Резултати от 1 до 12 от общо 12
Like Tree3Одобрявам
  • 1 Post By masterpiece
  • 2 Post By dodo_pv

Проблем с хладилник SIEMENS

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jun 2018
    Мнения
    4
    #1

    Проблем с хладилник SIEMENS

    Здравейте,
    Имам хладилник SIEMENS KG39NXI32/01, закупен през 2016г. До преди месец, както си работеше нормално, започна периодично да издава звуци наподобяващи тракане на перка. Тъй като хладилникът беше все още в гаранция, го взеха в оторизиран сервиз, където диагностицираха дефектирал компресор и съответно сложиха нов. След като ни го върнаха, не само, че тракането си остана, но за беда се появиха още два шума. Проявяват се единствено, когато се включи компресорът. Единият е едно постоянно стържене, а другият не знам как точно да го обясна, но сякаш духа постоянен вятър в хладилника. За ориентир прикачам тук клипчета с тези звуци.
    Хладилникът си изстудява нормално, но звукът от стърженето, като се включи компресорът в продължение на 30 мин. е изключително неприятен.. особенно вечер.
    Дали според вас това е нормално, или има някакъв проблем?
    Благодаря предварително за оказаната помощ.
    3бр. клипчета:

    Линк за сваляне: https://ndox.abv.bg/download?id=cd28d624e8

    Линк за сваляне: https://ndox.abv.bg/download?id=55ba1362f4

    Линк за сваляне: https://ndox.abv.bg/download?id=7c40751729

    Линковете са валидни до 13.07.2018г.
    Този пост е редактиран от masterpiece; 29-06-18 в 17:59.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #2

    Отговор: Проблем с хладилник SIEMENS

    Приятел,не разбирам от хладилници!
    Но това е шум от перка на вентилатор!
    Я им е .и пу..а ма...на на тези!
    Как ще сменят компресор?
    Я ги напиши тези цървули сервиз и град!
    Има и друг вариант да са смазали втулки на вентилатор,и да са писали смяна на компресор,за да смучат парички.
    Само измамници в тази България!
    Този пост е редактиран от Viking72; 29-06-18 в 18:38.

  4. Novice
    Тук е от
    Jun 2018
    Мнения
    4
    #3

    Отговор: Проблем с хладилник SIEMENS

    Здравейте, пропуснах да спомена, че след като смениха компресора и се появиха тези шумове, извиках отново хората от сервиза. Оказаха се наистина отзивчиви, реагират бързо и при положение, че имат сключен договор за гаранционно обслужване на BOSCH и SIEMENS, не бих могъл да поставям под съмнение техните компетенции.
    Дойдоха хората, чуха звуците и решиха наистина, че проблема е във вентилатора. Подмениха го на място с нов. Но и това не помогна. В крайна сметка се оказвам с подменен компресор и вентилатор, и с твърдението на сервиза, че тези шумове са нормални. Признавам си, че не разбирам от хладилна техника, но като си разсъждавам над ситуацията има неща които не мога да си обясня:
    1. подавам рекламация за звук наподобяващ тракане - сменят компресор, но проблемът не изчезва . За сметка на това се проявяват 2 допълнителни шума в работата на хладилника.
    2. подавам 2-ра рекламация за тракането и стържещият звук - сменят перка, но проблемът не изчезва.
    3. при положение, че зная начина, по който работеше хладилника преди проявата на тези проблеми, сега не знам дали да вярвам на сервиза, че тези звуци са нормални, защото ако са нормални ....ЗАЩО аджеба ми смениха компресора и вентилатора?

    П.П в интерес на истината, смятам, че компресора е подменен, защото съм си снимал стария. Прилагам снимкa на стария и на новия, като разликата между тях е,че на новия има и сериен номер.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от masterpiece; 29-06-18 в 19:39.

  5. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #4

    Отговор: Проблем с хладилник SIEMENS

    Ужас,щом Сименс почнаха да слагат китайски компресори.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,246
    #5

    Отговор: Проблем с хладилник SIEMENS

    Обади се на телефона за контакти на Siemens за битова техника и обясни проблема. Не на централния оторизиран сервиз в София!
    При още 1 неуспешен ремонт е гаранция имаш право на нов уред от същия клас или парична компенсация.
    Надявам се, че са ти нанесли в гаранционната карта двата ремонта, заедно с времето за престой в сервиза! С него се увеличава автоматично гаранционният срок. Иначе ще пиеш една студена вода няколко пъти.

  7. Novice
    Тук е от
    Jun 2018
    Мнения
    4
    #6

    Отговор: Проблем с хладилник SIEMENS

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Обади се на телефона за контакти на Siemens за битова техника и обясни проблема. Не на централния оторизиран сервиз в София!
    При още 1 неуспешен ремонт е гаранция имаш право на нов уред от същия клас или парична компенсация.
    Надявам се, че са ти нанесли в гаранционната карта двата ремонта, заедно с времето за престой в сервиза! С него се увеличава автоматично гаранционният срок. Иначе ще пиеш една студена вода няколко пъти.
    Съгласен съм, но проблема в случая е, че "дефектите" (ако наистина са дефекти и не си въобразявам) се проявиха, като "по учебник" 12 дни преди края на гаранцията, която е на 17.06.18г. Рекламацията съм я направил на 05.06.2018г. От сервиза го ремонтираха и го връщат на 12.06. На 13.06. правя 2-ра рекламация, при което те решават, че проблема е във вентилатора и поръчват новата част. Съответно минава някакво време.. докато пристигне частта и идват в къщи чак на 26.06. за да го подменят на място. На 27.06. ги информирам, че проблемите не са отстранени, при което днес на 29.06 ни посети още един представител на сервиза, който констатира, че тези звуци, за които сигнализирам още от 05.06 и 13.06 са нормални. Сега не знам, с колко дни трябва да е удължена гаранцията и до кога важи.
    Ако сте изгледали клиповете и сте чули звуците, смятате ли, че са нормални?
    Този пост е редактиран от masterpiece; 29-06-18 в 21:23.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    43
    #7
    Цитат Първоначално публикувано от Viking72 Виж публикацията
    Ужас,щом Сименс почнаха да слагат китайски компресори.
    Слагат ги и то отдавна,същите са и на Бош

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    43
    #8

    Отговор: Проблем с хладилник SIEMENS

    Колега какво стана с хладилника?

  11. Novice
    Тук е от
    Jun 2018
    Мнения
    4
    #9

    Отговор: Проблем с хладилник SIEMENS

    Колега, какво да кажа.. както предположихте пих една студена вода и то няколко пъти. 4 екипа "специалисти" идваха - 4 различни мения изказваха за конкретните шумове, но крайната им констатация е , че били нормални. ( дължали се на циркулацията не фреона )
    Питам ги, след като са твърдят, че са нормални, защо не ми го казаха в самото начало, когато направих рекламация именно за тези шумове, а не да ми твърдят тогава, че не са нормални и заради това ми подмениха хем компресора, хем вентилатора.
    Всеки екип се оправдава с предходния и нямало как да отговарят вместо тях, нищо че са от 1 фирма. Аз изводите за себе си съм си ги извадил, а и ще направя всичко необходимо случая да го разглася където и пред който трябва.
    Gena_bs одобрява това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    43
    #10

    Отговор: Проблем с хладилник SIEMENS

    Знам за Либхер че като сервизна дейност,нямат аналог в България, но пък те имали други болежки....всичко останало май е ''гола вода''

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #11

    Отговор: Проблем с хладилник SIEMENS

    Либхер натискат меринджеите на българския завод нарочно да правят простотии, за да могат да си продават техните съкровища. В противен случай, те ще станат непродаваеми. Предстои ни да кльопаме доволно и ГМО продукти от Америка, за да запазим немското автомобилостроене. Такъв стана живота. Те ви евросъюз.
    SPSt и milanov харесват това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    43
    #12

    Отговор: Проблем с хладилник SIEMENS

    Мисля че Либхер пооправиха нещата последните години

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на хладилник Siemens KI 34SA50
    От vegata във форум Хладилна техника
    Отговори: 6
    Последно: 03-08-11, 21:05
  2. Проблем със Siemens S75
    От zornitsa_sunny във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 1
    Последно: 10-05-07, 12:34
  3. Проблем със Siemens AX72
    От radoo във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 0
    Последно: 09-12-06, 21:08
  4. Siemens С62 - софтуерен проблем
    От cold_fusion във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 9
    Последно: 07-12-06, 00:36
  5. Siemens - ПроБлем
    От ManiMani във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 3
    Последно: 10-09-06, 13:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе