Резултати от 1 до 13 от общо 13

Помогнете за избор на хладилник

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    24
    #1

    Помогнете за избор на хладилник

    Здравейте,ще си купуваме нов хладилник,защото Мраз-а сдаде багажа.
    Та спряли сме на няколко модела,вижте ги и дайте препоръки кой от тях да изберем:
    Този е фаворита:http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09009731
    Този е на 2-ро място:http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09013957
    И този не е лош:http://www.electron.bg/product_info....oducts_id=7593
    Този е в класацията,заради цената си:http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09019224

    Дайте съвет кой да изберем,но ако имате някакви доводи за единия или другия,а не просто защото ви допада някоя марка повече от друга.
    Либхера като че ли е като магнит за нас,но и Горенето не е лошо.
    За Зануси-то,ако някой има впечатления да казва,защото ако е читав като качество може да се позамислим и за него.
    Моля приятели помагайте!

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Re: Помогнете за избор на хладилник

    Най добре помисли за No frost халдиник. Там е истината. Освен, че не прави лед темепратурата в целия хладилник е еднаква, за разлика от обикновенните саморазмразяващи.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    24
    #3

    Re: Помогнете за избор на хладилник

    А,не.Нямям никакво намерение да вземам NO FROST,нормалния хладилник ще го размразявам веднъж годишно,така че това не е никакъв довод.Не искам храната да се изсушава твърде много,а това неминуемо ще стане ако изберем NO FROST.Да не говорим и за техническите проблеми,моито имат тия хладилници.
    Просто поисках мнение за тези които съм ви предложил,ако нямкой има мнение да споделя!

  5. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #4

    Re: Помогнете за избор на хладилник

    Либхера се произвежда И в България, но поне в Техополис, а и в Техномаркет има и ориДЖинал немски. Да не те излъжа, но по дръжките мисля се познаваха външно. Във всеки случай, консултантите в магазина знаят, различават ги, така че се посъветвай с тях.
    Имам усещането, че скоро ще ми се наложи и аз да правя същия избор и със сигурност ще избера по скъп вариант. AEG или LIEBHERR, но немски.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    24
    #5

    Re: Помогнете за избор на хладилник

    Хаха,ако намериш немско АЕГ ще те поздравя!Ако не си запознат Електролукс купи АЕГ заедно със Зануси,и хладилниците се правят на едно и също място-Унгария.
    А и не разбирам какъв е проблема като Либхера е прозиведен в България.Просто като го отворих и се влюбих в тоя хладилник-изпипан е във всеки един детайл-като се почне от уплътнението на вратата и се стигне до изолацията на фризера.
    И още нещо-някой ако е разгледал сайта на Либхер(международния,а не БГ варианта) ще види,че моделите които се правят в Бг се предлагат за целия свят,докато отворих сайта на Зануси и не можах да намеря модлеите,които са продават в Бг,явно са само за нащия пазар.Това ме притеснява най-много,докато Либхера като чета по чуждите сайтове е класика,а за моделите правени в Бг има изключително добри отзиви.

  7. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #6

    Re: Помогнете за избор на хладилник

    Никакъв не е проблема, просто казах, че ако има възможност да избирам производителя, ще избера модела, който не се произвежда в България. А и където и да се произвежда, каквато и да е търговската марка или собственик, ако се произвежда от същите хора, които са сглобявали старите AEG мисля, че стоката заслужава доверие. Възможно е AEG да не правят вече никакви хладилници в Германия, но честно казано се съмнявам. Вероятно и там си има останали заводи и хората са си същите, но вече работещи за Electrolux. Хората правят хладилниците, не табелата.

    А моделите на LIEBHERR са едни и същи, съгласен съм, но все пак е от значение къде са произведени. Поне за мен. А и както казах имат външни разлики, макар и само в елементи от дизайна. Знам го от управител на магазин Технополис, мой състудент, така че информацията ми е първа ръка.

    Успех в избора ти пожелавам!

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    531
    #7

    Re: Помогнете за избор на хладилник


  10. Novice
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    2
    #8

    Re: Помогнете за избор на хладилник

    Здравейте, след изчитането на форума и предвид предстояща покупка на хладилник искам вашия компетентен отговор, по следните критерии:
    1.Цвят INOX;
    2.Хладилна част >230л., за фризерната нямам претенции, 3 чекмеджета смятам за достатъчни;
    3.Енергиен клас А;
    4.да е с 2 компресора, т.е да може да се изключва фризера, за месеци когато е празен;
    5.да не е NO FROST;
    6.механичното управление било за предпочитане;
    7.размерите могат да бъдат: височина до около 200см, широчина до 74см, дълбочина до 65см.
    8.ориентирал съм се към Electrolux (като останалите уреди в кухнята), Gorenje и други, но не произведени в Турция, Китай, Полша, Румъния за Ю.Корея не съм сигурен;
    9.цена до 1500лв.
    кой модел ще препоръчате?
    в чужди сайтове намирам модели, отговарящи на изискванията ми - само не знам цените, нямат предлагане в БГ (или поне не откривам). такива са: Electrolux ENB 39409X; ENB3451; ENB35405S; EB71697; и тези за които не откривам цвят: ERB3644; ERB3642; ERZ3600; ENB3450;ERB3024;ERB4109;ERB3400.
    Gorenje RK65365E; RK65354; RK63391E; RK67365A; NRK63371E
    предвид "спартанското" оборудване и високата цена за литър обем изключвам LIBHER, AEG и др.пообни.
    с благодарност приемам всички компетентни отговори.

  11. Novice
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    2
    #9

    Re: Помогнете за избор на хладилник

    Вярно, че горещините са големи и сезона е отпускарски, но не вярвам никой от модераторите badr, Lupus, TazmaniaK да не чете форума. Предполагам, че се разхлаждате до някой водоем и с лаптоп в колене можете да окажете помощ по гореизписаните въпроси.
    Приятен отпуск!

  12. Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    219
    #10

    Re: Помогнете за избор на хладилник

    За хладилници по мое скромно мнение е добре камерата да е отгоре, а не отдолу. И е по-добре да си вземете български Либхер, от колкото някакъв турски или китайски хладилник. Все пак Либхера само се сглобява и монтира в България, а самите разработки и проекти си се правят в Германия, а и в завода в Пловдив, където се сглобяват си има и технически комисии от немци, които следят нещата, така, че на gagauz бих му казал може би избере един от трите, които той предложи http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09013957 http://www.electron.bg/product_info....oducts_id=7593 или http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09019224. Аз лично бих избрал или Либхера или Горенйето.

  13. Novice
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    3
    #11

    Re: Помогнете за избор на хладилник

    В къщи имаме от година LIEBHERR модела точно не мога да назова но е нещо от рода на този които търсиш,три чекмеджета във фризера с един мотор сруваше около 720 лв. на изплащане може и да е по-малко, жената със сигурност знае.Та думата ми е,че сме много доволни,много е тих,никакви грижи досега,правен е в България,но това според мен си е много хубаво.Поне мога да отида и да им тегля една маина дет се вика ако нещо не ми харесва.Ами това е моето мнение е купуваи Българското щот си е качествено,да не сме по-лоши от некои дръпнати или румънци и турци.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    538
    #12

    Re: Помогнете за избор на хладилник

    квото искаш купувай но аз лично с моя Samsung имах големи проблеми

    9 м. докато го ремонтират и е гаранционен, заупен от ТЕХНОМАРКЕТ - уж голяма фирма ама...

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,246
    #13

    Re: Помогнете за избор на хладилник

    Купих си Liebherr CP 3503 (1 компресор) / 899лв. след почти месец ходене по магазините и писане по форумите. Да не говорим, че днес висях в магазина общо 5 часа с малки прекъсвания.
    Утре ще ми го докарат и другата седмица ще напиша впечатленията си!
    До последно се колебаех между Electrolux ERB 34402W (2 компресора) / 849 лв. и този модел, следвайки компетентните съвети на badr, за които естествено съм му безкрайно благодарен!
    Разликата беше просто очевадна и предимството освен в цената беше абсолютно в полза на Liebherr!!! По-голямо количество продукти 15kg/24h срещу 7kg, по-добра термоизолация на фризера, скрит изпарител на фризера, по-малка консумация, по-тих според техническите спецификации с до 3 db, електронна индикация на температурата със светодиоди, отделни механични терморегулатори. Изложеният модел беше друг и имаше вентилатор в хладилното отделение, надявам се, че и този, който купих да го има! И най-важното - климатичен клас SN-T (+10 до +43 градуса C)

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помогнете ми за избор на хладилник
    От odris във форум Хладилна техника
    Отговори: 2195
    Последно: 18-04-24, 10:22
  2. Помогнете с избор на хладилник
    От thc444 във форум Хладилна техника
    Отговори: 10
    Последно: 20-03-15, 09:20
  3. СПЕШНО! Помогнете ми за избор на хладилник
    От fossil във форум Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 13-08-11, 20:48
  4. Отговори: 1
    Последно: 19-01-11, 22:08
  5. Помогнете за избор на хладилник
    От elby във форум Хладилна техника
    Отговори: 6
    Последно: 12-11-09, 20:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе