В края на миналата седмица реших да направя подарък на жената - винаги е искала кафе-машина. Спрях се на Solak C 309. Рано сутринта - бяхме едни от първите клиенти изобщо в магазина, харесахме машината и заявихме желание да я закупим. Продавач-консултантката беше много любезна, извика свой колега да попълни документите. Разбрахме, че не могат да я включат, тъй като трябвало да е заредена и обезвъздушена, но всичко работело, защото "било проверено" - като едноименната реклама... Отнесохме я у дома и веднага последва обезвъздушаване и промивка. И по това време ми направи впечатление, че не светят светодиодите за готовност на кафето или на парата. Тъй като машината беше подарък, веднага я занесохме в магазина на същата продавач-консултантка. И разбрахме, че любезностите са само до момента, в който закупим стока от тях. Разясних къде е проблема. И срещнах "компетентен" отговор: "Ама те лампичките така си светят слабо". На което и разясних що е светодиод и как трябва да свети. помолих я да пробваме една от машините на щанда за да се увери, че имаме дефект в машината. Разбира се наслушахме се на теории, че "еее кво толкова като не свети, нали загрява" и "сега ще видите че всички светят слабо". Да, ама не... Машинката от щанда си грейна като слънце - странно как намериха вода за да я изпробват заредена. И последва тичане при управителя. След първото ходене при него продавачката заяви, че трябва да я занесем в сервиз... Обясних и най-учтиво, че доколкото имам впечатления от Закона за защита на потребителя, при предявяване на рекламация трябва да ме впишат в регистъра за рекламации, да ми дадат вх. номер и да си поемат машината. Това само в случаите, че не решат веднага да ми възстановят сумата или да сменят машината. Предявяване на рекламация може да стане в рамките на гаранционния срок до 14 дни от установяване на дефекта. И пак - да, ама не... пак тичане при управителя. Той бил много зает да дойде, щото бил говорел по телефона - почти 30 минути... В крайна сметка поисках регистъра за рекламации и заявих твърдо, че не ми е за тия двеста лева, но ще ги направя смешни, още повече, че считам че имам право. И пак тичане при управителя. Момичето се върна усмихнато. Чудесна новина - анонимният управител решил да сменят машината. Не защото съм бил прав, ами защото му било кеф. И понеже съм цитирал по памет ЗЗП, ако съм му бил представил разпечатка в подкрепа нта твърденията ми, щял бил да ми плати по 250 лв за всяка една дума там. Взех си машината и останах с много неприятно впечатление от обслужването и отношението в "Денси" Стара Загора... Още повече, че наистина в ЗЗП си пише точно така както бях чел и преди два месеца. Дали съм ходил за тези 250 лева на дума ли? Ами и да отида - предполагам, че управителя пак ще говори по телефона "Денси" ли? А, не, благодаря!