Резултати от 1 до 12 от общо 12
Like Tree2Одобрявам
  • 1 Post By edi1
  • 1 Post By justify

Ретро серия на Горенье ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #1

    Ретро серия на Горенье ?

    въпросното чудо само заради дизайна ли искат да ти вземат парите или са гарантирали по-високо качество?
    въпросът включва и готварските печки на серията...


    https://www.gorenje.bg/produkti/diza.../gorenje-retro

    и допълнение, пряко свързано с горното:

    препоръка за хладилник от порядъка на 180см с не особено голяма камера за 1000-1100 и готварска печка за 900-1000?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,253
    #2

    Отговор: Ретро серия на Горенье ?

    За печките - виж AEG / Electrolux.
    Относно Gorenje retro - без да съм собственик на такава: само за дизайна искат тези пари. Качеството на обикновените печки - средна хубост. Купих една преди два месеца и не съм доволен. Тънка ламарина, дефекти по боята, дрънчи и вибрира цялата при включване на вентилатора на фурната. И повреди по финишното покритие и ръжда не се покриват от гаранцията. Виж в темата за готварски печки какво е написал колега със снимки и за Hansa / Amica.
    За хладилник - AEG / Electrolux / Zanuissi, LG, Bosch. Liebherr не знам на какво дередже са след 2014, но тогавашните им модели са зле. Не е сигурно и дали са оправили течовете на хладилен агент, "музикалните" звуци при работа на компресора и дизайна на вътрешното пространство.
    Oстаналото е един дол дренки.

    Успех в избора!

  4. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #3

    Отговор: Ретро серия на Горенье ?

    Каквото и да вземеш все тая, въпроса е какво ще ти се падне.
    Gena_bs одобрява това.

  5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #4

    Отговор: Ретро серия на Горенье ?

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    За печките - виж AEG / Electrolux.
    За хладилник - AEG / Electrolux / Zanuissi, LG, Bosch. Liebherr не знам на какво дередже са след 2014, но тогавашните им модели са зле. Не е сигурно и дали са оправили течовете на хладилен агент, "музикалните" звуци при работа на компресора и дизайна на вътрешното пространство.


    Успех в избора!
    Отдавна ги оправиха.Имам няколко познати които работят там.


    Немците искаха да местят производството от Германия изцяло в България като разширят завода край Пловдив и в Германия оставят само развойния си отдел от инженери, започнах обучение на нови работници, проведоха се курсове, закупиха съседен парцел, планираха-бяха направени планове на новата сграда... И, немските синдикати разбрали за "гласената" промяна, вдигнали всички в немско на стачка и протест, сезирали федералното и провинционалното правителство и местните власти, след което ...Немците се отказаха от плановете си за местене на немския завод в България.

    Либхер имат производство и в Малайзия на хладилни витрини и когато има партида за Европа или крупен клиент от Европа първо партидата минава на качествен контрол през завода в Пловдив, тестват я, ако открият недостатъци всяка хладилна витрина се разглобява доколкото е необходимо и проблемната част или се заменя или се преработва, тоест проектира наново и се слага новопроектираната част. Нови тестове и тогава ---> към купувача.
    dodo_pv одобрява това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,253
    #5

    Отговор: Ретро серия на Горенье ?

    Ще разбера със сигурност след по-малко от 2 години. Предишния Liebherr made in Germany изкара почти 6 години, преди да изпусне хладилния агент. Но не е ползван интензивно. Примерно от домакинство с 4 члена. Иначе вероятно и гаранцията си нямаше да изкара. Докато работеше бях просто възхитен!
    Сегашният, в сравнение с него, е много по-зле откъм качество на материали, сглобка, шумове и каквото можеш да си помислиш. Произведен е у няс, както можете да се досетите. Сигурно преди взетото решение за несъстоялото се преместване на основния завод.

    Не знам какъв им е заводът в Малайзия, но в тази държава има много японски предприятия поне от 30 години. Sony си произвждаха основно електрониката за Азия и Близкия Изток там. Така също и климатиците York, които с очите си съм виждал, че са по-качествени от френското им производство. Няма логика в една индустриална държава да не могат да произвеждат качествена продукция. А говорим за елементарен уред като хладилник и производните му. Че даже да се налага да се тестват в нашия завод!
    Да го видя, няма да го повярвам.
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 21-12-18 в 22:03.

  7. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #6

    Отговор: Ретро серия на Горенье ?

    Е па ако щеш.

    Инфото е от първа ръка от ел.техник в завода.

    Български инженер е намерил причината за масов дефект на агрегат доставян от италианка фирма и произведен в Италия, посочил е проблема, доказал е съществуването му пред немците и е предложил решение на проблема, неговото решение е тествано като детайлът е преработен по предложената от него проектна схема, и след ХХХ време не е дал дефектът който са давали същите агрегати произведени с италианската част.

    Либхер е задал точно тази част да се произвежда по конкретното задание, а инженерът е получил и повишение и моментен бонус и увеличение на заплатата с 40%.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,253
    #7

    Отговор: Ретро серия на Горенье ?

    Не ме разбра - не, че не вярвам във възможностите на нашите инженери. Или поне на единици от тях.
    Става въпрос за обикновените хорица в производството каква им е квалификацията. Говорил съм с техници от АТАРО, които преди това са работили в завода. Такива неща са ми разправяли, че косите ви ще настръхнат.
    Проблемът на Liebherr е, че се използват агрегати, каквито са по-евтини на пазара в момента. За една и съща модификация изделия. Едва ли някой си играе да ги тества преди инсталацията им. А за сравнение на работните параметри на машините с различните агрегати да не говорим.
    Примерът ти го доказва, а и моят скромен опит с два Liebherr с еднакъв обем. Стария 2007 беше с конвенционален компресор ACC Kappa HTK12AA (на етикета нямаше указана държава-производител) и не се чуваше, когато работи. Новият 2014 е с последното поколение тогава инверторен Embraco VEM Z Made in Brazil. При развъртането му на пълни обороти имам чувството, че съм в автомобил при ускорение. Хладилния агент шурти като в система, която не е обезвъздушена и няма достатъчно налягане.
    Що се отнася до дефектите с изтичането на R600a, то те бяха повсеместни. Не само в машините, произведени за източните пазари, но и в целия свят. Оплаквания имаше дори от Норвегия и Израел!

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #8

    Отговор: Ретро серия на Горенье ?

    Гена, информиран потлебител, който не може да си позволи немски либхер, си купува самсунг. За да има достатъчно комфорт откъм тишина и дълговечност. Намират се копия на немските либхер, брандирани като мийле и бош. Вероятно и те са добри, за който е решил да експериментира.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,253
    #9

    Отговор: Ретро серия на Горенье ?

    Тогава ми се обясни, че ремонтът ще струва около 100лв., но няма гаранция, че и компресорът не е за смяна. Просто беше работил година със неизвестно съотношение на R600a и въздух в системата. И предпочетох по-лесния вариант замяна с нов и доплащане. Мислех си да го продам, но после се отказах.
    Относно Samsung - не съм фен на хладилниците им. Сравнявал съм на слух работата им с аналогични на други фирми. Осезателно по-шумно работеха

  12. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #10

    Отговор: Ретро серия на Горенье ?

    Странно, самсунгът за по-малко от 700 лева (комбиниран), с инверторен компресор, е по-тих от двойно по-скъпите бош и електролукс. Липсват му каквито и да било шумове, свързани с фреона или пукане на пластмаси. Спах една вечер в стаята с него, преди да пусна апартамента под наем. Кара втора година. Купих го, след много внимателно проучване и очаквам единствено проблем с дампера (клапата). Не мога да си представя високия клас на самсунг да имат проблем с шума. Единствено по поддръжка и доставка на консумативи марката отстъпва на Либхер.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  13. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #11

    Отговор: Ретро серия на Горенье ?

    Dodo, пробвай 100 волтовите и после споделяй да научим как са. Доста навлизат вече.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #12

    Отговор: Ретро серия на Горенье ?

    100- волтовите не са конкуренция на пазара за хладилници, дори у нас. Ниският клас на самсунг ги отнася като тишина, от особени екстри не съм се интересувал и нямам интерес. Моят фаворит е комбиниран либхер, с 2 отделения биофреш, оборудвани с клетки.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Откриха Ретро Музей
    От AC_From_Hell във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 5
    Последно: 30-05-15, 12:33
  2. [Купувам] Ретро Конзоли
    От lada2107 във форум Купува
    Отговори: 4
    Последно: 26-11-12, 11:14
  3. Отговори: 41
    Последно: 17-08-12, 18:13
  4. Идва нова серия на Panasonic МКЕ серия.
    От Mega във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 28
    Последно: 27-03-11, 13:52
  5. Проблем с газов котлон на готварска печка Горенье
    От stekyman във форум Друга битова техника
    Отговори: 5
    Последно: 14-10-10, 08:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе