Резултати от 1 до 9 от общо 9
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By kod

Богдан Мебел - ИЗМАМНИЦИ!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #1

    Богдан Мебел - ИЗМАМНИЦИ!

    Внимание!!! Не поръчвайте мебели от Богдан Мебел!


    Здравейте на всички.

    В края на месец ноември 2009, след дълго обикаляне по всевъзможни фирми и магазини и след препоръки от познати решихме да си поръчаме мека мебел от Богдан Мебел! Видя ми се странно, че три дни поред в офиса им няма никой, но на третия ден се обадих на посочения телефон и след 30 мин. дойде представител на фирмата! Казаха, че правели много голяма поръчка и целия персонал бил ангажиран с нея. За 30 мин. избрахме модела на дивана, както и плат. Обясниха ни, че понеже дамаската е от Италия ще се наложи да почакаме 2 месеца. Ок, решихме, 2 месеца за по-добра дамаска си заслужава. Стиснахме си ръцете в края на Януари дивана да е готов и платихме цялата сума от 1750 лв. на момента! След дълго и мъчително чакане, дойде момента да получим новия си мечтан диван. Разбира се в края на Януари никой от фирмата не се обади. В началото на Февруари нетърпеливо се обадих на телефона на фирмата и от там за моя изненада ми обясниха, че имало забавяне на поръчката. Добре случва се, казах си, не много щастлив! Кога ще стане все пак? Отговора беше до 15-ти Февруари е при вас монтиран! Започна новото чакане. Едва стана 15-ти и пак се обаждам да проверя какво става. Този път всички стационарни телефони на фирмата са изключени. От мобилните само един е действаш, но никой не отговаря на него. След цял ден безуспешни опити да се свържа с фирмата реших да се обадя от друг номер! О изненада, взеха, че вдигнаха! Поредния отговор беше, ще се чуем с цеха и ще се свържем с вас! От тогава няма шанс да бъдат намерени по телефона. Изпатих им email, че ако не се свържат с мен ще сигнализирам в полицията и след 15 мин. получих обаждане! За съжаление дивана щял да е готов в средата на Март! Това вече не го издържах. Сега ни чакат дълги съдебни процедури и ходене по мъките. В интернет намирам статии, че фирмата била пред фалит. Сега ни чакат дълги съдебни процедури и ходене по мъките. Ако искате да си ги спестите НЕ ПОРЪЧВАЙТЕ ОТ ТЕЗИ МОШЕНИЦИ!

  2.  
     
  3. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #2

    Re:Внимание!!! Не поръчвайте мебели от Богдан Мебел!

    Искрено ти съчуствам Ужасна ситуация. Аман от измамници и нелоялни търговци в тази държава
    shame одобрява това.

  4. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #3

    Re:Внимание!!! Не поръчвайте мебели от Богдан Мебел!

    Ужас! Дано да успееш да си прибереш паричките.

  5. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #4

    Re:Внимание!!! Не поръчвайте мебели от Богдан Мебел!

    Тази фирма не беше ли на бизнесдама, дето я заляха с киселина. Много суперлативи бяха изсипани от екрана тогава, за много успешен бизнес. А може и това да е съсипало бизнеса?

  6. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #5

    Re:Богдан Мебел - ИЗМАМНИЦИ!

    ... Същата бизнес дама.


    В нета намирам десетки излъгани, сега се организираме масово. Всеки ден ми пишат хора, излъгани по същата схема!



    Явно това с киселината не е случайно!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    63
    #6

    Re:Богдан Мебел - ИЗМАМНИЦИ!

    А и после ги изкарват ангелчета по телевизията, тези които са заляти с кисила. Наистина много кофти ситуация, дано ги oсъдиш и си прибереш парите, освен това да ти платят още 3 бона обезщетение. Мръсници...

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    520
    #7

    Re:Богдан Мебел - ИЗМАМНИЦИ!

    Аз скоро не съм купувал мебели, не знам каква е практиката, но не бих дал такава сума само срещу лист хартия и обещания разни. Най-много 50 лева капаро и толкова. Другото като стоварят дивана пред дома. Не мисля, че е редно да им финансирам бизнеса, като им плащам стоката предварително. И без това ще я натоварят с някоя космическа надценка, та и да не вложат някой лев - това е наглост голяма. Иначе искрено Ви съчувствам и се надявам да си решите бързо и с малко ядове проблема.

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #8

    Re:Богдан Мебел - ИЗМАМНИЦИ!

    Цитат Първоначално публикувано от Usera
    ... Най-много 50 лева капаро и толкова. Другото като стоварят дивана пред дома...
    няма такова нещо
    минимум 30%, това е практиката навсякъде и няма и как другояче да е. нали се сещаш, че капарото играе възспираща роля и се гаранция срещу моментни хрумки "днес искам, утре не искам". ти ако се набълбучиш с гарнитура за 6000, а после клиентът се откаже от капарото си от 50 лв...

    богдан мебел преди няколко години бяха свястна фирма, но от известно време този бизнес ми остана малко извън полезрението и ми е чудно да прочета, че чак дотолкова са паднали

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    531
    #9

    Re:Богдан Мебел - ИЗМАМНИЦИ!

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    няма такова нещо
    минимум 30%, това е практиката навсякъде и няма и как другояче да е. нали се сещаш, че капарото играе възспираща роля и се гаранция срещу моментни хрумки "днес искам, утре не искам". ти ако се набълбучиш с гарнитура за 6000, а после клиентът се откаже от капарото си от 50 лв...

    богдан мебел преди няколко години бяха свястна фирма, но от известно време този бизнес ми остана малко извън полезрението и ми е чудно да прочета, че чак дотолкова са паднали
    30 % пак е по-нормално от 100 % предварително. Лошото е, че стоката може да дойде, да си доплатиш и впоследствие да се окаже, че все пак са те метнали. Но на колегата дивана въобще не е дошъл. А са си 1750 лв .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 10
    Последно: 11-12-18, 16:54
  2. Отговори: 78
    Последно: 07-12-14, 02:05
  3. Фирма Profil МОШЕНИЦИ И ИЗМАМНИЦИ
    От djreni във форум Черен списък
    Отговори: 1
    Последно: 18-08-12, 00:56
  4. TAXBACK - измамници или не ???
    От syprotiva във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 2
    Последно: 13-09-06, 19:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе