Резултати от 1 до 11 от общо 11
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By batalski

Проблем с Ariston B450L

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    7
    #1

    Проблем с Ariston B450L

    Здравейте,


    Имаме въпросният хладилник купен преди около 2 години на старо. От 4-5 дни обаче имаме странен проблем с него. Мина в режим на размразяване (или поне аз така си мисля) и така си и остана. Отзад се чува, че бръмчи съвсем тихо вероятно компресора, но не иска да почне да изстудява. Както и да въртя копчето за ниво на студено нищо не се случва. В същото време като отворя вратичката на камерата горе и се чува съвсем тих звук като от стичаща се вода, а камерата вече е почти напълно суха - без лед и на практика без продукти вътре. Долу канала за оттичане също е сух и не е запушено


    Някакви идеи какъв може да е проблема и съответно към кого мога да се обърна в София да дойде на място и да провери?


    Благодаря!
    Този пост е редактиран от hristo17; 02-01-15 в 20:28.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #2

    Отговор: Проблем с Ariston B450L

    Пиши на колегата batalski.

  4. Novice
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    7
    #3

    Отговор: Проблем с Ariston B450L

    Благодаря, опитвам се да му пиша, но като че ли нямам права - след изпращане не си виждам съобщението в изпратени...

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #4

    Отговор: Проблем с Ariston B450L

    Ами, не знам, може би трябва да имащ поне 10 поста за да пишеш ЛС, но не съм сигурен.

  6. Novice
    Тук е от
    Sep 2010
    Живее в
    Nesebar
    Мнения
    3
    #5

    Отговор: Проблем с Ariston B450L

    Въобще не е минал в режим "размразяване" ами му е " избягал" фреона.Имаш два варианта:
    1-купуваш нов
    2-Викаш хладилен техник да ти го зареди с фреон и да смени дехидратора(около50лв.)и да изкара още година-две(евентуално).[emoji6]
    Този пост е редактиран от todesto; 05-01-15 в 18:11.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,230
    #6

    Отговор: Проблем с Ariston B450L

    Този хладилник е почти 20 годишен модел, ако правилно го е открил Google. Най-вероятно е с R134a хладилен агент, който е малко по-къпичък. Това трябва да е написано на лепенката в хладилната част.
    Възможно е и да има друга повреда.
    Аз лично бих си купил друг хладилник.
    Успех!

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    7
    #7

    Отговор: Проблем с Ariston B450L

    Здравейте,

    Техникът каза, че има запушена тръбичка в следствие на изгорял охлаждащ вентилатор и не понадлежи на ремонт (или поне ремонтът би бил с много несигурни резултати)

    Предлагат ми в момента електролукс erb 3641, на малко над 5 години работа, бихте ли споделили мнение за модела ако имате?

    - - - - - - - - - -

    Или някакви съвети за тестване на хладилник? Не знам дали хладилните техници предлагат такава услуга...

  10. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #8

    Отговор: Проблем с Ariston B450L

    Тази информация е повече от съмнителна.Няма как от изгаряне на вентилатора да се запуши тръбичката.
    И аз бих те посъветвал да потърсиш колегата Баталски, ако е за София, поне такава рядка простотия няма да ти сервира.
    Капилярка на но-фрост хладилник се сменя и то лесно, самият изпарител може да се демонтира.
    И аз подозирам пропуск, макар и рядко аристоните понякога запушват капилярка, но тук особено щом чуваш звук като течаща вода, значи капилярката е пропуска и не е запушена.
    Най-вероятно е пропуск в подохлаждането.
    Дали ще го ремонтираш е въпрос, който сам трябва да прецениш.
    Разбира се твърде резонно звучи аргумента, че 20г хладилник е за смяна.

  11. Member Аватара на batalski
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    348
    #9

    Отговор: Проблем с Ariston B450L

    Точно аз го гледах. Филтъра се е разпаднал и е наслоил капилялрката. От опит с подобни Аристони вместо да се отпуши капилярката става тотална тапа. Не е нофрост.
    badr одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #10

    Отговор: Проблем с Ariston B450L

    Цитат Първоначално публикувано от batalski Виж публикацията
    Точно аз го гледах. Филтъра се е разпаднал и е наслоил капилялрката. От опит с подобни Аристони вместо да се отпуши капилярката става тотална тапа. Не е нофрост.
    Точно така индезит и Аристон се случва да запушат капилярка.Собственика на хладилника обаче разбрал, че това се дължи на изгорял вентилатор, а това е меко казано комично.

  13. Member Аватара на batalski
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    348
    #11

    Отговор: Проблем с Ariston B450L

    Колега, точно от вентилатора е станал проблема - вентилатор на кондензатора.
    Тези хладилници са с кондензатор с принудително охлаждане, казанчето на компресора се беше изпарило от жега, не мога да си представя каква кондензация е държал.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с хладилник Ariston
    От Стани във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 31-07-13, 20:12
  2. Проблем с бойлер ARISTON
    От skydiving във форум Бяла техника
    Отговори: 1
    Последно: 24-05-13, 14:08
  3. Проблем с хладилник ARISTON
    От wassl във форум Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 08-08-12, 16:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе