 1 до 10 от общо 10

Whirlpool Side by Side Проблем с щракане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    6
    #1

    Whirlpool Side by Side Проблем с щракане

    Здравейте на всички,нов съм във форума
    След стотина консултации с майстори и никакво решение не проблема,реших да се обърна към вас.
    Хладилника е Whirlpool Side by Side с ледо-генератор и воден съспенсър.Проблема е следния!
    Като включа хладилника първите 10-20мин. всичко е ОК,пуска си вода зарежда ледарката и тн.
    След това започва щракане на релета през неопределен интервал от време за около 30-40секунди и спира,като пусна вода през суспенсъра същия шум пак започва и водата започва да прекъсва заедно с шума от релетата,всико това се оправя като отворя вратата на хладилника.След затварянето и щракането пак се появява.
    Моля някой ако е ималл подобен проблем да сподели или да ме насочи към някой майстор
    Благодаря!

  2.  
     
  3. Member Аватара на batalski
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    348
    #2

    Отговор: Whirlpool Side by Side Проблем с щракане

    Като за начало ако може модел на хладилника

  4. Novice
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    6
    #3

    Отговор: Whirlpool Side by Side Проблем с щракане

    Извинявам се за пропуска
    Модела е: Whirlpool S20D RSB33-A/G

  5. Member Аватара на batalski
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    348
    #4

    Отговор: Whirlpool Side by Side Проблем с щракане

    Занеси платката в някой ТВ сервиз да и сменят всички кондензатори и би трябвало да се оправи.

  6. Novice
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    6
    #5

    Отговор: Whirlpool Side by Side Проблем с щракане

    Още днес,ще я занеса
    Благодаря!

    - - - - - - - - - -

    Колега днес свалих платката и я закарах в ТВ сервиз,момчето измери кондензаторите и ми каза,че има замнал такъв и смени сините 4 от снимката(заградени в чевено),но за съжаление нищо не се промени
    Само това ли са кондензаторите,който може да направят проблем или има още за смяна,но не му се замоваше?IMG_20131218_165206.jpg
    Другото което ми направи впечатление е един голям(може би кондензатор) точно до компресора дали пък той не е здал багажа?
    Ето го и него!IMG_20131218_165227.jpg

  7. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #6

    Отговор: Whirlpool Side by Side Проблем с щракане

    Долния кондензатор не го закачай, няма никакво отношение.
    Основната идея е да се провери захранването на платката дали не предизвиква проблеми.Това обикновено се дължи именно на проблеми с кондензатори, особено ако захранването е импулсно.В случая мисля че не е така.
    Липсва информация дали се поддържат температурите нормално.Тази информация предполагам не е класифицирана, така че може и да я съобщиш ако желаеш.
    Подхода ми се струва, че трябва да бъде друг.Релета управляват крайните консуматори - компресора, вентила за водата и,т.н.
    Трябва да се проследят веригите им, а по работа на хладилника ще си проличи при кой от съответните консуматори има проблем.Много възможно ми се вижда това да е вентилатора.Може, ключ или датчик, който управлява вентилатора да сработва лъжливо за отворена врата.Съответно релето да изключва вентилатора.
    Но всичко това може да се провери само на място.

  8.  
     
  9. Member Аватара на batalski
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    348
    #7

    Отговор: Whirlpool Side by Side Проблем с щракане

    Този пост е редактиран от batalski; 19-12-13 в 07:27.

  10. Novice
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    6
    #8

    Отговор: Whirlpool Side by Side Проблем с щракане

    Цитат Първоначално публикувано от badr Виж публикацията
    Долния кондензатор не го закачай, няма никакво отношение.
    Основната идея е да се провери захранването на платката дали не предизвиква проблеми.Това обикновено се дължи именно на проблеми с кондензатори, особено ако захранването е импулсно.В случая мисля че не е така.
    Липсва информация дали се поддържат температурите нормално.Тази информация предполагам не е класифицирана, така че може и да я съобщиш ако желаеш.
    Подхода ми се струва, че трябва да бъде друг.Релета управляват крайните консуматори - компресора, вентила за водата и,т.н.
    Трябва да се проследят веригите им, а по работа на хладилника ще си проличи при кой от съответните консуматори има проблем.Много възможно ми се вижда това да е вентилатора.Може, ключ или датчик, който управлява вентилатора да сработва лъжливо за отворена врата.Съответно релето да изключва вентилатора.
    Но всичко това може да се провери само на място.
    Извинявам се за пропуска
    Хладилника и фризера си работят нормално,държат зададените температури на дисплея(сложил съм по един термометър във всяко отделение).
    Когато отворя вратата на хладилника вентилатора продължава да работи(чува се),щракането е постоянно когато е пуснат ледо-генератора(бутон ICE ON).

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от batalski Виж публикацията
    Понеже не съм много на ТИ с чуждите езици,ще пратя темата на мой познат, да ми я преведе
    Или ще отида с платката в магазин за електроника и ще накупя всичко по нея :D
    Благодаря ви за помоща,борбата продалжава

  11. Novice
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    6
    #9

    Отговор: Whirlpool Side by Side Проблем с щракане

    Проблема се реши със смяната на кондензаторите
    Благодаря на всички за помощта!

  12. Member Аватара на batalski
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    348
    #10

    Отговор: Whirlpool Side by Side Проблем с щракане

    Не на всички:rolleyes:

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Как се гледа 3D Side by Side филм с PowerDVD 12?
    От radibg2 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 6
    Последно: 20-10-12, 16:33
  2. Отговори: 3
    Последно: 02-08-12, 22:54
  3. Отговори: 2
    Последно: 16-07-10, 19:08
  4. Мнения за хладилниците Side-by-side на Daewoo
    От Mashina във форум Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 10-08-09, 22:03
  5. Хладилници, комбинации Side by Side
    От stoyanov във форум Хладилна техника
    Отговори: 6
    Последно: 08-05-08, 22:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе