Резултати от 1 до 5 от общо 5

Фризер Liebher,замразява на половина?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    20
    #1

    Фризер Liebher,замразява на половина?

    Здравейте,имам малък фризер с четири чекмеджета ,марка Liebher",от преди седмица ,двете горни чекмеджета размразиха,стоплиха или там както му се казва.Долните две чекмджта са о.к .Първо, започна с най горното,след ден и второто размрази и до там.Долните две чекмеджта зесега си замразяват.
    Направих следното:Оставих го 24 часа да размрази,после го включих ,долните две отделения са видими че тръгнаха да замразява ,но горните две са топли.Компресора е изключително горещ,не може да се докосне ,на хладилника си го пипам ,но тук направо е нажежен.Ясно е ,че ще извикам техник,някакви идеи какво може да му е ,така на първо четене?Благодаря.
    ПП:Май обърках раздела,моля за извинение или, ако е възможно да бъде преместена темата.
    Този пост е редактиран от billibi; 19-10-14 в 12:14.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    82
    #2
    Здравейте,
    Модела какъв е? No-Frost ли е?
    Изключвали компресора? Някъде по него натрупва ли се лед? Кондензатора(черния радиатор от зад) равномерно ли е загрят на всякъде или само част от него? Суперфроста включен ли е?
    Станаха много въпроси, но за да ви насочим какво може да ну е е необходима повече информация.

    Поздрави!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    20
    #3

    Отговор: Фризер Liebher,замразява на половина?

    Модела не е No-Frost,не е първа младост фризера.Компресора не съм забелязал да изключва.От зад е равномерно загрят.Лед , преди се натрупваше,когато работеше нормално.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #4

    Отговор: Фризер Liebher,замразява на половина?

    billibi,
    Profi_cooler ти зададе основни въпроси, без отговорите на които едва ли някой може да напише нещо конкретно. Освен да повикаш хладилен техник, разбира се.
    Модел, година на производство, с механичен термостат ли е или с цифров контролер? Ако напишеш модела на компресора, още по-добре.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    20
    #5

    Отговор: Фризер Liebher,замразява на половина?

    С механичен термостат е .Сега се сетих ,че последния път като го размразявах, беше събрал доста лед и се наложи да хвърлям малко топла вода вътре с цел насъбралия се лед де падне по бързо.След тази акробатика от хвърляне на топла вода работи 2 -3 седмици докато издаде багажа.Ясно е ,че дистанционно нищо не може да се направи,мисълта ми беше , дали така на първо четене /както съм написал / не ви хрумва нещо , като дали има пробив някъде по системата или компресора се е прецакал,филтъра да е запушен ...такива работи.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Хладилникът ми замразява
    От pazzoe във форум Хладилна техника
    Отговори: 6
    Последно: 05-02-14, 11:30
  2. Electrolux ENB38943 ili Liebher C3523
    От qn_st във форум Хладилна техника
    Отговори: 24
    Последно: 22-06-12, 21:34
  3. Хладилник с фризер Electrolux - фризера не замразява!
    От vasia във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 8
    Последно: 09-05-10, 16:56
  4. Котка и половина....
    От get във форум Логически задачи
    Отговори: 19
    Последно: 08-05-07, 11:23
  5. девет седмици и половина
    От CCCP_FAN във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 5
    Последно: 16-05-04, 00:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе