Резултати от 1 до 11 от общо 11
Like Tree6Одобрявам
  • 1 Post By jivago
  • 3 Post By tony34al
  • 2 Post By Gena_bs

Помогнете с избор на хладилник

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    13
    #1

    Помогнете с избор на хладилник

    Здравейте съфорумци.
    Налага ми се да купя нов хладилник който да има и фризер и след известно проучване реших че искам следното.
    Обема на хладилната част около 250-300 л, на фризерната 120-150 л.
    За разположението на фризерната част нямам претенции но имам нужда от голям хладилник и ще купя такъв с ширина 70 см. За двукрилния гардероб жената не се нави затова ще гледам да е по-височък.
    Братовчед ми е хладилен техник и ме посъветва да гледам основно за 2 неща: да има поне 5 г. гаранция и да не е с електронно управление.
    Второто условие в комбинация със задължителния бял цвят стеснява доста избора и затова имам нужда от обоснован съвет.
    Разни глупости като диспенсъри и touch screens не ми трябват, освен ако диспенсъра не става за бира.

    Един куриозен случай... наскоро бях на гости у един приятел с хладилник Indesit на който му беше повредено електронното управление и човека понеже е жичкаджия докато му правят платката си беше вързал ръчен прекъсвач който прехвърляше охлаждането от фризерната в хладилната част и следеше температурата със стаен термометър, който местеше от фризера в хладилника и обратно. Както се казва неволята учи.

    За мен е необяснимо защо по-големите хладилници преобладават в цвят инокс и все си харесвам точно такива. Е впечатлявам се и от отделения за свежа храна и системата за лед но ако вдига цената с 300-400 лв мерси.
    Наясно съм също така, че ще трябва да се бръкна с 1000-1500 лв.
    Между другото клоня към Whirlpool заради гаранцията, но и шума не е маловажен.

    Моля помогнете с марка и модел, но и пишете защо точно този.

    Мерси, благодаря, моля

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #2

    Отговор: Помогнете с избор на хладилник

    виж и тия 6 години гаранция какво включват на уирпулл че малко ме съмняват от сега...
    гледам и аз за хладилник ,но такъв ще се изхвърля и са ми забранили да ги гледам точно тези.
    аз имам кофти опит с либхерите. но те поне сервизите им като кажат че няма как да се оправи и сменят с нов.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    13
    #3

    Отговор: Помогнете с избор на хладилник

    Ами доколкото разбрах от страницата на техномаркет
    Допълнителна гаранция Whirlpool :: Technomarket Bulgaria
    това не е пълна гаранция. Знаех си, че има уловка.
    Въпреки това сериозно обмислям този модел (WTV 4125 NF W) за около 850-900 лв:
    Whirlpool - Хладилници - - WTV 4125 NF W

    Гледах и това BEKO CN 142220 D само, че модела без диспенсъра, но много тънки стени има и не ме изкефи.

    - - - - - - - - - -

    Това също обмислям:
    http://www.homelux.bg/product_info.php?products_id=12387

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,572
    #4

    Отговор: Помогнете с избор на хладилник

    Нали едно от изискванията беше фризера да е 120-150л? Този Whirlpool e със 109л камера! Беко-то отговаря на изискванията ама щом не те кефи. Не че имаш много избор с тези изисквания де.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    13
    #5

    Отговор: Помогнете с избор на хладилник

    Ново 20. Входната ми врата е 71,5 см широка. Големи ядове с дивана последния път. Ще ходя в магазина с рулетка то се е видяло

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    162
    #6

    Отговор: Помогнете с избор на хладилник

    Ако намериш оригинален Либхер , не Пловдивски , е желязна машина.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,246
    #7

    Отговор: Помогнете с избор на хладилник

    Вече почти нама такива, освен втора употреба!

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Живее в
    pleven
    Мнения
    855
    #8

    Отговор: Помогнете с избор на хладилник

    Gena_bs е прав-има либхери и немски и австрийски,нови,но те са от много висок клас и са ...майка си и баща си!Виж и "Фагор" на Интерсервиз Узунов,може и там да откриеш нещо!.....

  11. Novice
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    8
    #9

    Отговор: Помогнете с избор на хладилник

    Хладилниците Либхер са добри. Не знам дали знаете, но има голям завод в България на марката и се изнася дори за западна Европа. Брат ми си взе Либхер беше мисля с 5 години гаранция и често са в промоции.
    estqwerty одобрява това.

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #10

    Отговор: Помогнете с избор на хладилник

    Като гледам как сменят всеки втори в гаранция - кога смогват и да изнасят за Западна Европа.
    VanDan, espace и dwrbudr харесват това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,246
    #11

    Отговор: Помогнете с избор на хладилник

    Те за нашия пазар и за износ вероятно се различават "леко". Поне в частите, които се влагат.
    А то е ясно, че сглобката си е същата, за съжаление. М/у другото електрониката е най-безпроблемната част.
    Стига да няма дисплей на вратата, че тогава със сигурност има проблеми с кабелите.

    Моят Liebherr още от първата седмица на максимална можност на инверторния компресор бучи доста осезаемо.
    Ама не ми се занимава, като знам какво може да му се случи при посещение в сервиз или при евентуална проверка в завода.
    Колкото изкара - все пак имам още 2,5 години гаранция още. После ще му мисля.

    Моят съвет - харесай си един хладилник да ти пасва по размерите и си свиркай! Марката е без значение!
    Само гледай да е с поне 3 години пълна гаранция. Ако е с 5 е супер.
    Ако не ти е спешно, изчакай промоциите преди лятото. Някой от фирмите - вносители удължават заводската гаранция до 5 години. Така направиха Gorenje миналата година. Не им правя реклама - просто само за тях знам.
    estqwerty и jivago харесват това.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помогнете ми за избор на хладилник
    От odris във форум Хладилна техника
    Отговори: 2195
    Последно: 18-04-24, 10:22
  2. СПЕШНО! Помогнете ми за избор на хладилник
    От fossil във форум Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 13-08-11, 20:48
  3. Отговори: 1
    Последно: 19-01-11, 22:08
  4. Помогнете за избор на хладилник
    От elby във форум Хладилна техника
    Отговори: 6
    Последно: 12-11-09, 20:45
  5. Помогнете за избор на хладилник
    От gagauz във форум Хладилна техника
    Отговори: 12
    Последно: 28-07-07, 20:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе