Резултати от 1 до 3 от общо 3

проблем с хладилната част на Ariston no frost

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2020
    Мнения
    3
    #1

    проблем с хладилната част на Ariston no frost

    Здравейте.Имам проблем със хладилната част на хладилник Ariston.Хладилника е на четири месеца,и хладилната част отказа.Фризерната работи,вентилатора се чува,но не качва студен въздух към хладилната част.Опитах се да се свържа с официален сервиз,но както обикновенно дърво.Консултирах се с други техници и те ме посъветваха да го изключа за 72ч.Направих и тази гимнастика-ефект нулев.Фризера работи,хладилната част 22градуса.Ако някой е имал такъв проблем,моля да сподели.Модела е Hotpoint Ariston XH8 T20 XZH/1.Благодаря..

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    431
    #2

    Отговор: проблем с хладилната част на Ariston no frost

    Цитат Първоначално публикувано от mitari Виж публикацията
    Здравейте.Имам проблем със хладилната част на хладилник Ariston.Хладилника е на четири месеца,и хладилната част отказа.Фризерната работи,вентилатора се чува,но не качва студен въздух към хладилната част.Опитах се да се свържа с официален сервиз,но както обикновенно дърво.Консултирах се с други техници и те ме посъветваха да го изключа за 72ч.Направих и тази гимнастика-ефект нулев.Фризера работи,хладилната част 22градуса.Ако някой е имал такъв проблем,моля да сподели.Модела е Hotpoint Ariston XH8 T20 XZH/1.Благодаря..
    Моя беше така.След няколко включвания и изключвания от контакта,тамън щях да го нося на сервиз взе че тръгна.Имаше магнити на вратата около дисплеа, махнах ги и тръгна.телефон 070011270

  4. Novice
    Тук е от
    Feb 2020
    Мнения
    3
    #3

    Отговор: проблем с хладилната част на Ariston no frost

    На този телефон 070011270,след 20 позвънявания никой не отговаря,и то е било за добро.Разглобих въздуховоди на фризера и стигнах до изпарителя и вентилатора.Включвам,нагревателя тръгна да разскрежава,след малко включи и вентилатора.Сглобявам и се прехвърлям към хладилната част.Разглобявам въздуховоди и стигам до отвора от към фризера.На дълбоко пресовам стериопор има закачено моторче със клапа,но има и дунапренче,което при монтаж във фабрика или гараж беше запушило наполовина улея към въздуховода към хладилната част.Моторчето се опитва да отвори/затвори/ клапата среща замръзнал дунапрен и явно отчита грешка към платката.След изключване от буксата и включване е занулило грешката,или защитата незнам точно какво е,но хладилника си тръгна нормално,за 2ч.,8гр. и изключи.Сега ми изключва и охлажда по бързо,при закупуването имаше някакъв странеш шум от време на време,сега и той се загуби.А бе всичко е ОК.Благодаря

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Хладилник Daewoo FRS-U20DAI side by side с no frost система не работи хладилната част
    От rossenboy във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 4
    Последно: 25-11-15, 09:29
  2. температура в хладилната част
    От nassko1 във форум Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 04-09-14, 10:07
  3. Защо в хладилната част t e около 8 - 10* ?
    От Ivaile във форум Хладилна техника
    Отговори: 11
    Последно: 10-06-12, 12:20
  4. Хладилник Ariston mod.MTM 1721 * VWB - не смъква в хладилната част
    От Pawel във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 17-06-08, 21:00
  5. Хладилник Indesit - хладилната му част не изстудява
    От Pawel във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 19-02-08, 08:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе