Резултати от 1 до 5 от общо 5

Fujitsu General 09LGC ; 12LGC - заводски проблем - не купувайте!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    17
    #1

    Fujitsu General 09LGC ; 12LGC - заводски проблем - не купувайте!

    Здравейте,
    Монтирах си климатик Fujitsu General ASHA09LGC, воден от сравнително добрите отзиви за марката. Оказа се, че тази година модела е сменен и ИМА ПРОБЛЕМ! В режим охлаждане се чува неприятно съскане от изпаряващия се фреон. Шумът е периодичен и силен - не може да се пренебрегне. Направих рекламация в БУЛКЛИМА и човека беше изненадващо прям, но и доста нагъл - "Това е положението, заводски проблем, намалили са сечението на топлообменника от 7 на 5мм......нищо не мога да направя. ДАЙ ОЩЕ 400 лв И ЩЕ ТИ МОНТИРАМЕ ДРУГ МОДЕЛ - С НЕГО НЯМА ПРОБЛЕМИ.....!?"
    И това ако не е изнудване и безхаберие от страна на фирма.....Все пак това не е евтин климатик - 1200 лв с монтажа!

    НЕ КУПУВАЙТЕ ТОЗИ МОДЕЛ, а също и другите от серията LGC, а колкото до други модели - съдете сами дали от тази марка и фирма!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #2

    Re:Fujitsu General 09LGC ; 12LGC - заводски проблем - не купувайте!

    Добре дошъл в отбора на FU+FUJ+GEN!
    Можеш да погледнеш и тази темичка https://forum.setcombg.com/index.php/topic,45767.0.html, която си спретнах. Ще ти стане интересно

  4. Novice
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    8
    #3

    Re:Fujitsu General 09LGC ; 12LGC - заводски проблем - не купувайте!

    Въпрос на късмет. Моя пък го няма този шум, но тръбният ми път е към 5 м., но втулката ми след година ще се доразтрака. Първата година се чуваше мнооого слабо "цък-цък-цък..." Абе струва си за парите. Зимата няма грижи с отоплението, а на повечето комшии им затракват перките в ледените блокове, обвиващи кондензаторите им.

  5. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    478
    #4

    Re:Fujitsu General 09LGC ; 12LGC - заводски проблем - не купувайте!

    Те, LGC-тата, вече са спрени от производство и новите модели са със занижени показатели. Иначе това беше един от най-продаваните климатици за последните 2-3 години.1200 лв с монтаж и ДДС дори ми малее като цена, но това е друг въпрос за политиката на Булклима. Така че поне си взел климатик на добра цена, ако това е утешение

  6. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #5

    Re:Fujitsu General 09LGC ; 12LGC - заводски проблем - не купувайте!

    Цитат Първоначално публикувано от g_ganchew
    Здравейте,
    Монтирах си климатик Fujitsu General ASHA09LGC, воден от сравнително добрите отзиви за марката. Оказа се, че тази година модела е сменен и ИМА ПРОБЛЕМ! В режим охлаждане се чува неприятно съскане от изпаряващия се фреон. Шумът е периодичен и силен - не може да се пренебрегне. Направих рекламация в БУЛКЛИМА и човека беше изненадващо прям, но и доста нагъл - "Това е положението, заводски проблем, намалили са сечението на топлообменника от 7 на 5мм......нищо не мога да направя. ДАЙ ОЩЕ 400 лв И ЩЕ ТИ МОНТИРАМЕ ДРУГ МОДЕЛ - С НЕГО НЯМА ПРОБЛЕМИ.....!?"
    И това ако не е изнудване и безхаберие от страна на фирма.....Все пак това не е евтин климатик - 1200 лв с монтажа!

    НЕ КУПУВАЙТЕ ТОЗИ МОДЕЛ, а също и другите от серията LGC, а колкото до други модели - съдете сами дали от тази марка и фирма!
    В този пост се преплитат два важни момента, които искам да отбележа:
    -все още огромна част от клиентите са склонни да правят генерални заключения от посещението на един типичен български "говорител" при тях. вместо да се обадят във въпросната бул или друга там клима и да потърсят обяснение за неадекватното поведение на техния служител те отдадени на обидата и разочарованието вече правят генерални изводи за марки и модели. просто този служител трябва да бъде уволнен, защото неговото поведение не е "прямо", а неуважително към Дженерал като производител, Булклима като вносител;
    -трите марки в последните години прекалено много се преекспонираха, отлепяха се стикери made in PRC, зарибяваха се хората, че са японски, някои хора дори изкараха добри пари на базата от образуваната по този начин кухина в цената - да са живи и здрави. все пак мисля, че това са едни добри климатици;

    И накрая - аз не съм говорител на булклима - те са мой конкурент, защото аз внасям панасоник, но мисля, че отрицателната енергия в случея отново не е насочена в правилната посока.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Fujitsu General ASHG09LUCA или Fujitsu General ASHG12LMCA
    От Djonny във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 27
    Последно: 19-05-16, 00:53
  2. Fujitsu 09LGC-странна работа
    От gaba във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 2
    Последно: 08-12-13, 14:27
  3. Грешка при general 12LGC
    От beleg във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 60
    Последно: 13-02-12, 22:28
  4. General Fujitsu ASHA-09LGC - странен проблем в режим AUTO
    От g_ganchew във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 16-09-11, 14:42
  5. Избор на климатик - ТOSHIBA RAS-13SKV-E или Fujitsu-General ASYA- 12LGC
    От nokias3 във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 05-09-09, 23:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе