Резултати от 1 до 6 от общо 6

Проблем с газов котлон на готварска печка Горенье

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #1

    Проблем с газов котлон на готварска печка Горенье

    Имаме готварска печка Горенье от повече от три петилетки, която е с два електрически и два газови котлона.
    Допреди 2 седмици - никакъв проблем - само дето часовника й - електрически избързва и така и не го сверявам.
    Ноооо отпреди около 2 седмици големият газов котлон не може да се ползва. Проблемът е, че не остава запален.
    Нормално след като го запалиш и задържиш ключа натиснат за около 10-15 сек. след отпускане пламъкът не гасне,
    доколкото разбирам има там термосензор или нещо подобно, което остава дюзата за газ отворена, а сега след
    отпускане на ключа тя се затваря и пламъкът гасне. Та въпросът ми е - как бих могъл да го поправя или вече да го отписвам.
    Все пак газовите котлони са нещо просто - мисля, че е ремонтируемо. Малкото котлонче си работи перфектно,
    но не му достига мощност за всичко.
    Благодаря предварително на отзовалите се.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Re:Проблем с газов котлон на готварска печка Горенье

    Горене си имат сервиз. Има резервни части. Най-добре викаш техника от сервиза да ти оправи печката. Друг е въпроса, че пачка на три петилетки е вече за смяна. По принцип старите модели на горене са по-качествени от новите, така че ако ремонта е евтин си карай със старата печка.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #3

    Re:Проблем с газов котлон на готварска печка Горенье

    Не се съмнявам, че Горенье си имат сервиз. Въпреки, че не съм в София а в 10-я град, сигурно ще намеря.
    Но не знам струва ли си да викам техник, да чака някой вкъщи и пр., ако ремонтът е някаква дреболия.
    Молбата ми за помощ е към хора, които са се справяли с този проблем сами - просто да споделят опит.
    След като мога да се оправя без проблеми с бойлер и донякъде с пералня, за какъв дявол ми е да викам техник вкъщи,
    ако някой ми обясни какво точно да пипна.
    В крайна сметка този форум е за взаимопомощ, а не да ми се отговаря "звънни на 911, 112" и пр.
    А в случая е достатъчно даже само да ми се обясни как да премахна спирането на газа, т.е. защитата на големия котлон
    и проблемът ми ще е решен.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #4

    Re:Проблем с газов котлон на готварска печка Горенье

    А замислял ли си се какво може да стане след "компетентен" ремонт на такъв уред?
    Предполагам, че на газовата част на печката никога не е правена профилактика за тези над 15 години. Е явно вече и е време, защото без да съм специалист, предполагам, че се включва някаква защита. А за да стане това, явно си има причина.
    Въпреки, че въобще нямам вяра на сервиза на Gorenje, горещо ти препоръчвам да се свържеш с тях или с друг специализиран сервиз на газови уреди!

    Успех и не си прави експерименти с живота и здравето на близките и съседите!

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    253
    #5

    Re:Проблем с газов котлон на готварска печка Горенье

    Според мен, проблема най веройтно е в термо защитата. Това е п...ката, която стърчи до запалителната свещ, отстрани на горелката. Можеш да си я поръчаш от БГ сервиз и да си я подмениш. Не съм разглобявал газова горелка, но мисля, че няма да е кой знае каква философия да се подмени. Запиши си за всеки случай, модела и артикулния номер на печката. При поръчката най-веройтно ще ти ги искат.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #6

    Re:Проблем с газов котлон на готварска печка Горенье

    @diterh
    Най-после един отговор внасящ лъч светлина в тунела . От сърце благодаря.
    Точно термозащитата имах предвид - защото огнището пали, но за да остане запалено трябва да натискаш копчето, отпуснеш ли го - угасва, а трябва след задържане мах. до 30 сек. да продължи да гори, да не гасне, т.е. сработва защитата да не изтича газ при угаснал пламък. Затова предположих, че някакаъв термодатчик там барахли и питах просто къде трябва да гледам и да го пипна - поправя и подменя.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Газова готварска печка.
    От Pesho13 във форум Бяла техника
    Отговори: 9
    Последно: 17-08-16, 15:29
  2. Проблем с газов котлон
    От lubopiten във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 15
    Последно: 17-01-14, 13:40
  3. Раждясал газов котлон!!!
    От kiki1991 във форум Отопление
    Отговори: 13
    Последно: 25-01-12, 20:15
  4. Странен проблем с готварска печка Електролукс! Моля за помощ!
    От nako-bako във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 5
    Последно: 06-11-09, 13:11
  5. проблем с бойлер решен, а сега малък такъв с готварска печка
    От tihogr във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 43
    Последно: 15-05-08, 19:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе