Резултати от 1 до 5 от общо 5

Туристическа агенция за Дубровник и Котор?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #1

    Туристическа агенция за Дубровник и Котор?

    От години не съм ползвал агенция и съм си организирал сам почивките.
    Но сега ми се загнезди в главата идеята да уплътня голямата почивка по Великден с една екскурзия до Дубровник и Черна гора.
    Тъй като вече въобще не съм в час с агенциите, може ли някой да даде съвет на база личен опит чии услуги да ползваме?
    Отделно има и различни програми - едни минават през Загреб, при други - спанетата са около Дубровник, при трети - около Будва?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #2

    Отговор: Туристическа агенция за Дубровник и Котор?

    Препоръчвам ти като "база" Будва! Бях там преди десетина години (около 1-6 май) с воаяжи до Котор и Дубровник. Превъзходно място! Пътувайки, минаваш през долината на река Лим. Страховит и красив каньон! Пътя до там с автобус обаче е доста изморителен. Летище има в Котор, но не открих линия, която да го свързва с БГ. Все пак информацията ми е доста поостаряла.

  4. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #3

    Отговор: Туристическа агенция за Дубровник и Котор?

    Ами като поразгледах са 3 варианта:
    По-обширни, минават и през Загреб, Крък освен през Дубровник, Котор и Будва... малко дълги ми идват - по около 6 нощувки.
    Други, при които спиш до Дубровник и обикаляш Дубровник, Котор и Будва и трети, при които спиш около Будва и обикаляш пак трите града.
    Ама агенция... никаква идея нямам ще чакам за напътствие тук и в БГ мамата.

    На няколко места пише, че някаква фирма Ванада се била специализирала в Хърватска и се препоръчва тя.

  5. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #4

    Отговор: Туристическа агенция за Дубровник и Котор?

    Никой не помага, така че сам да си побутна темата
    Харесах си тази екскурзия като че ли малко повечко от другите:
    Хърватска приказка - Дубровник - Сплит - Плитвички езера - Загреб -> екскурзия с автобус Хърватия - Загреб - Плитвички езера - Шибеник - Сплит - Дубровник - Котор | Туристическа агенция Бохемия

    Някакви мнения за програмата?
    И за агенцията?

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #5

    Отговор: Туристическа агенция за Дубровник и Котор?

    От личен опит ти препоръчвам да избегнеш загреб и да минеш през Будва и Котор. Страхотни места , и евтини за пушач като теб. В Дубровник винаги се настаняват в западнали хотели на 8км от града , но си заслужава.
    След Дубровник се минава през Курчоа -родното място на Марко Поло и после през Мостар и Сараево.( там още се носи ужаса на войната - на места имаш чувството, че си пред разстрел )
    По тази дестинация ти препоръчвам уговорена екскурзия за да си нямаш грижи с долните сърби и разнородните им там.
    Ще потърся кординатите на нашия гид- уникален е и разказва доста история.
    Другия начин - самолет до летище Дубровник и от там отиваш до Будва и Котор ( красиви градчета - много хубави ) и до Самия Дубровник и моста Франьо Туджман.

    @Lupus , река Лим е вижда съвсем малко, искаш да кажеш каньона на река Тара - втория след този на Колорадо - наистина красиво местенце.
    http://en.wikipedia.org/wiki/Tara_River_Canyon

    Спането в Будва е в стил "татово "време - база за пионерски лагери, занемарени стаи - вярно чисти ама............
    по-добрия вариант е Плитвички езера - едно наистина красиво място. Котор е по-красив от Будва.
    прецени си ти.
    Този пост е редактиран от Mr.TECHNO; 05-01-13 в 16:44.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ Туристическа агенция в Бургас
    От revfti във форум Хоби и свободно време
    Отговори: 6
    Последно: 31-01-15, 08:04
  2. Отговори: 1
    Последно: 03-04-13, 09:25
  3. Отговори: 7
    Последно: 14-01-08, 20:28
  4. държавна агенция по взeманията
    От connect във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 5
    Последно: 23-10-06, 15:02
  5. как се казва песничката от агенция Тенев?
    От dark във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 3
    Последно: 15-09-05, 03:24

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе