Резултати от 1 до 3 от общо 3

температура в хладилната част

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #1

    температура в хладилната част

    Здравейте, преди седмица закупих хладилник gorenje RF6278W , след няколко дена работа, ми направи впечатление високата темп в хл.част. Замерих е установих темп 10-12град. ,във фриз.част-минус 16.
    Започнах да увеличавам степените достигнах до 6 от 7степен-темп. падна до 6гр. на долният рафт и 9 на най-горният.При тази настройка компресора работи 65мин и почива 30.Обадих се в сервиза и оттам ми отговориха ,че това е нормална температура независимо ,че се постига на такава висока степен на регулатора Смятам да го върна ,но се чудя дали да го сменя със същият модел ,защото ми пасва много,като
    размер или самият модел толкова си може и да търся друга марка.
    Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    7
    #2

    Отговор: температура в хладилната част

    Цитат Първоначално публикувано от nassko1 Виж публикацията
    Здравейте, преди седмица закупих хладилник gorenje RF6278W , след няколко дена работа, ми направи впечатление високата темп в хл.част. Замерих е установих темп 10-12град. ,във фриз.част-минус 16.
    Започнах да увеличавам степените достигнах до 6 от 7степен-темп. падна до 6гр. на долният рафт и 9 на най-горният.При тази настройка компресора работи 65мин и почива 30.Обадих се в сервиза и оттам ми отговориха ,че това е нормална температура независимо ,че се постига на такава висока степен на регулатора Смятам да го върна ,но се чудя дали да го сменя със същият модел ,защото ми пасва много,като
    размер или самият модел толкова си може и да търся друга марка.
    Благодаря предварително.
    Aко хладилника е читав трябва да може да прави 3° в хладилната част и -24° в камерата (това означават 4-те звезди → всяка звезда е за -6°). Това е европейската норма. Другото не знам кой си го измисля.
    Колко време работи компресора не е индикация. Може да има умишлено сложен слаб компресор, който да включва по често. Това си го решава разработчика.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #3

    Отговор: температура в хладилната част

    Цитат Първоначално публикувано от outfaced Виж публикацията
    Aко хладилника е читав трябва да може да прави 3° в хладилната част и -24° в камерата (това означават 4-те звезди → всяка звезда е за -6°). Това е европейската норма. Другото не знам кой си го измисля.
    Колко време работи компресора не е индикация. Може да има умишлено сложен слаб компресор, който да включва по често. Това си го решава разработчика.
    Това е проблема че не прави 3градуса в хладилната част на никаква степен,във фризерната на максимум достига 22.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Повреда.. хладилната част на Хотпойнт стопли.
    От doxr във форум Хладилна техника
    Отговори: 17
    Последно: 05-02-17, 16:18
  2. Фризерната част работи, хладилната - не? Какво му е?
    От valerko във форум Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 06-07-14, 08:23
  3. Остра миризма на мухъл от хладилната част
    От Ivan19 във форум Хладилна техника
    Отговори: 6
    Последно: 21-10-13, 09:10
  4. Защо в хладилната част t e около 8 - 10* ?
    От Ivaile във форум Хладилна техника
    Отговори: 11
    Последно: 10-06-12, 12:20
  5. Хладилник Indesit - хладилната му част не изстудява
    От Pawel във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 19-02-08, 08:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе