Резултати от 1 до 14 от общо 14

SkyEurope преебани?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #1

    SkyEurope преебани?

    Я да се преброим ако има и други - кой с колко се е набутал?
    Аз лично - 172 евро, които платих... звучи тъпо, но вчера вечерта - часове преди официалния фалит
    Имам някакви надежди, че парите ми ще бъдат възстановени автоматично, тъй като превода не може да е минал преди официалното обявяване на фалита, което би следвало да е вързано с автоматично затваряне на сметките на компанията.
    Но подробности... след 10-14 дни, толкова е технологичното време, в което транзакцията седи... нито в моята, нито в тяхната сметка...

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #2

    Re:SkyEurope преебани?

    Не се коси - щом си платил по банков път, ще ти ги възстановят сравнително бързо! Да му мислят платилите в кеш.

  4. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #3

    Re:SkyEurope преебани?

    Платили в кеш българи няма.
    А платилите по банков път... - кое те кара да мислиш, че ще си получат парите, камо ли бързо?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #4

    Re:SkyEurope преебани?

    В България може и да няма платили в кеш, но из Европата.......
    Банковите транзакции се обработват най-бързо (от счетоводна гледна точка на фирмата) в сравнение с всички останали разплащания и съответно най-лесно се връщат - имат сметката на клиента и основанието за превода.
    При останалите начини, знаеш, дали в кеш или с травъл чекове и т.н. - трябва да чакаш да имат кеш (изтеглен кеш пак от техните банкови сметки) за да ти ги осребрят. Кое ще стане по-бързо?!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    69
    #5

    Re:SkyEurope преебани?

    И аз съм вътре с 120 евро, закупен билет на 03.07.2009г. Платил съм с карта, тракзакцията е отдавна осчетоводена и силно се съмнявам, че ще ми възстановят сумата. Но да видим....

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #6

    Re:SkyEurope преебани?

    КрИс и De4ev, стискам ви палци да си върнете парите. Има резон в това, когато една фирма е във фалит и че банковите и сметки са под контрол. Но сигурно ще почакате доста време.

    Мен ме учуди факта, че за 6-те си години на съществуване тази фирма не е имала нито 1 година на печалба. Сигурно е инвестирала дългосрочно в самолети и инфраструктура, но все пак това си е било рисковано ходене по ръба на бръснача.

    Ето какво пише в новините: "От вчера сайтът на авиокомпанията не работи. При отварянето му се появява надпис, който съветва клиентите, платили билети чрез кредитна карта, да се обърнат към банката си, за да уредят връщането на сумата. Ако билетите са купени с пари в брой или чрез банков превод, възстановяване на сумата може и да не е възможно, пише на сайта."

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #7

    Re:SkyEurope преебани?

    Кой как е платил!? Най лесно връщане на пари ще стане ако е с кредитна карта. Но трябва да се действа незабавно.

  10. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #8

    Re:SkyEurope преебани?

    При фалит, първо се удовлетворяват държавните вземания (данъци и такси), след това най-големите кредитори, последно остават неизпълнените поръчки.
    В случая Вие ста от кредиторите .....
    Няма начин да си приберете парите, но пишете и досаждайте.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #9

    Re:SkyEurope преебани?

    Ако платиш с кредитна карта, имаш шанс да откажеш плащането и парите се връщат. Има си процедура за това. Но трябва да не се губи време!
    Иначе, принципно си прав - така е! Но, има и други варианти на сметки, при които парите на клиентите остават защитени от фалит или други искове към фирмата.

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    223
    #10

    Re:SkyEurope преебани?

    Хората са си написали на сайта:

    Dear Guests

    Please be advised that SkyEurope has suspended its sales and operations immediately.

    Those of you who have purchased flights with a credit card, please turn to your credit card issuing bank to seek refunds for unused portions of SkyEurope's flights.

    In case you have paid directly to SkyEurope in other means than credit card (e.g. bank transfer, cash), please be advised that a refund may not be possible.

    If you have ordered your flight tickets via a travel agency or organizer, you should discuss the matter with them first.

    If you are already at the destination or have rented a car through SkyEurope's business partner, you may stay at the hotel and use the vehicle during the period originally agreed. You must, however, order a return flight from some other airline at your own expense.

    You may also wish to contact your insurance provider to seek further guidance and support.

    We regret for the inconvenience that have been caused to you.

    P.S. Извинявам се за повторението, не видях поста на roumen68

  13. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #11

    Re:SkyEurope преебани?

    Верно поне са се опитали да информират честно клиентите си.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    69
    #12

    Re:SkyEurope преебани?

    Аз още на 01.09.09г. пуснах рекламация към банката си, да видим какво ще се случи.

    Ето какво пишат в Стандарт:

    Оказа се, че защитата на правата на пътника зависят от това дали той е закупил само билет, или билетът е част от пакет туристическа услуга. Сега печелят тези пътници, които са резервирали пакет за почивка и са платили билетите си с кредитна карта. Само те ще имат възможност да получат парите си обратно. В първия случай загубите ще поеме туроператорът, който ще трябва да доплати разликата между оферираната и реалната цена на превоза. Ако самолетният билет е закупен с кредитна карта Visa и е до 100 евро, тогава банката издател трябва да поиска сумата от банката, обслужваща сметките на "Скай Юръп".
    Всъщност обезщетението се отнася само за частта от пътуването, която авиокомпанията не е успяла да предостави. Това означава, че ако пътникът е в чужбина, той може да иска парите си само за връщането обратно в родината. Губещи от фалита са онези, които са платили в брой или с дебитна карта Maestro цената на самолетния билет. При всички случаи обаче хората ще трябва да почакат доста за парите си. Вземанията по Visa карта трябва да бъдат направени в рамките на 120 дни.
    Източник: http://paper.standartnews.com/bg/art...article=292292

  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    69
    #13

    Re:SkyEurope преебани?

    На мен вече ми възстановиха цялта сума

  17. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #14

    Re:SkyEurope преебани?

    Хех, аз чак вчера подадох оспорване на транзакцията. Придружено от едно гневно писмо. Както споменах, платих на SkyEurope на 31.08. Парите са си седели блокирани и на 04.09 - 4 дни след обявяването на фалита са постъпили в сметката на SkyEurope?!? Пълно безумие... хем фирмата вече е обявила, че не лети, хем някой кретен е пуснал трансфера към сметката им.
    Като цяло съм крайно разочарован и от ПИБ и от Мастъркард. Бях в банката 12часа след като пуснах парите и заявих, че искам блокиране на транзакцията. И се оказа, че не може. Трябваше да изчакам 4 дни за да постъпят парите в сметката на фалиралата фирма и тепърва да си ги искам обратно. Вместо както беше редно, още на 01.09, когато отидох в банката трансферът да се блокира и всичко да приключи.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе