Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 21 от общо 21
Like Tree1Одобрявам

Фар за велосипетд

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #16

    Отговор: Фар за велосипетд

    Цитат Първоначално публикувано от kalistu Виж публикацията
    Браво,и аз след дълго търсене успях да намеря подобен фар за моят велосипед,който също е с вградено динамо.При това за 40 лв.
    Е похвали се де, кажи какъв е да си ги примерим. Аз ползвах преди това и то само за 15лв.
    Spanninga-LED-Scheinwerfer-Swingo-Xdo-fuer-Nabendynamo-silber.jpg

    За градски условия е перфектен извън града при спускане до 25-30км/ч максимум става. Новото бижу вече висша категория, е почти де .

  2.  
     
  3. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #17

    Отговор: Фар за велосипетд

    Смених колелото и се оказа че вече нямам динамо главина.
    Сега трябва да подкарам фара 6 - 42V, 2,3W на батирии
    Busch-Mueller-Lumotec-IQ-Cyo-Premium-Senso-Plus-LE-365de59d72cf47a190c6a098b47c9c57.jpg
    Първи вариант: Акумулаторна 9V https://vikiwat.com/akumulatorna-bateria-hr-250h7c-9v-0-25ah-cfl.html
    Обаче си нямам и идея колко време ще свети с тази батерия, капацитет 250 mAh. Как мога да изчисля ? Надеждата ми е да свети около 1 час поне докато започне да омалява. Една резервна батерия в джоба винаги е възможно.

    Втори вариант:
    Две батерии LI-ion с номинално напрежение 3.7 VDC и капацитет 3800 mAh. https://vikiwat.com/akumulatorna-bat...ltra-fire.html

    Сега и с двата варианта батерии не разполагам и зарядните за тях така че всичко ще се купува и трябва да избера най-удачният вариант. Много съм зле с пустият му ток така че приемам всякакви мнения и предложения.

    Имах желание да си сложа хъб динамо като на старото колело ама понеже сега трябва да е със шибана дискова спирачка, 32 спици и QR система а и черно, естествено се указа че в БГ няма от къде да си го закупя.

    Така че трябва да светне на батерии, всякакви мнения препоръки и т.н. са ми добре дошли.
    Този пост е редактиран от vencifcl; 26-08-15 в 08:39.

  4. Banned
    Тук е от
    May 2012
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    36
    #18

    Отговор: Фар за велосипетд

    Здравей, първо устройва ли те точно това фарче със своята осветителна мощност, защото не е от мощните и няма как да бъде, щом е било планирано да се захранва от динамо. Ако ти е достатъчно, ето отговорите на твоите въпроси.
    1. По първи вариант - фарчето е с мощност P = 2.4 W и трябват поне 6 V като всяко друго захранвано oт динамо. При напрежение на батерията U = 8.4 V, имаш консумиран ток I = P/U, или 2.4/8.4 = 0.285 А. Капацитета на батерията е само 0.25 Ah, т. е. на теория фарчето ще свети 0.25/0.285 = 0.877h (часа) или около 52.6 минути, на практика по-малко заради това, че при този товар реалния капацитет на батерията ще е по-малък.
    2. Вариант 2 - тези китайски боклуци Ultrafire и подобните им не си ги купувай. Реалният им капацитет не е повече от 500 mAh, а са и опасни. Клетките на Самсунг, модел ICR 18650-26F са много по-добър избор, въпреки двойната си цена, а и капацитетът им от 2600 mAh е реален. Трябва ти още и държач за батериите - кутийка, в която да са свързани последователно 2 броя поне, както и зарядно, специално за тях - Nitecore I2 или I4 е добър избор. В този вариант фарчето трябва да свети поне 5 часа на практика, докато батериите паднат до 3 V всяка.

  5. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #19

    Отговор: Фар за велосипетд

    Фарчето свети почти уникално, аз лично до сега не съм видял колело с по подходящо осветление. Виждал съм колелета с по два че и три накачени фара и пак не е добре. Да със сигурност има по-ярко светещи фенери но при тях снопът светлина се концентрира в повечето случай в една точка някъде отпред пред колелото и изобщо не са подходящи за по-бърза скорост в мрак.
    1040916_15_A_20140917_144807649.JPG
    Не е моя снимка но е на същият модел и е абсолютно достоверна за възможностите на фара, за мен лично си струва всяка една стотинка. Тук има информация за модела Busch & Müller: LUMOTEC IQ, CyoBusch & Müller: IQ & IQ2

    Иначе големи благодарности за сметките и обясненията, страхотно полезни ми бяха. И аз ги разглеждах тези зарядни и да ти кажа няма да се циганя за 10лв. повече и най-вероятно ще взема Nitecore Digicharger D2. Какво ще кажеш за тези батерии, не за друго ами да мога да си поръчам нещата от едно място. https://batteryservice.bg/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%BA%D1%82/%D0%B1%D0%B0%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%B8%D1%8F-icr18650c/


  6. Banned
    Тук е от
    May 2012
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    36
    #20

    Отговор: Фар за велосипетд

    За тези батерии, които си харесал нищо конкретно не мога да ти кажа, виж за Ultrafire и Samsung знам от хора, които са ги тествали какъв е реалния им капацитет. Тези имат малко по-нисък капацитет от най-често срещаните клетки, но пък и цената е по-ниска. Дори реалния им капацитет да е наполовина на посочения ще имаш поне 2 часа светлина.
    Защо те попитах дали те устройва като осветеност - преди 2 години си бях поръчал от Китай един велофар и челник с 3 мощни Cree T6 led светлини. Това чудо беше изключително ярко, мощността му беше около 10 пъти повече от на твоя фар и светеше много по-силно от автомобилен фар! Бих казал твърде мощен, а и изчерпваше батериите бързо, затова го разкарах иначе струваше на половината на твоя, като в цената бяха включени 4 клетъчна литиева батерия и зарядно.

  7. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #21

    Отговор: Фар за велосипетд

    Ако парите не са голям проблем и имаш и други устройства на батерии, това https://www.bviphotovideo.com/public...&productid=241 си заслужава всяка стотинка

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе