Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 33

Хладилник AEG Santo:компресора не спира, фризара охлади до -31, хладиника е полутопличък

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на batalski
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    348
    #16

    Отговор: Хладилник AEG Santo:компресора не спира, фризара охлади до -31, хладиника е полутопличък

    За този хладилник на мен ми звънна клиента и дадох най правилния отговор иначе откъдe ще знам за кой хладилник става въпрос.
    Колега BADR бих искал да видя как за 140лв (с.ДДС, без ДДС 117лв.) ще изкопаеш хладилника ще смениш изпарителя с медна тръба, ще го пенозапълниш и заредиш с фреон . Отделно транспорт на уреда от адреса до сервиза и обратното в София(загубено време около 2 часа, за което ще ремонтираш 2 хладилника) .Не мисля че ще си съгласен на такава цена. Правих такива ремонти но вече не.

    https://www.facebook.com/ServizHladi...type=3&theater
    Този пост е редактиран от batalski; 19-02-19 в 21:56.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #17

    Отговор: Хладилник AEG Santo:компресора не спира, фризара охлади до -31, хладиника е полутопличък

    Цитат Първоначално публикувано от batalski Виж публикацията
    За този хладилник на мен ми звънна клиента и дадох най правилния отговор иначе откъдe ще знам за кой хладилник става въпрос.
    Колега BADR бих искал да видя как за 140лв (с.ДДС, без ДДС 117лв.) ще изкопаеш хладилника ще смениш изпарителя с медна тръба, ще го пенозапълниш и заредиш с фреон . Отделно транспорт на уреда от адреса до сервиза и обратното в София(загубено време около 2 часа, за което ще ремонтираш 2 хладилника) .Не мисля че ще си съгласен на такава цена. Правих такива ремонти но вече не.

    https://www.facebook.com/ServizHladi...type=3&theater
    Цените всеки си ги определя сам.Разбира се транспорт до дома на клиент е съвсем отделна услуга.На мен ми ги карат.И си ги правя на тази цена 140лв.Ако го залепя го правя на 120.В София цените явно са по различни.

  4. Member Аватара на batalski
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    348
    #18

    Отговор: Хладилник AEG Santo:компресора не спира, фризара охлади до -31, хладиника е полутопличък

    Изпарииелите на AEG ELECTROLUX не са прихванати с лепенка а с алуминиева ламарина. С лепенка са на LIEBHERR и ARISTON(INDEZIIT) .Супер клиента да ти го прати по еконт ремонтираш и обратно. Лепене ми звучи смешно.
    Този пост е редактиран от batalski; 19-02-19 в 22:57.

  5. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #19

    Отговор: Хладилник AEG Santo:компресора не спира, фризара охлади до -31, хладиника е полутопличък

    Цитат Първоначално публикувано от batalski Виж публикацията
    Изпарииелите на AEG ELECTROLUX не са прихванати с лепенка а с алуминиева ламарина. С лепенка са на LIEBHERR и ARISTON(INDEZIIT) .Супер клиента да ти го прати по еконт ремонтираш и обратно. Лепене ми звучи смешно.
    Представи си цената на печатарска алуминиева 50/60см плака е 1лв.Няма значение и дали е на ламарина или с лепенка.Винаги слагам такава плака.
    Лепенето може да ти звучи смешно, но има чудесно двукомпонентно лепило специално за алуминий на локтайт....

  6. Novice
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    8
    #20

    Отговор: Хладилник AEG Santo:компресора не спира, фризара охлади до -31, хладиника е полутопличък

    Момчета, казвате как се сваля пяната. Има ли чалъм? Какви инструменти се ползват? Макетен нож, ....?
    Свалената пяна се изхвърля, нали? После с какво се пеньосва?

  7. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #21

    Отговор: Хладилник AEG Santo:компресора не спира, фризара охлади до -31, хладиника е полутопличък

    Цитат Първоначално публикувано от alabala007 Виж публикацията
    Момчета, казвате как се сваля пяната. Има ли чалъм? Какви инструменти се ползват? Макетен нож, ....?
    Свалената пяна се изхвърля, нали? После с какво се пеньосва?
    Свалената пяна се хвърля. После можеш да си купиш фибран 3-4-5см и разбира се с пяна.

  8.  
     
  9. Member Аватара на batalski
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    348
    #22

    Отговор: Хладилник AEG Santo:компресора не спира, фризара охлади до -31, хладиника е полутопличък

    Стига глупости... Четете първия пост. Хладилник на 10г. с компресор АСС, термостат /може би/ Данфос, с пробит изпарител..... стига толкова. Живота на компресора е около 10 г., на термостата между 7 и 10 г. Да се инвестира в този уред е безсмислено.

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #23

    Отговор: Хладилник AEG Santo:компресора не спира, фризара охлади до -31, хладиника е полутопличък

    Баталски, тук коментират ХЛАДИЛНИ компресори. Животът им е доста по-дълъг. Поне два пъти, ако не са въртяли въздух.

  11. Novice
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    8
    #24

    Отговор: Хладилник AEG Santo:компресора не спира, фризара охлади до -31, хладиника е полутопличък

    Поръчах BOSCH KGV 39VW31. Имаше и AEG като моя, но по-нов модел за същите пари като преди 10 години (750 лв). След подлия номер с пробилия вграден изпарител ще се въздържа. Ама да видим Бош какви ги дробят.

  12. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #25

    Отговор: Хладилник AEG Santo:компресора не спира, фризара охлади до -31, хладиника е полутопличък

    На всички марки се пробиват изпарители.Е има и евтинджос изпълнения с железни тръби, тях да видиш как "красиво" буквално се разлагат тръбите.

  13. Member Аватара на batalski
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    348
    #26

    Отговор: Хладилник AEG Santo:компресора не спира, фризара охлади до -31, хладиника е полутопличък

    Цитат Първоначално публикувано от batalski Виж публикацията
    Стига глупости... Четете първия пост. Хладилник на 10г. с компресор АСС, термостат /може би/ Данфос, с пробит изпарител..... стига толкова. Живота на компресора е около 10 г., на термостата между 7 и 10 г. Да се инвестира в този уред е безсмислено.
    Не знам колко компресори си сменил но статистиката е такава:
    90 процента тези компресори ACC htk12aa и htk95aa заминават до 10год. Особен но htk12aa(първо прилопва и накрая спира да компресира).

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #27

    Отговор: Хладилник AEG Santo:компресора не спира, фризара охлади до -31, хладиника е полутопличък

    Искаш да кажеш,че почне ли да прилопва е пътник?
    Имам и едно Горение на 24' години със същите симтоми-прилопва при старт и стоп.

  16. Member Аватара на batalski
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    348
    #28

    Отговор: Хладилник AEG Santo:компресора не спира, фризара охлади до -31, хладиника е полутопличък

    Говорим за конкретни компресори марка и модел ACC htk12aa и htk95aa

  17. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #29

    Отговор: Хладилник AEG Santo:компресора не спира, фризара охлади до -31, хладиника е полутопличък

    Този ,за който питах е Данфос.
    Като изпатка,ще купя нов и ще го сменят.

  18. Member Аватара на batalski
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    348
    #30

    Отговор: Хладилник AEG Santo:компресора не спира, фризара охлади до -31, хладиника е полутопличък

    Горение на 24год. сигурно е на фреон R12. Мой то на села е набор 98 и е последни издихания.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. OSAKA CH-12 JV не спира компресора
    От bkuzmanov във форум Климатици Osaka
    Отговори: 2
    Последно: 01-04-13, 17:06
  2. хладилник indezit tan2 не * спира компресора
    От savo67 във форум Хладилна техника
    Отговори: 4
    Последно: 31-08-12, 18:46
  3. HSU-14V03/R2 Компресора не спира да работи
    От Features във форум Климатици Haier
    Отговори: 3
    Последно: 29-01-11, 21:19
  4. Fagor 3FC-67 NFXD - компресора не спира
    От alexx във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 4
    Последно: 17-11-09, 23:19
  5. Спира ли компресора при инверторите?
    От farkash във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 1
    Последно: 20-09-08, 20:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе